Skocz do zawartości

Zdjęcie

Class rolant 255 rc

56 odpowiedzi na ten temat

#41 Share dominik95

dominik95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 09 czerwiec 2015 - 22:14

Class rolant 255 rc

kurde prasuje na czerwonym polu na zegarze cisnienia mam gdzies na godzinie 2 bal w srodku jest jak skala z zewnątrz dosc miekawy nie moze zachowac idealnie okrąglego ksztaltu jak wywale bala to spud (na czym lezy) robi sie tam plaski jak biore go chwytakiem po kilka razy to robi sie lekkie jajko czasem bal jest mniejszy czasem wiekrzy.... . bylem ostatnio na pokazach clasa i byla roland 350 prawie to samo bal z wieszchu byl jak skała... a jak prasowal to na zegarze mial moze 11

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Class rolant 255 rc Dzisiaj, 11:02
  •  

#42 Share dominik95

dominik95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 10 czerwiec 2015 - 20:48

Class rolant 255 rc

owijam 2.2 razy siatką .sam juz niewiem jak robic czy zwiekrzac cisnienie czy zmniejszac jak scisne mocniej chwytakiem bel torobi sie jajko robilem jak muwiles na godzinie 12 dalem cisnienie na zegarze bal jak wypadal byl elegancki ciągnik sobie radzil bez zazutu nawet bez mordowania ale bal po zaladunku na przyczepe przewiezieniu i zaladunku na owijarke byl juz jak jako zwiekrzalem zmniejszalem cisnienie i nic co nie tak robie?

#43 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 11 czerwiec 2015 - 11:14

Class rolant 255 rc

ja zawsze wywalam bal jak wchodzi na czerwone nawet dalej i bal wychodzi cacy

#44 Share dominik95

dominik95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 11 czerwiec 2015 - 11:48

Class rolant 255 rc

ale co masz na mysli "wchodzi na czerwone" u mnie jak zamkne prase na pusto juz jest czerwone i tak caly czas jak robie ... moze zle ustawiam cisnienie?

tak ustawiam cisnienie ..: dokrecam srubke na zaworze troche potem wsiadam do ciagnika dobijam klape (tak  jak bym chcial j a zamknąc i patrze czy jest tyle cisnienia ile chce jak malo to dokrecam i znow dobijam jak duzo troche popuszczam jak prasuje caly czas jest to cisnienie kture ustawiłem ciagnik pod koniec ledwo zipie a bel i tak predzej czy puzniej klapnie   widzielem na filmiku ze gosc jak zamykal prase mial gdzies na polowie zielonego cisnienie a jak robil bala  cisnienie po trochu wzrastalo  az wl sie owijanie

#45 Share tomi_86

tomi_86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 11 czerwiec 2015 - 20:52

Class rolant 255 rc

dominik95 

daj 2.5 raza siatką a nawet do 3,2, sporo jej idzie bo krone, vicon i metal-strach owija 1.8 ale jest za***ista różnica w zagęszczeniu i zgniocie. upewnij się że siatka dobrze idzie (rozwija się z rolki z dołu i idzie pod spód pierwszego walca napinającego) siatkę daj przez 5 walców a hamulec siatki zmodyfikuj zastępując  skrętkę( sprężynę rzymską) łańcuszkiem żeby mieć rególację na szybko. co oczko, a nie kręcić skrętką. hamulec paska ma być zaciągnięty, a wałek gumowy wymyty płynem do mycia szyb(mr muscle- złoty sposób na wyjące paski alternatora w autach) z octem i natarty talkiem (dostaniesz na wulkanizacji opon) skoro ciśnienie prasowania masz to nie ma bata, musi iść. co wyszło z nożami??

ChiqiuitaB 

jaki masz model prasy??

#46 Share dominik95

dominik95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 11 czerwiec 2015 - 22:10

Class rolant 255 rc

class  roland 255 RC cisnienie mam ustawione na godzinie "1" tyle ciagnik da rade ledwo ledwo ale daje rade .siatka odwija sie od dolu rolki od przodu prasy od podbieraka z lewej strony kreci sie w brew wskazowkom zegara  .chamulec jest zaciagniety siatka idzie przez 2 prety bo na 5 sie rwie się walec wciaga siatke bez problemowo . siatka na balu jest w miare dobrze napieta nie spada... lecz spud balu robi sie plaski jak scisne chwytakiem to doslownie jajko czasem ale jak z prasy wywalam ladnie wyglądają dopiero po transporcie i przy owijaniu kazdy inny ...

robie bez nozy narazie

#47 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 13:56

Class rolant 255 rc

ja mam 250rc ale chce wymienić na varianta 360/380 jak uda się sprzedać tą. Aktualnie ciśnienie trzyma jak nówka sztuka i nowe łożyska dostała. Jedynie cieknie zbiornik od centralnego smarowania ale jak naleje się przed robotą to smaruje normalnie no i malowana była

#48 Share tomi_86

tomi_86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 20:43

Class rolant 255 rc

dominik95 
moim skromnym zdaniem siatka wiąże ujowo, minimum do dobrego wiązania to 3 pręty,mechanizm podczas puszczenia siaty luzuje ją prawie całkowicie, później napina i powinna iść gładko (dochodzi kwestia docisku hamulca rolki siatki sprężynami ), pytanie czemu rwie. pałąk do zaciągania noża masz gładki czy wycięło już w nim rowki ?? 

ChiqiuitaB
ile kulek robisz suchego, a ile na zakiszanie ??

#49 Share dominik95

dominik95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 21:48

Class rolant 255 rc

na paląku jest ok .narazie 1 pokos zrobiony wiec zeby sprawdzic zgniot muszed kilka tyg poczekac . siatka naprawde ma tyle do zeczy w ksztalcie beli? dzis dalem siatke przez 5 pretow i chodzilo byly prety zardzewiałe . a i czy chamulec paska klinowego do napedzania siatki ma byc zaciagniety czy zluzowany? i czy strona ktura zaloze siatke ma znaczenie? u mnie rozwija sie z gury siatki.  

ps . narazie robie siano cisnienie na godzinie 12 ciągnik nie czuje prasy . gorzej z kiszonką

i

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share tomi_86

tomi_86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 13 czerwiec 2015 - 12:34

Class rolant 255 rc

siatka ma za zadanie związać żeby utrzymać uformowany przez prasę kształt beli i do tego musi być odpowiednio napięta żeby wiązania na niej trzymały, a jak ma być założona opisałem już wcześniej nie wyssałem tego z palca tylko opisałem motyw z instrukcji obsługi. doczytaj i załóż siatkę jak fabryka to przewidziała. 

#51 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 15 czerwiec 2015 - 11:44

Class rolant 255 rc

kiszonki około 300-400 balotów na sezon plus koło 500 słomy

#52 Share tomekz16071996

tomekz16071996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 19:10

Class rolant 255 rc

zwijałem słomę i bele były mieke przy siatce  jak zawsze. po połowie  dodałem o 1 jeden obrót więcej i bele są bardzo dobre  od rdzenia do siatki bardzo zbite i  zachowują idealny kształt   teraz mam prawie 3 obroty na jednej :) beluje na największym ciśnieniu  jakie jest możliwe :) 

#53 Share dominik95

dominik95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 07:25

Class rolant 255 rc

mam kolejny problem nuz przestal ucinac siatke.... siatka prowadzona przez 2 szykany czyli wszystkie chamulec napietnty prawie na max siatka125cm jak włąćży sie owijanie bez zazutu wciąga siatke po chwili nuz spada A siatka leci dalej ;) po nim jak gdyby nigdy nic juz mnie h..... szczela jak co bel musze wyłazic i ciąć zakladac na nowo....dodam ze gdy nuz spada to odrazu   się cofa tak z 1 cm.... a  siatka leci po nim nie wiem dlaczego ...do silownika napinającego nuz, do sprezyny (by byla twardsza ) dolozylem podkladek przez chwile nuz siatke ciol nagle przestal....pomocy

#54 Share tomekz16071996

tomekz16071996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 09:31

Class rolant 255 rc

miałem tak z tanią siatką zmieniłem na john deer i chodzi bez problemu 

#55 Share dominik95

dominik95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 12:04

Class rolant 255 rc

ale co ma tania siatka do tego. raczej tandeta powinna latwo sie rwac. tak mysle a moja siatka jest dosc ok 

#56 Share tomi_86

tomi_86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 14 sierpień 2015 - 23:51

Class rolant 255 rc

nóż nie ma prawa się cofnąć 
http://partsdoc-publ...fdnr=&nodeId=21

wskocz na link katalogu i sprawdź czy coś Ci się nie rozdupcyło bo napinacz noża zawsze powinien dobijać do końca i stawiać opór 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#57 Share Konvaro

Konvaro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 03 maj 2016 - 17:37

Class rolant 255 rc Sorki za odgrzanie kotleta, ale trochę poczytalem i się zdziwiłem, otóż używam prasy Claas rollant 250 od kilku sezonów, kupiłem ją używana ii przy zakupie nasza uwagę zwrócił manometr który stał na godzinie 12, sprzedający mówił że jest uszkodzony, stąd taki efekt ii zawsze myślałem że rzeczywiście tak jest, aż do przeczytania tego tematu. Otóż u mnie stoi na godzinie 12 a po zamknięciu klapy jest tak mniej więcej na 3-4 godzinie aa przy dobijaniu dochodzi nawet do 5 i opada gdy się włącza owijanie. Zawsze myślałem że za ciśnienie odpowiada rozdzielacz w ciągniku, gdyz mam Ursusa 1014 i na oryginalnym rozdzielaczu po zamknięciu klapy ciśnienie oscylowalo w granicach 3-4 godziny to chwilę po ruszeniu opadalo i musiałem znów dźwignia od rozdzielacza je zwiększac,a przy dobijaniu wskazówa "latała" od godziny 12 do 6, a bele wychodzily powiedzmy takie sobie, dlatego zamontowalem oddzielny rozdzielacz taki jak do tura itp i na tym rozdzielaczu po zamknieciu wskazówka jest na godzinie 4 i się tak utrzymuje, a przy dobijaniu też troszkę "faluje" ale znacznie mniej, ale bele wychodzą znacznie lepsze, może nie idealne ale jest ok i stąd moje pytanie. Za ciśnienie w komorze odpowiada jakiś inny zawór? Zawór w ciągniku jest tylko do otwierania i zamykania aa rolę zamka pełni zawór w prasie? Jeżeli tak jest to rozdzielacz w ciągniku i jego szczelność nie powinna mieć wpływu na ciśnienie prasowania, tak? W takim razie, może ten zawór w prasie jest uszkodzony dlatego za ciśnienie poniekąd musi odpowiadać również rozdzielacz w ciągniku. Mam nadzieję że w miarę jasno opisałem o co chodzi ;)

Edytowany przez Konvaro, 03 maj 2016 - 17:39.