Skocz do zawartości

Zdjęcie

Miedza

50 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Globus

Globus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, rolnictwo

Napisany 09 styczeń 2011 - 23:18

Miedza Żebyś kolego wiedział u mnie na wsi to ludzie nie potrafią żyć w zgodzie tylko jeden drugiemu świnię podkłada, jeden facet to kolesiowi wykosił 1ha żyta to dopiero trzeba mieć nasrane wełbie ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Miedza Dzisiaj, 06:09
  •  

#42 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 23:21

Miedza Koleś wykosił nam 2ha owsa podobno przez pomyłke i babka co go najęła oddała zboże i kazała zapłacić za koszenie :lol: Ludzie wstydu nie mają

#43 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 23:24

Miedza U mnie podobnie. Nie da się zrobić miedzy bo tamten się do-orze i znowu na zero. Najgorsze jest to że wolałbym się nie kłócić bo w ciągu 10 lat myślę że i tak to sprzeda a wrogowi to i nie powie ;) Dokładnie tak samo mam z innym sąsiadem. Mamy łąki koło siebie i jemu nie chce się zrobić wjazdu i zawsze moim jeździ i nie patrzy czy dopiero skoszone czy trawa za kolana. Jedzie jak po szosie. Kiedyś mama jak ograbiała łąkę to zostawiła na wjeździe rower to ten jeszcze trąbił żeby rower zabrać ;[ A drugi sąsiad z drugiej strony ma swój wjazd tylko trochę stromy i nie chce mu się swoim jeździć tylko na okrągło moim jeździ a jak w tamtym roku nam środek łąki zalało i przejechaliśmy łukiem 10 metrów to przyszedł się kłócić bo mu wygniotłem. Jest też moim sąsiadem we wsi (ja tam się do niego nie przyznaję :lol: ) i dzieli nas polna dróżka a z obu jej stron mam ja i on łąki to tamten krowy na łańcuchach pasie na drodze a sam jeszcze jeździ przy samym moim pastuchu i nie raz palik wywali albo drut porwie. To ja się wnerwiłem i jemu tak samo tylko jak jest mokro to on swoim ruskim i tak strasznych kolein nie zrobi bo ma za wąskie koła ale jak ja mu Forterrą przejadę bruzdą to mały rów się robi :lol: Jak gdzieś zobaczy u siebie zdechłego kota albo szczura to za płot przerzuca. Ręce opadają <_<

Edytowany przez danielhaker, 09 styczeń 2011 - 23:33.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 23:29

Miedza My nie mamy dojazdu do łąki to mówimy sąsiadowi żeby nasz kawałek objechał dookoła kosiarką i wziąl dla siebie to nie a tylko raz w roku zbieramy tam siano. Ludzie są tacy wredni <_<

#45 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 23:31

Miedza Nie mówcie że nie należy walczyć. O swoje trzeba zawsze walczyć. Jak pozwolisz komuś coś robić na swoim bezkarnie to zawsze będzie później to robił i szybko tego go nie oduczysz.

#46 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 23:38

Miedza Raz jednego sąsiada pracownik skosił przez przypadek naszą łąkę to tamten przynajmniej przyjechał, powiedział o tym, przeprosił i zaproponował żebyśmy w zamian jego łąkę skosili ale z powodu że on ma bardziej taką "ekologiczną" trawę bez żadnych nawozów to sami to sprzątnęliśmy.
Jasne że trzeba walczyć ale jak jest nadzieja że tobie niedługo to sprzeda to co się kłócić.

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share Globus

Globus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 23:38

Miedza To teraz coś lepszego mój sąsiad z zapłotu to jak pracował jako szofer świń i każdego kantował na kila kg żeby mieć dla siebie {wagowy złodziej} i firma padła, a on bez roboty i teraz każdy go omija z daleka i mu dzień dobry nikt nie mówi,kiedyś napisali sprejem mu na płocie 'wagowy' to koleś z wioski mówi do nas kto to napisał to stawiam pół litra kumpel powiedział że to on napisał i dostał pół litra :P

#48 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 23:41

Miedza ;) Ojciec mi zawsze mówi żeby sie nie kłócić bo to sąsiad itd ale sprawiedliwość musi być. Co prawda prza kilka lat przez te 5m przesuniętej miedzy nie zginiemy lecz dlaczego tak jest <_<

#49 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 23:45

Miedza Nie chodzi o to żeby się kłócić. Wszystko trzeba robić ze stoickim spokojem. Ale jeśli sąsiad przesunął sobie miedzę to zrób to samo. Jeśli zrobi to kolejny zraz to zrób taką miedzę żeby miał problemy z jej przesunięciem. Ja w tamtym roku zrobiłem tak sąsiadowi. I jeszcze mi się nie skarżył.

#50 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 23:52

Miedza Z tym to się zgodzę. Dlatego jak tamten jeździ przy samym drucie to ja jemu też bruzdą. Mi jak polem we żniwa co roku jeździli bo droga słaba to jesienią przy drodze zrobiłem bruzdę i w tym roku był spokój teraz tylko jak będę orał to uważać żeby nie narzucić do tej bruzdy ziemi. A na drugim polu drzewa przeszkadzały i tam w ogóle nie było pole oddzielone od drogi to też wywaliłem bruzdę że wiosną sam prawie ciągnik położyłem przy siewie. Jak ktoś w nią wpadnie to musi jechać nią do końca pola :lol:

Edytowany przez danielhaker, 09 styczeń 2011 - 23:54.

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Globus

Globus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 23:53

Miedza To mi ojciec też tak mówi żeby żyć w zgodzie jak ja mu mówię że się nie da więc walczyć o swoje, a z tą miedzą @StasiekS to masz rację też tak zrobię ;)

Edytowany przez Globus, 10 styczeń 2011 - 10:35.