pawel1178

Ursus 4512 problem z hamulcami

Polecane posty

pawel1178    0

Witam posiadam Ursusa 4512 i mam dziwny problem z tylnymi hamulcami, przy hamowaniu naciskając pedał np do połowy nic się nie dzieje tylko ciągnik jedzie dalej jeżeli naciskam dalej i niżej raptownie hamulce łapią aż suną się koła nie ma normalnego hamowania, że przy naciskaniu lekko pedału ciągnik zwalnia a dopiero po depnięciu hamuje, że sunie się koło. Regulowane były hamulce, że pedał bierze przy samej podłodze i sytuacja ta sama raptownie blokuje koła. Rozebrałem pochwę hamulców i wyjąłem tarczów, i mają one 4 mm grubości i widoczne jeszcze są te kanały do odpływu oleju czy coś podobnego. Ile powinna mieć grubości tarcza czy trzeba ją wymienić czy to gdzie indziej leży problem? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

A tłoczki są sprawne?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Arturo1610
      Witam mam problem z pneumatyka w farmtracu ale wszystko jest tak jak w usrusie 3512 dlatego dodaje post tutaj. otóż chodzi o to że w gnieździe z tylu jest małe ciśnienie i około 3 bar oraz czasem dzieje się tak ze powietrze z gniazda jakby wyleci mimo że w butli jest to jeszcze sporo. co może być problemem? dodam że rozbieralem ten zawór w pedale hamulca bo z niego uciekła powietrze. teoretycznie przyczepa hamuje i wszystko jest dobrze tylko że to wszystko dzieje się za słabo tak jakby coś zatykalo przeplyw powietrza i nie wiem gdzie szukać przyczyny czy w pedale czy gdzieś indziej 🙁
    • Przez krzys111
      Witam wszystkich. Z zaworu przy pedale hamulca w moim ursusie 4514 ucieka powietrze i mam pytanie czy można jakoś zaślepić ten zawór lub naprawić. Nie jest mi potrzebny bo nie mam przyczepy z hamulcami. Dzieki za odpowiedź.
    • Przez Faded
      Witan. Moj wujek posiada ciągnik ursus 2812. Hamulce bardzo oslably i slyszal ze mozna je jakoś "podciągnąć" lecz nie wie jak. Czy moglibyście mi pomoc? Byl gdzieś moze jakiś temat jak to zrobić? Bylbym bardzo wdzięczny za pomoc.
    • Przez smieszek20
      pisze w imieniu znajomego, ma ursusa 5714, ale bardzo slabo hamuje, a gdy juz to sluchac takie jakby buczenie. co z tym zrobic? jakies pomysly? mial ktos cos podobnego?
    • Przez kadore
      Witam , skorodował mi w środku regulator ciśnienia w 3512 , chce kupić nowy ale nigdzie nie mogę znaleźć - co z tym problemem zrobić ? Podpasuje od innego ciągnika ? , ktoś zmieniał taki i wie z praktyki jak to zrobić żeby pneumatyka działała ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj