Nerwus

Zetor 12145, Same Laser 150 czy Ursus 1614

Polecane posty

Nerwus    0

Witam zamierzam kupić nowy ciągnik, ale nie wiem który lepiej by się sprawował. Interesuje mnie opinia posiadaczy tych ciągników, co w nich jest nie tak, a co jest dobre. Chciałbym się także zapytać czy wszystkie te ciągniki mogą pracować z plugiem obrotowym 4 skibowym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na pewno komfort w Ursusie będzie najmniejszy, Zetor spali najwięcej a części do Same będą najdroższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

Co byś powiedział na renault np jakiś 133,54. Komfort duży uciąg, udźwig podnośnika. Normalna skrzynia nie to co w ciężkiej serii ursusa. Wszystko kwestia tego ile chcesz wydać i na jakie koszty eksploatacii cię stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

Ciekawe jak zetor może spalić więcej od ursusa jak siedzą w nich te same silniki. A ursus ma jeszcze turbine.


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Na pewno komfort w Ursusie będzie najmniejszy, Zetor spali najwięcej a części do Same będą najdroższe.

       Jak Zetor może spalić więcej od Ursusa? Jeżeli czeski to bardziej paliwożerny ? Chłopie weź się opanuj i pomyśl zanim coś napiszesz.

       Zetor będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni (u mnie we wsi jeździ ich sporo i nikt o nich złego słowa nie powie, sam posiadam Zetora i Ci naprawdę go polecam), jest tani, potężny oraz silny i na pewno wygodniejszy od Ursusa, ale jeżeli chcesz coś jeszcze lepszego i masz pieniądze, to zgodzę się z Camillo co do Renault. Jest mocne, wygodne i szybkie.

Edytowano przez BestZetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Do same lasera sa części tanie, bo to starsza seria. Na pewno najoszczedniejszy ze wszystkich wymienionych a idzie jak czolg w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nerwus    0

Best Zetor a jak Zetor radzi sobie z plugiem obrotowym ? Bo widziałem właśnie Ursusa 1614 z takim plugiem , ale nie wiem czy Zetor może.
Camillo a jakie są (mniej więcej) ceny utrzymania Renault ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Radzą sobie tak samo czyli nie radzą sobie. O ile silnik zniesie wiele tak podnośnik jak na gabaryty ciągnika nie zniesie za dużo, lekki wywrot owszem ale ciezki to zabójstwo dla tego ciągnika, same za to nawet laser 110 bierze na podnośnik ciężkie plugi i nic mu sie nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nerwus    0

Camillo a jakie są koszty (mniej więcej) utrzymania Renault ?
Dlatego właśnie szukam ciągnika mało awaryjnego, takiego do 40 tyś zł i który dałby rade z takim plugiem 3 lub 4 skibowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nie patrz na to że Ursus czy Zetor ma np 155 koni bo tyle to on posiadał na wale korbowym jak był nowy, na wom-ie ma ze 125-130, na kołach jeszcze mniej, czyli te 20-30 koni musisz karmić a nic z tego nie masz, nie ma przeniesień napędu bez strat ale niestety te modele są mistrzami w tej dziedzinie.... Dlatego np Renówka 120koni w tym samym czasie i w tym samym pługu zrobi tyle samo a spali mniej w co fanatycy zetora i tak nie uwierzą  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

Nie chcę mi się tutaj wszystkiego pisać. Wejdź sobie w dział ciągników renault. I popatrz jak ludzie piszą o ciągnikach w tym przedziale mocy i o ich awariach. W skrócie powiem że silniki MWM są nie do zdarcia. Niektóre wytrzymują i 20000 godzin bez remontu jak i inne podzespoły. Z tym że w momencie kupna renówki trzeba zapomnieć o zapinaniu mu przyczep podłączonych do c 360 i innych. I zalewaniu go bylejakimi olejami.
Jeśli trafisz na dadbany model i sam będziesz dbał masz konia na lata a jeśli trafisz trupa studnie bez dna. Kwestia tego czy stać cie na jednorazowy remont renówki za np 15 tys raz na 10 lat czy na podpieranie ursusa co roku za 2 czy 3 tysiące.

www.agrofoto.pl/forum/forum/116-renault/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Kolega ma Renatę 110.14 albo cos w ten deseń i ciga kvernelanda 4 wywrot na resorach bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nerwus    0

Czyli widzę że lepszy będzie Renault. Jestem zielony w tej marce i jakoś nie wiem czy wszystkie są niezawodne czy są jakieś konkretne modele. Wcześniej padł model 133.54.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samezetor96    20
Napisano (edytowany)

Posiadam Same laser 100  od 8 lat ,ciągnie 4 obrotowe bez problemu :) Nigdy nie miałem z nim żadnego problemu małe spalanie duży uciąg  ciągnik godny polecenia.

Edytowano przez samezetor96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz19899    22

powiem tak... miałem ursusa 1214 i bez najmniejszego problemu radził sobie z 4 Kvernelanda EG... gorzej już miał z 3m agregatem aktywnym(zbyt mała moc, udźwig bez zastrzeżeń)... z tych ciągników co napisałeś to brałbym tylko i wyłącznie zetora... ale polecam tak jak chłopaki pisali renaulta... ciągniki mało awaryjne i przede wszystkim bardzo oszczędne... może wygląd nie za piękny ale to maszyna do pracy i zarobku a nie do oglądania... na pewno kupując renaulta nie będziesz żałował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Do same ludzie maja przekonania a Renia niby ma silnik fendta a ma silnik mwm na osprzecie reni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

mam dwie renowki i same lasera 110 bierz same lasera renia to zbiojr mało udanych polaczen (poza silnikami)W laserze brakuje mi tylko polowek i rewers moglby być z lewej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nerwus    0
Napisano (edytowany)

A ta Renówka 133.54 uciagnie przyczepe o ładowności 15 ton ? Szukam na internecie, ale nie wiem czy trafiam na dobrą informację.
A jeżeli nie uciagnie to jaką polecicie ?

Edytowano przez Nerwus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2793    0

Lamborghini i same są takie tanie bo to wśród zachodnich marek to przysłowiowy ursus. Ja posiadam lamborghini 1506 id 6 lat i gorąco polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj