Skocz do zawartości

Zdjęcie

sipma aplikator do sianokiszonki

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 01 maj 2015 - 10:00

Witam. Od pewnego czasu myślę o założeniu aplikatora do sipmy 279/1 ponieważ robię około 250 bali sianokiszonki w sezonie i mam kilka pytania :
-zakładając ten aplikator zniszczę prasę(chodzi mi o rdze)
- czy można samemu w swoim zakresie zrobić taki aplikator do tej sipmy
- czy znacie osobę prywatna która by zrobią taki aplikator (nie chce wywalać ponad tys. za nowy)
- jaki stosować zakiszacz ( trafiają mi się bale ze czasami są ładne a nie które mają białe place po odtworzeniu beli) bo słyszałem ze

kwas mrówkowy zje prasę :)

Edytowany przez kamilrolnik18, 01 maj 2015 - 10:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sipma aplikator do sianokiszonki Dzisiaj, 11:20
  •  

#2 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 01 maj 2015 - 19:34

Nie mam Sipmy, ale znane mi są materiały wykorzystywane w naszych krajowych maszynach - są niskiej jakości, szczególnie te obecne.

Zapewne kwas będzie miał znamienny wpływ na blachę.

Aby temu zapobiec, szczególnie przy dłuższych przerwach między prasowaniem radziłbym solidne przedmuchanie sprężonym powietrzem a następnie pokrycie cienką warstwą wewnętrznych części prasy mieszanką ON z odrobiną taniego nowego oleju opryskiwaczem ręcznym.

Można zrobić samemu, gdy ma się zacięcie do majsterkowania.

Wykonuję osobiście takie profesjonalne instalacje, bardziej udoskonalone niż te z Sano - koszt na priv.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#3 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 02 maj 2015 - 09:53

sipma aplikator do sianokiszonki dzięki na info. odezwę się na priv :)

#4 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 02 czerwiec 2015 - 10:33

Nie mam Sipmy, ale znane mi są materiały wykorzystywane w naszych krajowych maszynach - są niskiej jakości, szczególnie te obecne.

Zapewne kwas będzie miał znamienny wpływ na blachę.

Aby temu zapobiec, szczególnie przy dłuższych przerwach między prasowaniem radziłbym solidne przedmuchanie sprężonym powietrzem a następnie pokrycie cienką warstwą wewnętrznych części prasy mieszanką ON z odrobiną taniego nowego oleju opryskiwaczem ręcznym.

Można zrobić samemu, gdy ma się zacięcie do majsterkowania.

Wykonuję osobiście takie profesjonalne instalacje, bardziej udoskonalone niż te z Sano - koszt na priv.

Popryskanie prasy ropą z olejem to fatalny pomysł. Przecież te materiały są bardzo toksyczne i one trafią do paszy...
Po ropie metal też rdzewieje. Więc nie widzę za bardzo sensu.

Prasę wystarczy garażować i nie powinna rdzewieć, zamiast kwasu mrówkowego zastosuj biologiczny zakiszacz i ustaw aplikator tak aby pryskał na wał podsuszonej trawy a nie na podbieracz prasy. 

#5 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 02 czerwiec 2015 - 12:50

sipma aplikator do sianokiszonki już tak zrobiłem i narazie jest ok. stosuje zakiszacz biologiczny i nie długo otworze bale i będzie widać efekt.

#6 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 02 czerwiec 2015 - 12:59

A jaki zakiszacz dałeś? Możesz też przy rozpuszczaniu dodać do wody melasy. Ona jest bardzo dobrą pożywką dla bakterii kwasu mlekowego. Ale ogólnie zasada jest prosta, jak zbierasz wcześnie trawę (na początku kłoszenia) to zakiszacz  nie jest potrzebny i tak wyjdzie super. A jak przegapisz i trawa już się wykłosi to lepiej zrób siano.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 02 czerwiec 2015 - 13:54

sipma aplikator do sianokiszonki zastosował polmasil 25g koło 90zł i to jest na 30 t. właśnie znajomy mi mówił ze stosują melase, każdy chce jak najmniejszym kosztem zrobić dobra sianokiszonke więc wszystkiego próbują. w mojej galerii jest też ukazany jak zrobilem aplikator :)

#8 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 02 czerwiec 2015 - 14:01

Fajnie ogarnąłeś ten temat. Możesz tu opisać po kolei z czego to zrobiłeś i jak załączasz wyłączasz natrysk?

#9 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 02 czerwiec 2015 - 15:24

Powiem ze trochę mi to zajęło ale się udało . bańka to 20 od środków chemicznych, mocowanie jest od butli gazowej samochodowej, idealnie pasuje. wywierciłem otwór i założyłem redukcje na wężyk na dodatek uszczelniłem połączenie oringiem. Na beczce jest odpowietrznik żeby nie zassało beczki. pompki mam 2 na zapas jakby się ta zepsuła a kosztowały po 5 zł na szrocie. pompę i dysze założyłem na kloszu od tylnych świateł 360. idealnie pasuje i pomaga żeby nie zwiewało natrysku dyszy (żółtą i niebieską reguluje dawki) . włącznik kupiłem taki jak jest przy lampkach nocnych, także cały koszt wynosił około 70zł dodatkowo instalacja na komputer do prasy bo pierwszy raz prasa współpracowała z ursusem 902 . Jakoś to napisałem myślę ze za bardzo nie nakręciłem . :)

Edytowany przez kamilrolnik18, 02 czerwiec 2015 - 16:29.

#10 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 08 czerwiec 2015 - 07:19

Od czego są te pompki po 5zł? Od spryskiwaczy?

#11 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 08 czerwiec 2015 - 12:19

sipma aplikator do sianokiszonki Tak od spryskiwaczy. Nadają się pompowania chemicznych cieczy a poza tym musi być zamontowana poniżej zbiornika ponieważ ona musi zaciągnać:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 29 maj 2016 - 15:07

Trochę odkopię temat, na allegro są opryskiwacze akumulatorowe. Taki 10l bardzo łatwo zamontować przy pomocy uchwytu na gaśnicę. Opryskiwacz ma swoją baterię, jedyne co trzeba zrobić, to pociągnąć włącznik do kabiny ciągnika. Działa super, koszt 135zł.

Próbował ktoś zamiast zakiszacza w proszku użyć wodę po ogórkach małosolnych lub kiszonych burakach? Ciekawe jak by to się sprawdziło?