Skocz do zawartości

galeria
Remont kosiarki
Zdjęcie

Kosiarki dyskowe

453 odpowiedzi na ten temat

#261 Share kapsel1m

kapsel1m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 07:42

Kosiarki dyskowe Mam pytanie jak idzie koszenie łąk dyskową na których dziki miały ucztę ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosiarki dyskowe Dzisiaj, 06:40
  •  

#262 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 20:04

Kosiarki dyskowe narazie miałem ( oby tak dalej) tylko 20 m2 po dzikach (wiosna lekko zrównanych) to w porównaniu do bębnówki to dyskowa mało co poczuła nierówności i nie rzucała ziemia

#263 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 20 październik 2011 - 19:30

Kosiarki dyskowe Jak myślicie co lepiej wybrac na 25ha łąk Famarol Alka XL 2,60 czy Samasz KDTC 260?
Czy te kosiarki są warte zakupu na taki areał?
Jak wygląda wymiana noży?
Może ktoś ma jakieś inne propozycje?
Chodzi mi głównie o kosiarkę z zawieszeniem centralnym w rozsądnych pieniadzach(nie więcej jak 25 000zł netto) i o przyzwoitej jakości :D
Samasz wg. cennkia kosztuje nieco ponad 20 000zł netto, ceny Alki nieznam :unsure:
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share tomek13

tomek13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 23 październik 2011 - 12:40

Kosiarki dyskowe Jaką kosiarkę 2,4 m polecacie ? Wiem , że przy tej szerokości są tylko boczne . Ale jednak tylko na taką mogę sobie pozwolić . Co myślicie o kosiarce Vicon'a CM 2400 . Jakieś może inne propozycję . Proszę o odpowiedz gdyż już w niedługim czasie musze ją zamówić .

#265 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 29 październik 2011 - 19:18

Kosiarki dyskowe witam.pytanie troche zinnej beczki ale ma cos wspolnego z tematem,mianowicie jak uwazacie czy jest szansa na sprzedaz kosiarki dyskowej kuhn o szerokosci 3m ,zadowalalaby mnie cena 7-8tys bo mam do kupienia w zestawie z traktorem i przyczepa,niestety musze kupic komlet caly lub nic anie mam nic do koszenia i nie jestem w temacie i jest mi taki sprzet zbedny,dlatego nie mam zamiaru ladowac kasy w cos czego nie moglbym sprzedac.jak wyglada rynek urzywanych takich kosiarek?

#266 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 29 październik 2011 - 19:35

Kosiarki dyskowe Mi się wydaje że bez problemu ją sprzedaż.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#267 Share CaseIH80

CaseIH80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 20:40

Kosiarki dyskowe Mam pytanie z innej beczki. :) Czy to prawda że kosiarki KUHN słabo dokaszają i zostaja niedoksy? JAk się sprawuja na nierównym terenie? głównie chodzi mi o kosiarkę KUHN GMD GII.

#268 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 20 grudzień 2011 - 22:13

Kosiarki dyskowe panowie mam pytanie o kosiarki dyskowe samaszu z kondycjonerami,
jak jest z ich wytrzymałością

szukam info dla kumpla chce nimi kosić 500 ha na pokos

#269 Share ekstrafarmer

ekstrafarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 16:14

Kosiarki dyskowe witam mam zamiar kupić coś na centralnym zawieszeniu i zaweziło sie do Lely Splendimo 280 M za 30tys netto, Vicon EXTRA 428H za 27netto i do dealera krone jeszzce nie dzwoniłem ale ofiara padnie któraś z nich. Co byście polecili?

#270 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 31 grudzień 2011 - 18:44

Kosiarki dyskowe Vicon ma hydrauliczny docisk belki

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share ekstrafarmer

ekstrafarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 19:21

Kosiarki dyskowe tak i jest składana hydraulicznie do tyłu a co za tym idzie ma dodatkowe zabezpieczenie

#272 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 22:12

Kosiarki dyskowe Jaka zagraniczna firma, oprócz pottingera robi dyskówki o szerokości 2.60m ? :) Większość firm robi 2.40 lub 2.80
Chodzi mi o zwykłą dyskówke, bez centralnego zawieszenia i kondycjonera

#273 Share maverickt4

maverickt4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:mechanika, majsterkowanie, motoryzacja, VW T4 Syncro i jeszcze coś na pewno się znajdzie.

Napisany 11 styczeń 2012 - 18:23

Kosiarki dyskowe Z zagranicznych na chwilę obecną spotkałem się tylko jeszcze z classem model Disco 2650 (szer. 260cm) i fella SM 270 (szer. ok 255cm)

Sam jestem na etapie przeglądania prospektów i danych technicznych różnych kosiarek dyskowych i tylko te spotkałem o takiej szerokości roboczej bez centralnego zawieszenia oprócz pottingera.

A dlaczego większość firm oferuje kosiarki z zawieszeniem bocznym o szerokości 240 i 280 bo są budowane na lekkiej listwie COMER. W tej chwili większość tańszych kosiarek dostępnych na rynku to produkty oparte na tej listwie.

#274 Share DOMINIK19995

DOMINIK19995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 styczeń 2012 - 12:29

Kosiarki dyskowe

Mam pytanie z innej beczki. :) Czy to prawda że kosiarki KUHN słabo dokaszają i zostaja niedoksy? JAk się sprawuja na nierównym terenie? głównie chodzi mi o kosiarkę KUHN GMD GII.

Witam
Nie to nie prawda, że słabo dokaszają i zostawiają niedokosy. Ja posiadam kosiarkę KUHN GMD 55 select. Kolega ma większą GMD 600 i też sobie chwali. Naprawdę polecam kosiarki z tej firmy :) .

#275 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 21:05

Kosiarki dyskowe

A dlaczego większość firm oferuje kosiarki z zawieszeniem bocznym o szerokości 240 i 280 bo są budowane na lekkiej listwie COMER. W tej chwili większość tańszych kosiarek dostępnych na rynku to produkty oparte na tej listwie.

Czyli pottinger ma mocniejszą listwe? Sam myśle o novadisc 265 choć zaciekawiła mnie szamasz kt260 z centralnym zawieszeniem i tylko 1 tysiąc droższa. Co o tym myślicie?

Edytowany przez kris31, 20 styczeń 2012 - 21:06.

#276 Share maverickt4

maverickt4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:mechanika, majsterkowanie, motoryzacja, VW T4 Syncro i jeszcze coś na pewno się znajdzie.

Napisany 20 styczeń 2012 - 21:36

Kosiarki dyskowe Na pytania która listwa jest mocniejsza raczej nikt nie odpowie z doświadczenia bo nie używał kilku kosiarek różnych producentów na swoich łąkach. Listwa pottingera konstrukcyjnie wygląda na mocniejszą ale zasada przekazania napędu na dyski jest taka sama - przez koła zębate.

@ kris, co do wyboru między pottingerem a samaszem to sam musisz zdecydować które parametry są dla Ciebie ważniejsze, samasz z centralnym zawieszeniem będzie lepiej kopiował teren ale jednocześnie będzie sporo cięższa i wymagała większego ciągnika do stabilnej pracy.

#277 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 21:38

Kosiarki dyskowe A co powiesz o rozwiązaniu Lely ?

#278 Share maverickt4

maverickt4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 23:02

Kosiarki dyskowe Jest to ciekawa konstrukcja modułowa, mogę się przychylić do stwierdzenia które podają w prospektach że dzięki takiej konstrukcji mamy mniejsze straty mocy przez zmniejszenie liczby zębatek ze sobą współpracujących. Podobne rozwiązanie stosuje Fella ale nie we wszystkich modelach kosiarek dyskowych ale zaznaczam "podobne".

Ale wracając do kosiarek Lely, oglądałem taką kosiarkę na jednej z wystaw i jedyne co mi nie pasowało to profil ślizgu który jest otwarty od wierzchniej strony, czyli jeżeli mamy dużo kretowisk na łąkach to przypuszczam że będzie się tam zbierała spora ilość ziemi. Idąc dalej, jeżeli kosimy po rosie lub w sporej wilgotności to będzie się to wszystko kleić pod dyskiem co może skutkować do szybszego wycierania się mocowań nożyków. Tylko to są moje domysły bo nie widziałem tej kosiarki po pracy jak wygląda, może nich wypowie się ktoś kto posiada taką kosiarkę ;)

Samo rozwiązanie ma kilka plusów (patrząc z mojej perspektywy)
- mniejsze straty mocy - co może się przekładać na mniejsze spalanie
- konstrukcja modułowa - krótszy czas naprawy w razie uszkodzenia kół zębatych (nie mogę tego potwierdzić bo nie rozbierałem takiej kosiarki)
- możliwość pracy w dużym zakresie nachylenia powierzchni od -50 do +90stopni (tylko przy zawieszeniu bocznym).

#279 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 07:53

Kosiarki dyskowe No tak-w sumie to prawie każdy pisze ewentualnej naprawie-czy te współczesne konstrukcje są tak delikatne że muszę liczyć się (przy "normalnym" użytkowaniu) z nieuchronną awarią w ciągu paru najbliższych lat ?Pytam o to ponieważ posiadam czeską kosiarkę bębnową która przepracowała 27 sezonów bezawaryjnie !
A Lely zamówiłem :D .Dokładnie to samo mi nie pasowało co i Tobie w tej kosiarce ale z kolei bardzo podobała możliwość pracy pod bardzo dużymi kątami-też czekam na wypowiedzi użytkowników .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share maverickt4

maverickt4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 09:27

Kosiarki dyskowe Przy "normalnym" użytkowaniu, gdy kosimy tylko swoje łąki, które właściwie znamy dokładnie, każda kosiarka będzie pracować długie lata bezawaryjnie. Tak więc Jaro nie masz się czym przejmować kosztami naprawy i myśleć o tym kiedy coś się stanie. Jaki model zamówiłeś i jaka cena?

Ja patrze na ten aspekt bo moja kosiarka pracuje tylko na usługach a tam nigdy nie wiem co mogę w trawie znaleźć, często też kosze nieużytki dlatego patrzę na cenę części zamiennych. Patrząc na całe koszta napraw mojej kosiarki (ALKA 2.40) która jest na lekkiej listwie COMER i ilości ha które wykosiła (nieużytki, rowy, wały przeciwpowodziowe) stwierdzam że są bardzo wytrzymałem.