Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey Ferguson 6150 zważony olej

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Pka93

Pka93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 29 kwiecień 2015 - 08:04

Witam wszystkich. Posiadam MF 6150 jakiś czas temu wymieniałem olej w skrzyni. Sprzedawca poradził mi olej agrol u bodajże. Niestety olej się zważył. Na ściankach zauważyłem osady.Dodam że wcześniej też olej miałem zważony. Tu pojawia się poje pytanie. Czym i jak ewentualnie przepłukać skrzynie.  Czy jak wleje nowy i zostaną resztki starego to się znowu nie zważy? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey Ferguson 6150 zważony olej Dzisiaj, 17:19
  •  

#2 Share Slevyn

Slevyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 29 kwiecień 2015 - 10:15

Massey Ferguson 6150 zważony olej ten olej jest niby przexnaczony do mf ale jak widzisz ze cos sie dzieje to moze zmien na fush stou 10w30 z dodatkiem przeciw sklejaniu sie tarczek. U mnie wszystkie ciagniki na tym chodza nawet C4011.

#3 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 29 kwiecień 2015 - 11:02

Nie polecam tego oleju w tym sprzęcie, MF jest czuły na oleje, Agro UTTO lub Agro STOU, to są oleje uniwersalne, ten drugi dodatkowo może iść na silnik. Ja osobiście mam ten drugi w skrzyni 6180 już kolejny raz wlany i jest ok. Z przepłukaniem będziesz miał problem bez otwierania jej bo samo zalanie czymkolwiek i spuszczenie nic nie da bez uruchomienia, jednak zaś uruchomienie skrzyni z czymś co ma ją oczyścić może uszkodzić skrzynie i koło się zamyka

#4 Share Pka93

Pka93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 29 kwiecień 2015 - 12:30

Widziałem parę firm z ofertą czyszczenia skrzyni biegów tylko automatycznej i aut osobowych. Może się orientujecie czy takie usługi dla ciągników? Oraz jeśli zostanie mi w skrzyni paręnaście litrów oleju zważonego to czy jak zaleję świeży to nie wpłynie na niego negatywnie? Słyszałem że przelanie skrzyni naftą może dać jakieś rezultaty tylko obawiam się że nafta bądź ropa zostanie w skrzyni i pogorszy właściwości nowo wlanego oleju.  

#5 Share pawelmf

pawelmf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 29 kwiecień 2015 - 13:00

Massey Ferguson 6150 zważony olej ja mam taki sam ciągnik i wymieniałem w nim olej to zalałem castrolem 10w40 z zakupiłem olej w firmie agromer w gręzowie
Sprzedam prasę kostkującą welger ap 41 stan bdb

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Marko-Fracek

Marko-Fracek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 21 maj 2015 - 21:06

przecież ten mf 6150 tym olejem Fuchs hydramot 10/40 byl zalany fabrycznie mój taki ma do dziś i jak zmieniam to tez na taki  a wcześniejsza jego nazwa to

hydramot 10/40

#7 Share 4X4

4X4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, muzyka

Napisany 22 maj 2015 - 18:07

Ja w swoim Mf-ie mam zalany ten olej http://fuchsagrifarm...c-10w-40-5.html. Jest nawet tani i o wiele lepszy od agrola.

Edytowany przez 4X4, 22 maj 2015 - 19:25.

Nie taki diabeł ogoniasty,
Jak by tego chciały niewiasty.

#8 Share nik23

nik23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Kobiety, alkohol, dobra zabawa niekoniecznie w tej kolejności

Napisany 25 maj 2015 - 08:59

Massey Ferguson 6150 zważony olej Spusc odrobine tego zważonego tak z 100ml i jak ci nie szkoda to ulej litr dobrego oleju do butelki i dolej ta setke do niego tego zważonego, cos w nim musi być potrzaśnij butelka i poczekaj i zobaczymy. Po jakim czasie zważył sie nowy olej? Filtry wymieniałeś?
Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Pka93

Pka93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 25 maj 2015 - 18:18

Filtr jak najbardziej wymieniałem nawet 2 razy ponieważ świeciła się kontrolka filtra oleju. Zważony olej zauważyłem niedawno przy okazji montażu tura. Teraz muszę go wymienić tylko jest pytanie czy nie zważy się ponownie ponieważ zawsze w skrzyni zostanie coś starego oleju. Olej z filtrami wymieniałem mniej więcej rok temu. Mam też pytanie trochę z innej beczki skąd się bierze zasilanie do tura bezpośrednio z pompy? Czy z tego samego miejsca co idą przewody do wyjść hydraulicznych ciągnika z lewej(te dwa) strony? Powrót to to szybko złącze obok korka wlewu oleju jak sądzę czy myślę dobrze? 

Edytowany przez Pka93, 25 maj 2015 - 18:22.