Skocz do zawartości

Zdjęcie

jałówki na kratach

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tay29

tay29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 15:53

jałówki na kratach

witam.

zamierzam powiekszyc obore stanowiskowa. z jednej strony mam stanowiska z drugiej kojce dla cielakow i jałówek. w planach mam przerobienie obecnego garazu na oborde dla jalowek a na miejsce kojcow postawic stanowiska ok 20sz. pytanie brzmi czy trzymanie jalowek na kratach( bo to jest dla mnie najwygodniejsze ze wzgledu na coraz mniejsze ilosci slomy) jest dobrym rozwiazaniem . czekam na odpowiedz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jałówki na kratach Dzisiaj, 19:53
  •  

#2 Share PrzemekBiay

PrzemekBiay

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 maj 2015 - 12:20

jałówki na kratach

Krowy to mozesz postawić na kraty ale nie jałówki , miałem jedna i zmarnowała sie (obtarła nogi i doszło do tego ze nie chciałą wstac) lepiej kup słome lepiej na tym wyjdziesz :) pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share waldek25

waldek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 07 październik 2015 - 18:41

jałówki na kratach

Też stoję przed dylematem przeróbki na ruszta dla jałówek , w moim przypadku na ruszta trafiały by sztuki które są już odpojone tj ok 2-3 miesiące i trzymane były by do ok 300 -400 kg do krycia trafiały by już na ściułkę i później już do końca na ściułce obawiam się jak zachowywać się będą racice przy takim przejściu , prosiłbym o jakieś spstrzeżenia od osób które utrzymują już bydło na rusztach jeżeli są tutaj tacy  z góry dzięki