Skocz do zawartości

Zdjęcie

Farmer 8244 zestaw uprawowo siewny słabo podnosi

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:Cześć mam na imię Wojtek i prowadzę z Rodzicami gospodarstwo rolne o pow. 11 ha. Zajmujemy się produkcją roślinną i zwierzęcą, mieszkam w woj. Lubelskim, powiat Lubelski, gm. Bychawa.
    Uprawy które siejemy to pszenica, jęczmień, buraki cukrowe, koniczyna czerwona, ziemniaki. Moje gospodarstwo jest trochę małe ale się rozwijamy i zmieniamy park maszynowy na maszyny nowoczesne i dokupujemy ziemie na ile pozwalają środki finansowe

Napisany 26 kwiecień 2015 - 20:34

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam problem z Farmerem 8244 zakupiłem agregat uprawowo siewny 2,5m firmy awemak z wałem packera i do tego zestawu mam siewnik Nordsten 2,5m waga zestawu to około agregat 800kg, siewnik 450kg i skrzynia zasypu 250kg. Bardzo nisko podnosi agregat ze złożonym siewnikiem i piszczy zawór pod siedzeniem gdy podnoszę. W czym może być problem? Czy zwiększenie ciśnienia na rozdzielaczu by coś dało? Czy zamontowanie siłownika wspomagającego by pomogło? Bo też mam mały stan oleju w hydraulice i nie wiem czy to też ma jakiś wpływ na to że źle podnosi? Dodam że siłowniki od hydropacka siewnik bez żadnego problemu podnoszą pomimo niskiego poziomu oleju. Proszę o pomoc bo ciężko tak siać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Farmer 8244 zestaw uprawowo siewny słabo podnosi Dzisiaj, 17:33
  •  

#2 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 04:27

Farmer 8244 zestaw uprawowo siewny słabo podnosi A jakimidzwig ma ten farmer? nalej oleju tyle ile powinno być i sprawdz jak podnosi a nie odrazu kombinowanie z ciśnieniem

#3 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:Cześć mam na imię Wojtek i prowadzę z Rodzicami gospodarstwo rolne o pow. 11 ha. Zajmujemy się produkcją roślinną i zwierzęcą, mieszkam w woj. Lubelskim, powiat Lubelski, gm. Bychawa.
    Uprawy które siejemy to pszenica, jęczmień, buraki cukrowe, koniczyna czerwona, ziemniaki. Moje gospodarstwo jest trochę małe ale się rozwijamy i zmieniamy park maszynowy na maszyny nowoczesne i dokupujemy ziemie na ile pozwalają środki finansowe

Napisany 27 kwiecień 2015 - 05:07

Farmer 8244 zestaw uprawowo siewny słabo podnosi udzwig ma 3100kg, olej dolałem i jest to samo. A może ktoś ma siłownik wspomagający jaki byłby koszt zamontowania? i czy to naprawde pomoże?

#4 Share 5714mf255

5714mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 05:35

Farmer 8244 zestaw uprawowo siewny słabo podnosi kolego 3100 kg tak ale na zamych listwach hakach poprostu ten zestaw jest bardzo ciężki i dlatego słabo podnosi policz sobie ile siewnik waży na 150 cm to jest długość i dlatego tak się dzieje
z pompa i ciśnieniem bym nie kombinowal może się to źle skończyć

#5 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 05:41

Farmer 8244 zestaw uprawowo siewny słabo podnosi on udzwigu 610 mm od końcówek ma 2050kg to raczej ze złożonym siewnikiem powinien dawać rade.
właśnie przy pompie nie chce kręcić bo za duża regulacja może rozwalić rozdzielacz. Chciał bym zamontować siłowniki i nie wiem czy by to coś pomogło.

#6 Share 5714mf255

5714mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 06:17

Farmer 8244 zestaw uprawowo siewny słabo podnosi sam widzisz 60cm i traci ponad tonę ja zrobiłem agregat uprawowo siewny właśnie na wzur awemaka więcej zmocnien i grupszy materiał 2,7 siewnik poznaniak z nadbudowana skrzynia przenicy wchodzi około 450kg podnosi bez problemu ursus 11054 ale przud za lekki i nieraz na nawrotach podrywa delikatnie przód na rozlozonym siewniku udźwig 4400kg i będę zakładał pezedni tuż i dodatkowe obciążenie

#7 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 06:21

Farmer 8244 zestaw uprawowo siewny słabo podnosi no u mnie też podrywa i już dorobiłem dociążenie około 300kg bo na uwrociach to tańczył

#8 Share 5714mf255

5714mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 06:26

Farmer 8244 zestaw uprawowo siewny słabo podnosi znowu inny przykład ursus 5714 udźwig coś około 3500kg i brona talerzowa akpil 3,15 warzy prawie tonę i pompa pyka przy podnoszeniu jest za ciężka czy długość swoje robi? i jeszcze jedno właśnie do 5714 balast do tura miałem ma koncowkach 500 kg i było mało na oponach nic nie było widać a teraz zrobiłem ramę cały cierzar jest około 150cm od ciągnika do tyłu i jest super jak podnosze opoby odrazu się uginaja i jest super dociazony
poprostu na dlugosci waga wzrasta i to bardzo a agregat awemaku są masywna konstrukcja i długa a siewnik jest na końcu i to jeszcze bardziej obciąża podnośnik pisałeś że hydraulika podnosi siewnik bez problemu tak bo siłowniki podnoszs sam siewmik i jest lekko a prubowales co się dzieje samym agregatem bez siewnika?

#9 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 06:34

Farmer 8244 zestaw uprawowo siewny słabo podnosi sam agregat bez problemu podnosi nawet się podnośnik nie zająknie

#10 Share 5714mf255

5714mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 06:56

Farmer 8244 zestaw uprawowo siewny słabo podnosi to tak jak pisze na dlugosci zwiększa się ciężar i nic nie poradzisz maszyna jak człowiek jak weźmiesz worek nawozu np 25kg przy sobie to nie jest ciężar ale podnieś i sprubuj utrzymać ten sam ciężar na wyprostowanych rękach przed siebie głowę dam że nie utszymasz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 08:11

Farmer 8244 zestaw uprawowo siewny słabo podnosi ale on nie chce podnieść na złozonym siewniku.

#12 Share 5714mf255

5714mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 13:19

Farmer 8244 zestaw uprawowo siewny słabo podnosi tak według tego co wcześniej pisałeś to na 60cm traci tonę siewnik po założeniu ma agregat jest około 100- 130 cm od ciągnika w takim razie niedosc że na takiej odległości pozostaje mu około 1,5 t udźwigu jdac dalej agregat waży 800 +siewnik 450 łącznie około 1,2t bez zasypu więc suma sumarum wyciskasz siudme poty z niego jak chcesz żeby ładnie podnosił dodaj drugi siłownik lub wstaw większe do podnośnika a tak poza tematem to jak sobie radzi z tym agregatem? jaka prędkość siewu, zużycie paliwa na hektar?

#13 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 16:12

Farmer 8244 zestaw uprawowo siewny słabo podnosi Kolego według mnie za bardzo poszalales, siłowniki mogą pomoc jeśli jest możliwość montażu ale pytanie czy za chwile nie zaczną sie problemy z plecakiem albo tylnym mostem
I jeśli już Ci nie podnosi a będziesz go mimo to katował to wykończysz pompę. Wiem bo kiedyś, może to złe porównanie ale kupiliśmy agregat do 60 trochę za ciężki jak zimny olej to podnosil ale jak sie rozgrzał trzeba było gazu dodawać aż przez 3 lata zajechaliśmy 2 pompy. Sąsiad kupił w zeszłym roku pług trochę zaciezki do mf i po oral tak 80 ha i pompa tez padła.

#14 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 16:51

Przy udźwigu 3100 kg powinien podnosić taki agregat. Ursus 5314 przy udźwigu 2200 kg, a potem 2600 kg podnosił agregat 2,7 m Agro-Masz z wałkami strunowymi i siewnikiem Meprozet 3 m - a ten siewnik ma spory zasyp. I to z rozłożonym zestawem dygał. Oczywiście pompa, a raczej sprzęgło klekotało.

Nawet z packerem to jednak 2,5 m.

#15 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 17:35

Farmer 8244 zestaw uprawowo siewny słabo podnosi 5714mf255 Farmer z uciągiem tego zestawu nie ma problemu bez problemu jeździ się 10km/h a nawet i 12km/h i on tego nie odczuwa. Gorzej jest z podnoszeniem ale do jesieni coś wymyśle z podnośnikiem a teraz musi tak być. Ze spalaniem to nie wiem około 6, 7 l na ha ale w jesieni sprawdze dokładnie.

#16 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 17:51

Dźwignąć powinien dać radę. Co do siłownika dodatkowego też jest opcja bo z tego co pamiętam były wersje z dodatkowym siłownikiem, co dawało udźwig 4t. A czy wszystko z olejem jest w porządku ? Czy olej się nie pieni czasem albo czy nie jest namieszany ? 

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#17 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 18:02

Farmer 8244 zestaw uprawowo siewny słabo podnosi olej od nowości był zmieniony przy 500 mth i z olejem jest wszystko dobrze.

#18 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 18:08

A ciśnienie oleju sprawdzałeś?

#19 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 18:48

Farmer 8244 zestaw uprawowo siewny słabo podnosi nie sprawdzałem bo nie mam czym i nie wiem czym i gdzie to wpiąc
podpowiedz coś to sprzęt kupie do tego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 18:59

Kup manometr taki ze skala najlepiej do 250 barów. Zrób redukcję na wyjście hydrauliczne ciągnika wpinasz i zobacz jakie ciśnienie panuje. Myślę że spokojnie w 100zł się zmieścisz.