Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Wojtek026    76

jakie oleje lejecie do swoich dyskówek, po pierwszych 50godz pracy spuściłem stary olej z nowej sipmy kos i ku mojemu zdziwieniu ten olej jest gęsty na oko jakieś 80w90 lub coś takiego konsystencja bardzo gęsta, a zalałem zakupiony zgodnie z instrukcją obsługi agrol U z lotosu odpowiednik olejii utto ogólnie rzadki jak woda w porównaniu do tego co było przekosiłem z 15 min niby nic się nie dzieje kosiarka jakby nawet ucichła instrukcja podaje że ma być iso l hl 100 i api gl4 po ludzku nie wiem co to ale niby agrol u to to by było to po ha był zalany  w listwie olej gęsty jak miód? a wy co zalwewacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Witam 

Czy możecie coś napisać o kosiarkach Kongskilde SB? Jaka jest ich jakość bo cena porównywalna z pozostałym polskim sprzętem Wiem że one są produkowane w Kutnie Jak się to przekłada na ich jakość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Jaka cena taka jakość zapewne, wolał bym pronarkę na centralnym zawieszeniu niż taką klasyczną a pewnie wyszła by w podobnych pieniądzach, na klasyczną dyskówkę trzeba łąki równe bo nic nie pośpieszysz, a dyskówka 2,4m będzie miała wydajność nie większą niż 2,m rotacyjna także jak masz równe łąki to może lepiej 2,8m dyskową, lub jeśli nierówne 2,6m na centralnym, ceny nożyków jak do wszystkich dobierasz rozmiar i kupujesz od zamienników po 4-5zł do oryginałów po ponad 10zł ale tutaj nożyki wystarczają na bardzo długo i wystarczy lekko podostrzyc bez zdejmowania z kosiarki nawet i kosisz prawie cały sezon na jednych nożach prawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

czy kosiarki dyskowe tez tak wyrzucają kamienie jak bębnowe? pytam bo chce zakupić ale troche szkoda szyb w nowym ciagniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

To zależy jakie masz doświadczenia z bębnowymi kosiarkami, najbardziej kamieniami to strzela 1,65m bez osłon, nowy duży ( w sensie coś większego od c360) ciągnik ma tą kabinę wyżej dalej od kosiarki i większe koło osłaniające tą kabinę, ogólnie duża bębnowa 2,1m z dobrymi osłonami dużo mniej strzela kamieniami po ciągniku chociaż po osłonach strzelają kamienie jakby gradobicie było na zewnątrz nie wyleci, dyskówka również ma dobre osłony, chociaż lusterko mi wybiła i felga ciągnika od strony kosiarki farbę ma pozbijaną, z dyskówką to jest tak że im wyżej nastawisz koszenie bo kamienie kretowiska tom bardziej strzelić może bo plandeczka wyżej, ogólnie ołona jest to ma być dobrze ale zależy to od modelu kosiarki dyskowej tak jak i bębnowej, wiem że jakaś marka kosiarek dyskowych zachodnich bardzo bije szyby a inne wcale 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Chcę kupić kosiarkę dyskową 2,4 - 2,6 m. Do tej pory używałem bębnową i w ogóle nie znam się na tych dyskowych. Do skoszenia mam niedużo, łącznie ze 20-25 ha na wszystkie pokosy.  Wystarczyłaby mi bocznie zawieszana, tylko czy jest możliwość żeby przestawić taką kosiarkę do tyłu tak jak rotacyjną, bo jak schować taką kosiarkę do garażu, która jest poprzecznie do ciągnika. Patrzyłem na samasz samba 240, tylko czy można ją przestawić do tyłu. Ewentualnie czy są jakieś inne modele boczno zawieszane które można przestawić do tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

pronar rozkłada się do tyłu ale boczna jest tylko 2,2m, z tego co wiem samasz samba nie rozkłada się do tyłu, nie wiem jak tam talex i inni producenci, a tak w ogóle jaką kosiarką dotychczas kosiłeś, czy masz równe łąki i duże działki? bo może lepsza będzie na centralnym zawieszeniu no i do jakiego ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Teram mam 2 bębnową, chyba 1,6 m to ma. Ciągnik Celtis 426 RC, 75 km. Podnośnik i wałek mocny, tylko waga nie za duża. Mam dużo małych kawałków. Pola w miarę równe, bo wszystko i tak przesiewałem.  Jeśli nie można przestawić jej nawet ręcznie do tyłu to straszna lipa, bo w poprzek to zajmie mi cały wjazd, a tak w jednym wjeździe wstawiam obok siebie prasę i kosiarkę. A z tych tańszych zachodnich vicon, kuhn, lely, itp. czy można przestawiać je do tyłu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

są dyskówki które można składać do tyłu z powodzeniem, ciągnik idealny do takiej kosiarki, problemem są te małe działki, bo do dyskówki to jest duży problem, bo ta kosiarka do tyłu nie kosi, rotacyjna 2,1m ma taką samą wydajność a nawet większą na małych kawałkach niż dyskowa 2,5m, przemyśl to, 2ga sprawa jak masz naprawdę równe łąki i upierasz się na dyskową to bym jednak polecał co najmniej 2,8m 7desków bo mniej tych nawrotów wyjdzie a równica w cenie kosiarki to 1-2 tyś to przy 20 tyś to jest nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Czy ktoś jeszcze kupuje kosiarki bębnowe? Trzeba je rozpędzić i układają trawę w 1 rządek. Jeśli ktoś wie które kosiarki o szerokości 2,4 m można składać do tyłu to niech napisze, bo nigdzie nie mogę znaleźć o tym informacji. Do kosiarki 2,4 m żeby rozrzucić 2 pokosy na raz to wystarczy przetrząsacz P4-420 czy trzeba p4-471

Edytowano przez tompil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgal    3

Pytałem już  w innym temacie  ale zero odzewu  - może tutaj ktoś  coś odpowie.  Kupiłem samasza 2.4 m używkę, sezon przerobiłem i ok. Wykosiłem  wszystko co się dało -   poprawki po bębnowej 1.6.

No i teraz trzeba sprzęt sprawdzić. I "kiwa"  się ostatni dysk ten co kosił to co nie powinien.  Czy  muszę  łożyska wymienić?  Czy coś  jeszcze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

Niemeyer SM 260 C ktoś wie jakie zapotrzebowanie mocy ma ta kosiarka?

bo nie mogę za wiele o niej znaleźć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Jaką kosiarkę dyskową (szerokość i model) polecacie do koszenia traw nasiennych  i facelii na pokos? Pokosy będą zbierane kombajnem zbożowym, heder 4,5 m z podnośnikami łanu. Przetestowane u innych dyskówka 3,4 m- heder 3,9m.

Ciągnik to MTZ 82, ok. 2 metry po zewnątrz opon. Myślałem nad szerokością 2,5 metra, żeby wsiąść 2 rzadki na 1 przejazd kombajnu. Czy nie będę jeździł ciągnikiem po pokosie? Czy kombajn podbierze 2 pokosy naraz?

Kosiarka ma być używana. Budżet do 10 tys.

Z góry dziękuje za pomoc :)

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nablo06789    0

Witam, przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej Samasz kdtc 301 (3m) (centralnie zawieszana) tylko nie wiem czy mój ciągnik Deutz Fahr DX 6.05 (100km) da radę stabilnie z nią pracować. Teren łąk zróżnicowany są górki, są i płaskie pola. Zastanawiam się też czy nie wziąć mniejszej 261 (2,6m) jest trochę lżejsza ale gdyby mój ciągnik dał radę wolałbym 3 metrową

https://samasz.pl/oferta/maszyny-zielonkowe/kosiarki-dyskowe/kdtc-centralne-zawieszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam kdtc261, koszę mf 6120, w transporcie trzeba uważać na dołkach, może bujnąć i wywrotka zaliczona, ona składa się tylko do pionu, jak by się kładła na lewą stronę było by lepiej. 

Kopiuje teren bardzo ładnie, 80 km jest do niej akurat. 

Najlepiej kup kt ona do transportu jest lepsza. 

Kiedyś na yt, widziałem jak kt 3m ciągał nh t5. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nablo06789    0

Dzięki, w takim razie zapytam o model Kt😉

A jak się ogólnie sprawuje kosiarka jakieś awarie bądź zauważalne wady?

A podczas koszenia wszystko normalnie? Bo ja do pól mam blisko w sumie przejeżdżam przez pole na kolejną działkę🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak blisko to się nie zastanawiaj, tylko bież kdtc301. 

Z wad to jej waga, konkurencja jest sporo lżejsza, narazie skosiła 15 ha, to za bardzo nic nie mogę powiedzieć. 

Kosi się dobrze, po przesiadce z bębnowej 1,6m jest spora różnica w manewrowaniu, dyskową nie można cofać, mam łąki kliniaste i trochę brakowało tej zalety kosiarek bebnowych, przy lesie nie podieżdżałem tak bardzo jak bebnówką, był strach przed rozwaleniem listwy tnacej w przypadku zawadzenia o jakiś korzeń. 

 

Przy starcie walka jest cięższa od tej co ma napęd na paski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NEWFarmer85    1

witam, Panowie może mi doradzą, czy kosiarki czołowe, ewentualnie jakis motyl na tył by się sprzedał. mam coś na oku i myślę o sprowadzeniu. przykładowe modele kuhn FC 3125DF-FF lub Class 3200 FC Disco jest też prasa Welger RP 405. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

Witam potrzebuje pomocy przy wyborze kosiarki dyskowej do Ciągnika  zetor 10540 czy tą kosiarką sobie poradzi  z takim  modelem Kosiarka dyskowa pottinger novacut 2.6m+ Kondycjoner bardzo prosiłbym o opinie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30
10 godzin temu, tom79 napisał:

Witam potrzebuje pomocy przy wyborze kosiarki dyskowej do Ciągnika  zetor 10540 czy tą kosiarką sobie poradzi  z takim  modelem Kosiarka dyskowa pottinger novacut 2.6m+ Kondycjoner bardzo prosiłbym o opinie

 

według parametrów to spokojnie pociągnie, taka kosiarka potrzebuje jakieś 60KM mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj