Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cężko wchodzące biegi w ciągniku Renault 120.54 Nectra

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share uzdrowiciel

uzdrowiciel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 02 maj 2015 - 12:49

Ten temat pojawiał się na tym forum już wielokrotnie na przestrzenim kilku lat. Jednak nie znalazłem konkretnej odpowiedzi jak można sobie poradzić z tym problemem. Dlatego założyłem nowy temat w nadziei, że może komuś udało się go pomyślnie rozwiązać.

Mój problem to utrudnione wkładanie biegów na postoju(silnik włączony) w skrzyni tractoshift Trzeba użyć sporej siły aby wrzucić odpowiedni bieg , jednak biegi nie zgrzytają. Podczas jazdy jest o wiele lepiej. Na postoju przy wyłączonym silniku biegi wczodzą gładko. Wygląda to jakby sprzęgło nie do końca rozłączało.Ogólnie spotkałem się z opinią, że te ciągniki tak mają... Jednak jeden z użytkowników napisał,że w jego ciągniku nie ma problemu z utrudnionym włączaniem biegów. Z tego mój wniosek, że jednak można sobie z tym poradzić.

Dodam ,że olej wymieniłem na nowy ( odpowiedni z homologacją Renault do tych ciągników)wraz z filtrami. Wymieniłem też wszystkie oringi na elektrozaworach i naprawiłem rozkręcony elektrozawór proporcjonalny, który był powodem szarpania na II półbiegu ( pomógł mi w tym kolega Macherr). Ustawiłem też ciśnienie na wyspie elektrozaworów na 23 bar poprzednio było 22 bar). Zmierzyłem również ciśnienie oleju na króćcach pomiarowych z boku "wyspy" gdzie olej jest podawany na sprzęgła. Wyniki są prawidłowe - wciśnięty pedał "0" bar, zwolniony 10 bar.  Wiem, że ten problem pojawia się nie tylko w ciągnikach Renault i wiem również ,że większość jeździ z tym. Ale uważam, że na dłuższą metę taki stan może powodować nadmierne zużywanie synchronizatorów  podobnie jak zbyt niskie ciśnienie podawane na sprzęgła powoduje się szybsze  zużywanie tarczek sprzęgieł.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Renault 70-34 tur mailleux 3 sekc. samopoz.

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Renault
  • 42000.00 PLN
  • 06 maj 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cężko wchodzące biegi w ciągniku Renault 120.54 Nectra Dzisiaj, 10:08
  •  

#2 Share MrCzesio123

MrCzesio123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Zainteresowania:Lubie wyjeżdżać na wycieczki w niedziele lub w inny wolny czas :)

Napisany 02 maj 2015 - 18:10

Nikt tego nie rusza bo trzeba skrzynie rozbierać jak dobrze wiem bo tata mi powiedział coś na ten temat ale nie powiedział czemu się to dzieje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share uzdrowiciel

uzdrowiciel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 08 maj 2015 - 19:06

Znalazłem odpowiedź sam. Przyczyną okazał się zbyt niski poziom oleju w skrzyni. Według instrukcji w tych skrzyniach 24/8 traktorshift powinno być wlane 70 l (  miałem 60 l).  Do skrzyń 16/16 wystarczy 60 l. Biegi wchodzą gładko i bez problemu. Prawdopodobnie sprzęgła, które są zamontowane w górnej i przedniej części skrzyni powinny być zanurzone całkowicie w oleju. Dodając jeszcze fakt , że skrzynia jest lekko uniesiona przodem do góry  może być tym bardziej potrzebne więcej oleju.