Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy ktoś ma agregat talerzowy firmy armasz i jak pracuje?

42 odpowiedzi na ten temat

#21 Share rudinho11

rudinho11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Piłka nożna

Napisany 21 lipiec 2016 - 23:36

Toru ja dziś takiego samego jak Twój jadę zamówić, muszę jeszcze upewnić się na miejscu co do jakości tych agregatów, póki co oglądam tylko zdjęcia :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy ktoś ma agregat talerzowy firmy armasz i jak pracuje? Dzisiaj, 17:39
  •  

#22 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1073 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 08:20

dziś mi przywieżli piękny sprzęt jestem bardzo zadowolony jest z podwójnym wałem

#23 Share rudinho11

rudinho11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 06:10

Ja już po pierwszych testach polowych. Super robota. Jak zrobię więcej to powiem czy były jakieś awarie :)

zdjęcia u mnie w galerii.

#24 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 20:19

Zapomniałem napisać jak sprawuje się agregat, o tuż na początku trochę się zapychał, wysoka ściernia, dużo słomy, mokro i prędkość 7-8km/h - ciągam go zetorem 8011 :) 4 terenowa i ogień....   Jak już go ustawiłem i trochę podeschło to robotę robił znakomitą.

Pozdrawiam i polecam

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

#25 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 19 wrzesień 2016 - 17:37

Jak wam się te agregaty sprawują bo zastanawiam się nad 3m z podwójnym wałem.One mają większy rozstaw między rzędami niż wersja z hydropakiem?Ile waży taki agregat.

#26 Share marekklimkowski

marekklimkowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 wrzesień 2016 - 21:58

Czy ktoś ma agregat talerzowy firmy armasz i jak pracuje? Tata kupił 3m bez hydropaku z wałem spreżynowym. W ostatni weekend uprawialiśmy pole pod zasiew pszenicy zgruberowane na 25cm pole. Poszła po tym włuka i zaschło. Ogólnie ziemia gliniasta. Zaschnięte bryły i armagedon na polach. Jednak kiedy agregat poszedł w ruch pole nie do poznania. Wał spreżynowy robi niezłą pracę. Rozbija bryły i jednoszesnie spulchnia ziemię przerzucając ja i napowietrzając. Dopłata do wału to tylko 1000 zł brutto. Maszyna bije na głowę konkurencję. Dodatkowo zostały zamontowane uszczelnienia kasetowe w cenie. Polecam z czystym sumieniem. Mam tylko nadzieje ze łożyska wytrzymają jak zapewniał producent ale to się okaze za kilka lat.
Pozdrawiam, Marek

#27 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 16:48

Jest to najtańszy agregat w tej chwili .Oglądałem go na agroshow ,nie jest zły,poprawił bym malowanie bo słabo to wygląda..Łożyska masz smarowane stożkowe czy samochodowe.Trochę boję się tych obsługowych żeby się nie rozkręcały.Nie podoba mi się to że ramiona trzymające talerze są w kształcie kątownika a nie profila zamkniętego.Nie zbiera ci się tam ziemia?

Edytowany przez krzysztofz14, 29 wrzesień 2016 - 17:04.

#28 Share marekklimkowski

marekklimkowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 17:35

Czy ktoś ma agregat talerzowy firmy armasz i jak pracuje? Farba to ostatnia rzecz na którą zwracam uwagę. Dla mnie maszyna może być na podkładzie ważne aby była tania i wytrzymała. Piasty mam obsługowe a łożyska polskie. Przegadałem ten temat z producentem przez kilka godzin na telefonie. Montuje dobrej jakości polskie łożyska a nie chiński badziew i mowil ze sprzedaje sporo tych maszyn głównie do niemieć i nikt mu nie zgłaszał problemów z luzowaniem czy padniem. W standardzie nie stosuje uszczelniaczy kasetowych ale i to dla niego nie problem. Zamontowalem w cenie. Firma u progu wejścia na rynek globalny i myślę że jak już wejdzie to skończą się takie rabaty. Transport w cenie 200 zł w całym kraju tez mówi sam za siebie. Firma jest konkurencyjna. Sprzęt solidny w cenie brutto za cenę netto konkurencji i nie wiem czy u konkurencji wraz ze wzrostem ceny idzie lepsza jakość. Raczej większy zysk. Dodatkowo kupiłem jeszcze wal rurowy do grubera w cenie 1000 brutto z mocowaniem. Zastanawiam się jeszcze nad rozsiewacz em. Przekładnia zalana olejem, skrzynia w ocynk. Tylko nie widziałem na zywo jak to sieje. Może ktoś ma doświadczenia z tym sprzętem ?

#29 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2426 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 29 wrzesień 2016 - 17:51

Pogadaj też z innym producentem konkurencji. Już widzę jak się przyzna i powie, że jest droższy od innych, montuje tandetę i sprzęt się sypie... Raczej będzie zachwalał jeszcze bardziej. Nikt złego na swoje towary nie powie przecież.

Co do malowania to osobiście nie widziałem ale w mojej opinii trochę gorsze malowanie to może być na używanych maszynach, a nie nowej. Producenta niby stać na dobrej jakości materiały, wykonanie, a oszczędza na malowaniu co stanowi mały % ceny maszyny? To najbardziej rzuca się w oczy i odstrasza klientów. Sprzęt roczny a rdzewieje jak stare graty z zachodu wyciągnięte z pokrzyw. Dobrej opinii w ten sposób nie wyrabia

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#30 Share marekklimkowski

marekklimkowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 20:32

Czy ktoś ma agregat talerzowy firmy armasz i jak pracuje? Moja maszyna akurat była pomalowana ok. W transporcie nie miała ani jednej ryski. Więc tyle. Ja jestem zadowolony bo zostało na koncie kilka tysięcy a czy zakup był w 100% udany to czas pokaże; )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 01 październik 2016 - 19:09

Czy ktoś ma agregat talerzowy firmy armasz i jak pracuje? Jesteście zadowoleni z tych maszyn? Ja zastanawiam sie pomiedzy firmą Armasz i Tolmet. Na agrofoto pojawilo sie sporo tolmetów i użytkownicy zadowoleni, a Armasz jeszcze nie jest tak często spotykany wiec wszystkie opinie mile widziane.

#32 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1073 postów

Napisany 01 październik 2016 - 19:33

sąsiad kupił Armasza  super jakość i wykonamie pięknie robi pole

#33 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3445 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 01 październik 2016 - 19:45

Chyba zartujecie  z  ARMASZEM , to z  to  najgorsze  badziewie jakie  moze  być  , nawet  na  materiałach oszczędza  ten  badziewiarz . 

Jak  sie  nie  widziało  naprawde  solidnego  sprzetu  - to nietrudno  wpaśc  w  zachwyt  , bo  nowy i  sie  błyszczy [  ze  2  lata  i po  połysku ] 

postaw  obok jakikolwiek inny  agregat  to  zrozumiesz o  czym mówie 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#34 Share marekklimkowski

marekklimkowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 01 październik 2016 - 22:39

Czy ktoś ma agregat talerzowy firmy armasz i jak pracuje? Maruszd93 czy miałeś ta maszynę w użyciu? Czy czysto teoretycznie wróżysz z fusów?

#35 Share AleksanderX

AleksanderX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 02 październik 2016 - 07:45

jakiej wielkości talerze lepdze do agregatu uprswowo-siewnego

#36 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3445 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 02 październik 2016 - 08:15

Maruszd93 czy miałeś ta maszynę w użyciu? Czy czysto teoretycznie wróżysz z fusów?

Nie miałem  w użyciu , oglądałem  pod kontem kupna agregat uprawowy , podorywkowy i  wał  posiewny   tej  firmy . W porównaniu  do jakiejkolwiek innej  produkcji to szajs  , materiały delikatniejsze , konstrukcja jak  spod siekiery , dla mnie totalna  lipa .

A Ty  miałeś  w uzyciu  agregat innej  firmy?Ogladałeś  chociaż?  masz do  czego porównać, że  tak  się  zachwycasz? Czy to jedyny z jakim  sie  zetknąłeś  i  zachwycasz  sie  bo  nowy ? 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#37 Share AleksanderX

AleksanderX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 02 październik 2016 - 09:00

obecnie technologie są podobne a gatunki stali do wyboru

#38 Share rudinho11

rudinho11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 02 październik 2016 - 09:10

Czy ktoś ma agregat talerzowy firmy armasz i jak pracuje? Armaszem zrobiłem już ponad 60 ha ściernisk i zasiałem ok 10 ha rzepaku. Do tego czasu żadnych awarii.
Plusy:
-cena 12.5 brutto
-jest ciężki 1,3 tony, przez to robi bardzo dobrą robotę gdy jest susza.
- wykonany bardzo solidnie i z dobrych materiałów. Byłem na firmie jak go kupowałem.
Minusy:
- podpory pod siewnik tylko trzymają żeby się nie bujał, hydropak dociska koła do podpor trochę to słabo.
- ekrany boczne - zrobiłem większe i dłuższe bo tamte podczas siewu nie zatrzymywały ziemi z talerzy i robiły "górkę" już na zasianym.
- daleko umieszczony siewnik za talerzowka gdy hydropak jest złożony.

#39 Share marekklimkowski

marekklimkowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 02 październik 2016 - 22:13

Czy ktoś ma agregat talerzowy firmy armasz i jak pracuje? Rudinho11 i to jest konkretna opinia. Odmienna od moje z tego względu ze ja nie ciagam za tym siewnika. Reszta się zgadza.

Mariuszd93- po pierwsze mówimy o maszynie za 12 tys brutto. Ciężko znaleźć coś w tym przedziale cenowym u polskich producentów nie mówiąc już o zachodnich. Nie zachwycam się się maszyna jako taką bo to tylko kupa zlomu jak wszystkie tylko tym ze dobrze robi robotę i jest tania. Czy nie o to chodzi? Ale są też tacy którzy jak nie zapłacą 100 tys netto za maszyne to nie biorą się do pracy bo to szmelc z założenia. Najlepiej jak w temacie wypowiadać się będą użytkownicy a nie teoretycy.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 03 październik 2016 - 01:05

Czy ktoś ma agregat talerzowy firmy armasz i jak pracuje? A czy ktoś posiada informację ile waży 2,5m brona talerzowa? Na stronie producenta nic nie znalazłem.