Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ 82 Nierówna praca i ,,stuk"

75 odpowiedzi na ten temat

#21 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7590 postów

Napisany 26 październik 2011 - 17:36

MTZ 82 Nierówna praca i ,,stuk" Niby nie ale przy sprzyjajacych warunkach moze. Spalanie stukowe to zapłon paliwa dużo wcześniej przed GMP niż to powinno być. Lejące wtryski, paliwo zalegajace w komorze spalania, mocno rozgrzany silnik, dużo rozgrzanego nagaru i dobra kompresja. Rzadkość... ale jednak.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 82 Nierówna praca i ,,stuk" Dzisiaj, 20:02
  •  

#22 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 26 październik 2011 - 18:12

MTZ 82 Nierówna praca i ,,stuk" Raczej moze byc bo co moze stukać? Jeżeli coś z metalu o metal to ciągnik by się rozpadł a nie przejechał 160MTH u mnie :blink:
Mój Wladimirec podbija świat

#23 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7590 postów

Napisany 26 październik 2011 - 18:46

MTZ 82 Nierówna praca i ,,stuk" Przytarty tłok klepie. luz na sworzniu tłoka klepie, wypalony zawór podobny dzwięk, pęknięta jedna sprężyna na zaworze klepie na większych obrotach, przytarty zawór klepie. Trudno powiedzieć trzeba by przy tym być. Jak mi coś przyjdzie jeszcze do głowy to dopisze.
KPK Kumurun Team

#24 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 28 październik 2011 - 07:06

MTZ 82 Nierówna praca i ,,stuk" powiem tyle że jak się rozgrzeje to on równiej chodzi i ciszej juz tak nie łupie ale nadal nie tak jak powinien
Mój Wladimirec podbija świat

#25 Share Macin2

Macin2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 19 październik 2012 - 19:00

powiem tyle że jak się rozgrzeje to on równiej chodzi i ciszej juz tak nie łupie ale nadal nie tak jak powinien

Koledzy mam ten sam problem ciągnikiem poprostu nie da sie jechać na 1800obr bo tak nim szarpie,może jest na forum jakiś pompiarz?a może być przyczyna takiej pracy minimalny luz w napedzie pompy wtryskowej?myślę tu o rozrządzie

#26 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i co z nim związane . Maszyny rolnicze i budowlane.Stolarstwo. Militaria

Napisany 20 październik 2012 - 19:15

MTZ 82 Nierówna praca i ,,stuk" a to szarpanie i nierówna praca przy pewnych obrotach to może luźny klin na wału pompy paliwa prynajmniej ja się spotkałem z takim przypadkiem a pzyczyna była taka że wykruszył się ten wpust na klin wtedy też były takie objawy

#27 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7590 postów

Napisany 20 październik 2012 - 19:29

MTZ 82 Nierówna praca i ,,stuk" Albo luźna zębatka pompy wtryskowej. Sprawdź czy śruba w pokrywce pod sprężarką dociska ta zębatkę. W swoim bawiłem się dawką paliwa. Jak ja zmniejszyłem to silnik zaczął falować na obrotach i czuć to było jadąc na biegu.
KPK Kumurun Team

#28 Share czajens

czajens

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 21 październik 2012 - 17:32

MTZ 82 Nierówna praca i ,,stuk" A jak włączycie sprężarkę i napompujecie ciśnienie w zbiorniku, to przypadkiem nie dochodzi do was odgłos chrobotania z okolicy sprężarki i pompy wtryskowej?

#29 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7590 postów

Napisany 21 październik 2012 - 18:27

MTZ 82 Nierówna praca i ,,stuk" Chrobota. W momencie gdy tłok przechodzi w najwyższym punkcie cylindra zmienia się siła działająca na wał. Pierw wał ciśnie tłok w górę a potem sprężone powietrze pcha go w dół. W tym momencie wał korbowy sprężarki jest napędzany przez tłok i obraca się o luz na napędzie, zębatkach. To tak trzaska.
KPK Kumurun Team

#30 Share czajens

czajens

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 21 październik 2012 - 19:56

MTZ 82 Nierówna praca i ,,stuk" Tylko, że sprężarka jest napędzana od koła zębatego pompy wtryskowej (tego co ustawia się początek wtrysku) i w nim lubi się panewka wytrzeć dając spore luzy. Myślę że jak tam się zrobiły to i na całym rozrządzie, a później chodzi to jak chce. To jest tylko moja teoria i jak ciągnij ma już zacny przebieg to wato tam zajrzeć. Ja swojego mtz-ta nie kręcę powyżej 1800 bor., bo po pierwsze: mało to ekonomiczne (mocy nie daje tylko prędkość ;) ), po drugie: mało to przyjemne dla ucha i silnika, po trzecie: odczuwam tak jak koledzy wyżej, że wpada w jakieś dziwne wibracje, no i wtedy lubi łyknąć sobie trochę oleju.
P.s. Starość nie radość, niech się cieszy, że ma pompę po regeneracji i wtryski :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share grzesieknowy

grzesieknowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 21 październik 2012 - 20:02

MTZ 82 Nierówna praca i ,,stuk" co sadzicie o tym ciągniku, jest w anglii właściciel mówi że wyśle go do polski na swój koszt przez firmę transportową tylko trzeba wpłacić pieniądze na podane konto, czy to może być prawda , czy warto koledzy zaryzykować? http://otomoto.pl/20...x4-A228729.html

#32 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 21 październik 2012 - 20:40

MTZ 82 Nierówna praca i ,,stuk" To właśnie ten ciągnik? Za te pieniądze?
Nie dość że kupowanie kota w worku to żadnej gwarancji, że po przesłaniu pieniędzy ciągnik przyjedzie.
Dalsze pytania zadaj w bardziej odpowiednim temacie.

#33 Share Macin2

Macin2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 22 październik 2012 - 18:49

Albo luźna zębatka pompy wtryskowej. Sprawdź czy śruba w pokrywce pod sprężarką dociska ta zębatkę. W swoim bawiłem się dawką paliwa. Jak ja zmniejszyłem to silnik zaczął falować na obrotach i czuć to było jadąc na biegu.

Kolego u mnie ten dekiel jest goły bez żadnej sruby(jeżeli myslimy o tym samym deklu przykrecanym na 3 śruby tu gdzie ustawia sie kat wtrysku)

#34 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7590 postów

Napisany 22 październik 2012 - 18:56

MTZ 82 Nierówna praca i ,,stuk" No właśnie tam. Prawdopodobnie w niektórych silnikach zębatka od pompy wtryskowej jest inaczej mocowana i nie było potrzeby blokowania jej tą śrubą. Prawdopodobnie u ciebie będzie ona przykręcona do kołnierza na wałku pompy trzema śrubami. W starszych są dwie. Zasada regulowania kąta wtrysku taka sama dla obu.
KPK Kumurun Team

#35 Share Macin2

Macin2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 22 październik 2012 - 19:03

No właśnie tam. Prawdopodobnie w niektórych silnikach zębatka od pompy wtryskowej jest inaczej mocowana i nie było potrzeby blokowania jej tą śrubą. Prawdopodobnie u ciebie będzie ona przykręcona do kołnierza na wałku pompy trzema śrubami. W starszych są dwie. Zasada regulowania kąta wtrysku taka sama dla obu.

U mnie pod tym deklem są tylko 2 śrubki na klucz 11 z zabezpieczeniami nimi reguluje się kąt wtrysku a całość czyli ta tarcza z dziórami i zębatka ma spory luz przód-tył ok 1 cm

#36 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7590 postów

Napisany 22 październik 2012 - 19:06

MTZ 82 Nierówna praca i ,,stuk" Tak nie powinno byś. Zęby na zębatce są skośne i gdy ona goni wzdłuż osi przekręca ją i zmienia kąt wtrysku. W pokrywce powinna być śruba do dociskania zębatki a pod tymi dwoma śrubami blacha o którą się ta śruba zapiera.

http://zapodaj.net/c...4cf945.jpg.html

To ta blacha. A w pokrywce na środku jest śruba z kontra zakończona szpicem z małym promieniem.

Edytowany przez seweryn20, 22 październik 2012 - 19:14.

KPK Kumurun Team

#37 Share Macin2

Macin2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 22 październik 2012 - 19:15

Tak nie powinno byś. Zęby na zębatce są skośne i gdy ona goni wzdłuż osi przekręca ją i zmienia kąt wtrysku. W pokrywce powinna być śruba do dociskania zębatki a pod tymi dwoma śrubami blacha o którą się ta śruba zapiera.

U mnie tak nie ma,czy ta śruba ma kulkę na końcu w miejscu styku z blachą?
nigdzie w sieci nie moge znależć do kupna tego dekielka ze śrubą

#38 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7590 postów

Napisany 22 październik 2012 - 19:19

MTZ 82 Nierówna praca i ,,stuk" Możesz nie kupić tego dekla. masz w okolicy spawacza który spawa aluminium? Zrobić podkładkę alum. bez otworu o gtubości 5 mm i przyspawać na środku pokrywki. Potem tokarz niech nawierci i zrobi gwint ja wiem M12. Sruba jest do szpica a koniec jest zakończony na kształt kilki o promieniu może R2mm.
KPK Kumurun Team

#39 Share Macin2

Macin2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 22 październik 2012 - 19:25

Tak nie powinno byś. Zęby na zębatce są skośne i gdy ona goni wzdłuż osi przekręca ją i zmienia kąt wtrysku. W pokrywce powinna być śruba do dociskania zębatki a pod tymi dwoma śrubami blacha o którą się ta śruba zapiera.

http://zapodaj.net/c...4cf945.jpg.html

To ta blacha. A w pokrywce na środku jest śruba z kontra zakończona szpicem z małym promieniem.

Dzięki,już znam przyczyne tej nierównej pracy,teraz musze tylko znaleść dekielek i taką blachę,a tak na marginesie to jaka ona jest gruba?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7590 postów

Napisany 22 październik 2012 - 19:27

MTZ 82 Nierówna praca i ,,stuk" Nie pamiętam ale może 2 mm? Ważne żeby się za bardzo nie poddawała.
KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź