Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosiarki dyskowe

453 odpowiedzi na ten temat

#321 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 28 maj 2012 - 21:44

Kosiarki dyskowe Trawa szybciej odbija bo wyżej kosisz. Przez to też noże dłużej wytrzymują - po prostu tniesz mniej kretowisk. Kwestia ustawienia. Jeżeli chodzi o "mocożerność" to polemizowałbym czy napęd przenoszony przez kilkanaście kół zębatych na tarcze o bardzo wysokiej prędkości obrotowej jest ma tak znacząco mniejsze zapotrzebowanie na moc niż 2 duże bębny i dwie proste przekładnie kątowe. Oczywiście duża bezwładność bębnów powoduje, że podczas rozpędzania kosiarki opór jest duży - tego w dyskówce rzeczywiście się nie czuje. Ale po rozpędzeniu już specjalnej różnicy nie ma.
A noże wymienia się częściej bo jest to łatwiejsze. W starszych dyskówkach wymiana noży jest uciążliwa, więc się kosi nawet na przytępionych. I wtedy zaczyna się "paliwożerność".
Zapotrzebowanie mocy przy tej samej szerokości roboczej dla kosiarek górno- i dolnonapędowych jest porównywalne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosiarki dyskowe Dzisiaj, 04:08
  •  

#322 Share arek1990

arek1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 28 maj 2012 - 21:56

Kosiarki dyskowe moim subiektywnym zdaniem dyskowa kosiarka jest zdecydowanie lepsza sam własnie przesiadłem sie z bębnowej na dyskowa KUHNA GMD 800 czy jakos tak ;pp o szerokosci 3,1 m i robota idzie dwa razy szybciej i kolejny pplus to nie musze skoszonej trawy rozrzucac bo nie jest z bita w pokos bo umnie jest 8 dysków i praktycznie na całej szerokosci lezy trawa równomiernie i to tez jest oszczednosc paliwa
ale to tylko moje subiektywne zdanie

#323 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 28 maj 2012 - 22:33

Kosiarki dyskowe Nietrudno się domyślić, że kosiarka o szerokości ponad 3 m może kosić szybciej niż 2-metrowa.
I to, że pokos leżący na całej szerokości koszonego pasa szybciej schnie też nie jest żadnym odkryciem.
Ale ja nie pisałem o kosiarkach 3-metrowych a o 2,3 m (2-bębnowych), bo nikt rozsądny nie kupi sobie 3-metrowej kosiarki na 6 czy 7 ha łąk.

Rzeczywiście w przypadku kosiarek o dużej szerokości dolny napęd jest uzasadniony (konstrukcja jest lżejsza). Podobnie w przypadku, kiedy ktoś chce mieć pokos na całej szerokości koszenia lub dodatkowo stosuje szeroki kondycjoner. Jednak z moich obserwacji wynika, że wciąż większość ludzi do rozbijania pokosów używa przewracarek karuzelowych. Więc stosowanie na siłę dyskówki zwyczajnie nie ma sensu (mają one bardziej skomplikowany układ przeniesienia napędu, rozbudowane zawieszenie, które ma utrzymywać niewielki nacisk listwy na powierzchnię, zwykle wyższą cenę)

Ponadto bębnówka ma tę unikalną możliwość koszenia na wstecznym, a to czasami ułatwia i przyspiesza pracę. A prosta i niezawodna budowa oraz niższa cena zakupu dodatkowo przemawia na korzyść bębnówek. (Oczywiście mówię o 2-bębnowych o szerokości ok. 2,3 m - dla jasności powtarzam po raz kolejny...)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czym zbierać zielonki? zobacz »

•  

#324 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 29 maj 2012 - 12:53

Kosiarki dyskowe coraz bardziej przekonuje się do dyskówek ale to jednak koszt a bębnowa mogłaby byc tańsza, tylko czy duzo lepszy bym miał komfort od tej mojej famarolki 1,65 która mam teraz (jesli bym wziął większą bębnowke jak mówisz)? Czy może lepiej dyskówkę hmmm.....

#325 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 29 maj 2012 - 15:35

Kosiarki dyskowe To Twój wybór. Ale ja po zmianie Famarolki 165 na Poettingera odczuwam różnicę bardzo dużą (zdecydowanie większą niż się spodziewałem). To jest zupełnie inna klasa sprzętu.

#326 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 29 maj 2012 - 18:22

Kosiarki dyskowe a ile taki poettinger kosztuje

#327 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 29 maj 2012 - 19:45

Kosiarki dyskowe Tak jak napisałem kilka(naście) postów wyżej, dałem 6 tysięcy zł. Stan wizualny nie zachwyca (lakier nieco zszarzały, brak kawałka osłony z tyłu) ale technicznie bardzo dobra, żadnych defektów, luzów itp. W zeszłym roku widziałem taką samą w bardzo ładnym stanie wizualnym i podobno w pełni sprawna, ceniona była za chyba 6700 zł. Trzeba po prostu poszukać. A to nawet całkiem popularny model (mowa o Poettinger Cat 230/Cat 230 plus).

#328 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 29 maj 2012 - 20:06

Kosiarki dyskowe sorki moje lenistwo albo i zapominajstwo prawda przecież napisałeś wcześniej thx

#329 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 29 maj 2012 - 20:36

Kosiarki dyskowe @luckywasak a ja myślę że nie miałeś do czynienia z dyskową bo jak byś pokosił to co innego byś pisał ja już ten temat przerobiłem na polu i mam porównanie i nie powiesz mi że bębnowa to samo co dyskowa bo jesteś w błędzie

Edytowany przez Marcin91, 03 czerwiec 2012 - 21:28.
post napisany pogrubioną czcionką

#330 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 29 maj 2012 - 22:28

Kosiarki dyskowe Konia z rzędem temu kto znajdzie post, w którym napisałem, że dyskówka to to samo co bębnówka.
Miałem do czynienia z dyskówkami. Oczywiście, że fajnie koszą. Ale nie ma powodu do popadania w zachwyt. Przeczytaj dokładnie wszystkie moje wypowiedzi bo nie chce mi się pisać wszystkiego od nowa specjalnie dla Ciebie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share Wyndkorz

Wyndkorz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 03 czerwiec 2012 - 21:25

Kosiarki dyskowe witam mam zamiar kupić kosiarkę dyskowa i mam pytanie czy do kosiarki dyskowej muszą być idealnie równe łąki czy ona tnie tak jak rotacyjna że po wszystkim pójdzie??

#332 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 06:36

Kosiarki dyskowe z kopiowaniem terenu nie ma problemu ale jak przesadzisz to i rotacyjna nie wytrzyma

#333 Share farmermichal

farmermichal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 10:59

Kosiarki dyskowe witam mam pytanie gdzie znajduje sie w kosiarce pottinger novadisc305 kontrola oleju

#334 Share KarolN101

KarolN101

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 18 czerwiec 2012 - 19:31

Kosiarki dyskowe Witam ..zastanawiam sie nad kosiarka dyskowa Claas disco 250 :) Czy ktos wie ile może ona kosztować?

#335 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 29 czerwiec 2012 - 13:13

Kosiarki dyskowe W niedalekiej przysłości planuje zakup kosiarki dyskowej SaMasz o szerkości 2,60m z centralnym zawieszeniem...
I mam kilka pytań związanych z tą maszyną:
- czy warto dopłacac za zawieszenie hydro-pneumatyczne?
- czy dopłaca się do kosiarki przystosowanej do WOM 540obr/min. bo standardowo mają 1000obr/min. a mi się to specjalnie niepodoba...
- jak jest z trwałością lakieru?
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#336 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 13:32

Kosiarki dyskowe co do lakieru to taki sobie potrafi płatami schodzić ,co do wałka to lepiej 540 bo jak masz eko obroty wałka a bywają przeważnie na 540 to nie musisz trzymać takich obrotów ciągnika ,a co do zawieszenia zawieszenie hydro-pneumatycznego to nie pomogę bo nie miałem z nim do czynienia

#337 Share K4mil

K4mil

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 07:18

Kosiarki dyskowe Witam. Zamierzam kupić kosiarkę dyskową , zastanawiam się nad firmami Vicon, Pottinger, Krone, ktora z tych firm jest najlepsza, mam około 50ha trawy.

Edytowany przez K4mil, 01 lipiec 2012 - 11:09.

#338 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 19:14

Kosiarki dyskowe ile koni masz albo jaka szerokość cię interesuje ,spulchniacz cy bez ,no i ile kasy chcesz wydać

#339 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 23:05

Kosiarki dyskowe

witam mam pytanie gdzie znajduje sie w kosiarce pottinger novadisc305 kontrola oleju

Cały artykuł o kosiarkach novacat i novadisc, a właściwie o kontroli i konserwacji belki tnącej, w tym wymianie oleju (opisanej bardzo szczegółowo) znajduje się w dodatku specjalnym AGROmechanika Serwis nr 2/2012.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 23 lipiec 2012 - 15:05

Kosiarki dyskowe Poszukuje jakiś opinii o Viconie. Jak z dostępem nożyków do niej ? Drogie są ? Jakie są plusy i minusy 3 nożyków na dysku ?
Mógłby się jakiś właściciel kosiarki tej marki wypowiedzieć ?
Vicon jest gorszy od Pottingera ? Cenowo podobne.