Skocz do zawartości

Zdjęcie

Miedza

50 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kuba99

kuba99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 25 luty 2008 - 21:34

Miedza

Siema! Chciałbym się dowiedzieć co to jest miedza?? Dzisiaj w szkole mój kolega powiedział do mnie "co sie patrzysz jak bym ci miedze przeorał?!" i bardzo mnie to zainteresowało co to jest ta miedza?! Czekam na odp. :rolleyes:

Ja też chcę się zapytać-co to jest TROLL,co znaczy >nie karmić trolla<? <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Miedza Dzisiaj, 03:19
  •  

#22 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 25 luty 2008 - 21:40

Miedza

Ja też chcę się zapytać-co to jest TROLL,co znaczy >nie karmić trolla<? :rolleyes:

miedza to to samo co bruzda.
a jak ci tak pojechał to żeś musiał naprawdę wytrzeszczeć ślipia

#23 Share memphis54

memphis54

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 25 luty 2008 - 22:21

Miedza

Siema! Chciałbym się dowiedzieć co to jest miedza?? Dzisiaj w szkole mój kolega powiedział do mnie "co sie patrzysz jak bym ci miedze przeorał?!" i bardzo mnie to zainteresowało co to jest ta miedza?! Czekam na odp. :rolleyes:

Moim zdaniem Twoj kolega mówiac to miał na myśli inną miedzę (ale nie bedę opisywał) Co w jego znaczeniu miało by oznaczac "skopie Ci tyłek". :/

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 25 luty 2008 - 22:26

Miedza trzeba było mu WYjechać

ale mówi się STOP przemocy :rolleyes:

#25 Share keram7719

keram7719

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, komputery głównie sprzęt ale i trochę softu, innternet, sprzęt RTV, technika rolnicza, motoryzacja, majsterkowanie, gram czasami w siatkówkę i lubię ślizgać się na lodzie.

Napisany 25 luty 2008 - 22:34

Miedza A u mnie miedza to pas ziemi o szerokości ciągnika, tak aby dało się dojechać.
A jak z kimś graniczę, tak, że miedza nie potrzebna to z reguły ora się na "0", albo jest tak, że się dogadują ludziska że pół miedzy od sąsiada, a pół np. moje tak aby powstał doazd do pola.
Po prostu miedza to miedza, a bruzda to bruzda ....
No to się narobiło...

#26 Share maniek1480

maniek1480

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 25 luty 2008 - 22:37

Miedza miedza jest to np. granica miedzy dwoma polami

#27 Share 360P

360P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 25 luty 2008 - 23:07

Miedza Miedza jak wcześniej wspomniano to pas graniczny pomiędzy polami. W ogóle macie jakieś doświadczenie, mieliście do czynienia z rolnictwem już czy od zera zaczynacie całkowicie?
"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

#28 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 26 luty 2008 - 12:51

Miedza u mnie na wiosce to so miedze i na 5cm nawet :rolleyes: ja mam z sąsiadem w Jednym miejscu ponad 2 m bo to droga na pole <_<

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#29 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 26 luty 2008 - 18:50

Miedza U mnie ma od 10 do 25cm :rolleyes:
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#30 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 26 luty 2008 - 18:58

Miedza http://www.fotosik.p...feaed3a75b.html
Ta miedza ma pewnie z 1 metr ale głębokości jest to miedza moich sąsiadów .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Zejo18

Zejo18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 26 luty 2008 - 19:43

Miedza miedza to miedza rzecz swieta:! a kolega mowiac "co sie tak patrzysz jak bym ci miedze przeoral" mial pewnie na mysli miedze ale ktore nie jest zwiazana z polem <_< :rolleyes: :)

#32 Share dawdfarmer

dawdfarmer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna i oczywiście rolnictwo

Napisany 26 luty 2008 - 20:25

Miedza miedza jest to taki kawałek ziemi za który sąsiad by cię kosą ganiał jak byś się worał
U-R-S-U-S C330 siła i potęga

#33 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 26 luty 2008 - 21:44

Miedza

miedza jest to taki kawałek ziemi za który sąsiad by cię kosą ganiał jak byś się worał

jest to miejsce spotkań rolników po zakończonej pracy ewentualnie podczas jej wykonywania, lepiej znana jako przedmiot wasni włascicieli gruntów do niej przyległych, czasami miejsce skladowania kamieni i wbijania pretów zwanych samozwańczymi granicznikami (choć to ryzykowne), obiekt zartów rozmów polemik, nawet wastchnień moze być szeroka lub bardzo waska wzaleznosci od rejonu Polski i apetytu na ziemie, jest prosta, krzywa. U nas miedza to bruzda rozgraniczajaca dwa pola po eropejskiemu działki ewidencyjne w przypadku rolnych to juz nie jest koniecznie miedza. Ogólnie uznawana respektowana i niemaruszalna pod rygorem obrażeń cielesnych lub innych mniej lub bardziej dotkliwych konsekwencji. pozdro ;)
kujawy to jes to!!!!!

#34 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 26 luty 2008 - 23:15

Miedza NO jedyne okreslenia do miedzy co ja slyszlaem to " przytnij ja tak o wiesz na 0 hmm albo zostal tak z 10 centow zeby nie gadali" ;):P nie jednego worga mam przez ten maly kawalek ziemi... a jeden chcial wola poprzebijac tak na zas zanim w pole wjechalismy orac:P
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#35 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 27 luty 2008 - 19:28

Miedza

jest to miejsce spotkań rolników po zakończonej pracy ewentualnie podczas jej wykonywania, lepiej znana jako przedmiot wasni włascicieli gruntów do niej przyległych, czasami miejsce skladowania kamieni i wbijania pretów zwanych samozwańczymi granicznikami (choć to ryzykowne), obiekt zartów rozmów polemik, nawet wastchnień moze być szeroka lub bardzo waska wzaleznosci od rejonu Polski i apetytu na ziemie, jest prosta, krzywa. U nas miedza to bruzda rozgraniczajaca dwa pola po eropejskiemu działki ewidencyjne w przypadku rolnych to juz nie jest koniecznie miedza. Ogólnie uznawana respektowana i niemaruszalna pod rygorem obrażeń cielesnych lub innych mniej lub bardziej dotkliwych konsekwencji. pozdro :P

Miedza to pas niezaoranego terenu pomiędzy dwoma polami. Może również oznaczać sąsiedzką granicę. Szczególnie licznie występują w rolnictwie ekstensywnym. Z punktu widzenia przyrodniczego miedze stanowią ważny element środowiska. Ich obecność decyduje o wyższej bioróżnorodności agrocenoz. Jest siedliskiem wielu roślin oraz miejscem pobytu zwierząt. Na miedzach gniazda zakładają niektóre gatunki ptaków, np. pliszka żółta. Likwidacja miedz i tworzenie monokultur rolniczych prowadzą do zubożenia środowiska naturalnego.

Konflikt o miedzę stanowi jeden z motywów polskiej kultury, np. powieść z 1884, Ogniem i mieczem Henryka Sienkiewicza, czy film fabularny z 1967, Sami swoi, w reż. Sylwestra Chęcińskiego.
zajrzyj do wikipedii :)

A u mnie miedza to pas ziemi o szerokości ciągnika, tak aby dało się dojechać.
A jak z kimś graniczę, tak, że miedza nie potrzebna to z reguły ora się na "0", albo jest tak, że się dogadują ludziska że pół miedzy od sąsiada, a pół np. moje tak aby powstał dojazd do pola.
Po prostu miedza to miedza, a bruzda to bruzda ....

mam kawałek pola co nie ma mierzy tylko bruzda i czasem sobie trochę podskrobiemy to awantur nie ma a gdzie nie gdzie ludzie rzucają kamieniami klną i szydzą ploty opowiadają jak im zabierzesz 5cm z miedzy. Żebym to ja na umyślnie to robił ale jak ma się większe pługi niż normalna 3ka to jest bardzo ciężko orać. Najlepiej jak plug równa się z kołem to koło prowadzisz obok miedzy i po sprawie.czyli takie koniki co mają po 80-90KM to luxik podczas odorywania od miedzy. :)

No to tyle chciałem powiedzieć :)
PS może modelator mnie nie zbanuje za 2x posty pod rząd

2 posty i do tego czerwony kolor?? rozważam urlop dla ciepie
;)

Edytowany przez andrzej2110, 27 luty 2008 - 19:47.

#36 Share dominik93

dominik93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 27 luty 2008 - 21:44

Miedza

http://www.fotosik.p...feaed3a75b.html
Ta miedza ma pewnie z 1 metr ale głębokości jest to miedza moich sąsiadów .

Coś płytka ta bruzda ;) . Mam sąsiada który ma takie bruzdy, że mało brakowało, że bym został pare razy wisieć zetorem 7341 z pługiem, ale za każdym razem jakoś się wydrapałem :P

#37 Share ArekNH

ArekNH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 10 kwiecień 2010 - 11:09

Miedza miedeza to metrowy przedzial miedzy polami 50 cm nalezy do wlasciciela pola po lewej a drugie 50 nalezy do wlasciciela pola po prawej tak mi to ojciec tlumaczyl.

#38 Share bratgarka

bratgarka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 28 sierpień 2010 - 07:53

Miedza miedza jest to wylęgarnia chwastów myszy i powoduje że czasem przekroczy się w dopłatach trzy procent i problem

#39 Share Globus

Globus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, rolnictwo

Napisany 09 styczeń 2011 - 23:02

Miedza Tak jak piszecie miedza jest to granica między polami, ale nie wszyscy o tym wiedzą tak ja np. mój sąsiad wyoruję mi jakieś z 5skib, a póżniej mi mówi że to nie on orał tylko jego pracownik {pijak} ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 23:08

Miedza U mnie sąsiad narzuca ziemię na miedzę i później sieje po tym i już granicy nie ma. Na drugi rok zostawimy trochę a on znowu nasieje miedzę i tak na okrągło ;[ Urwać jaja to mało