Bamber310

Wąwolnica czy to prawda z cudami w lubelskim?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ansja    747

ksiadz z polityka nie powinien mniec nic wspolnego.Miejsce ksiezy jest w szkolach rowniez,obecnie coraz wiecej jest pan katechetek i pozniej dzieci mowia,ze uczy ich PANI KSIADZ.

A lepszym rozwiazaniem jest tez gdy sa to tez zakonnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

ksiadz z polityka nie powinien mniec nic wspolnego.Miejsce ksiezy jest w szkolach rowniez,obecnie coraz wiecej jest pan katechetek i pozniej dzieci mowia,ze uczy ich PANI KSIADZ.

A lepszym rozwiazaniem jest tez gdy sa to tez zakonnice.

Z tym, to się nie zgodzę, bo ksiądz czy zakonnica ma swoje utrzymanie. Katecheta natomiast nie ma za co rodziny wyżywić, jak nie będzie zatrudniony. Problem jednak poruszony przez ciebie, że "Pani ksiądz" - to kwestia wytłumaczenia dziecku kim jest katecheta.

Co do pazerności - tu się zgadzam. Ale należy też zauważyć, że ten ksiądz, który tylko płacze, że ma mało, to zawsze będzie miał mało, bo ludzie przestają rzucać na tacę. Ten, który nie jęczy o brak kasy, a w dodatku co chwilę w kościele coś robi, to ludzie chętnie wrzucają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Kiedyś czytałem artykuł na temat ubierania się księży , bardzo ciekawy komentarz napisał jakiś chłopak pod artykułem , mianowicie jechał autobusem miejskim, wsiadła grupa podpitych dresów która terroryzowała pasażerów, na nic upomnienia i straszenie policją, jeszcze bardziej ich to rozwścieczało, na pewnym przystanku wsiadł ksiądz w sutannie - dresy moment ucichły, jeden coś przeklął to drugi strzelił go w łeb i przeprosił swoimi słowami typu wielebny się nie gniewa  :)  Także ksiądz ma większy autorytet niż policja czy straż miejska 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Tyle że tych autorytetów to ze świecą szukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

W autobusach  to na pewno  ciężko  ksiedza  znaleźć . :D

 

Mysle  że  na  widok  policji  też  by  zbastowali , po prostu  hojrakowali  dopóki czuli że  nikt im  nić nie  zrobi 

 

 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

W autobusach  to na pewno  ciężko  ksiedza  znaleźć . :D

Zdziwił byś się. Jeżdżą autobusami, pociągami, a ty nie wiesz nawet obok kogo siedzisz, bo jeżdżą po cywilu. Jak nie znasz, to w życiu nie powiesz, że to ksiądz, bo może być w garniturze, w dresie, albo na rowerze jak scate - znam osobiście wielu księży i wiem co robią, bo studiowałem teologię - nie jako ksiądz (seminarium), lecz kierunku katechetyczno-pastoralnym (właśnie na wspomnianego katechety). A najbardziej imponującym jest to, iż sami księża - profesorowie chodzą nawet po wydziale w garniturkach zamiast sutanny, ale kleryków gonią i nawet po mieście każą chodzić w sutannach.

Co do autorytetów - sporo księży jest takich, z których można brać przykład. Osobiście mam proboszcza, który sam maluje okna i płot na plebanii, posiada ogród i sad, w którym też sam wszystko robi, a wokół cmentarza miedzę kosi kosą (osełka na pasek i jazda dookoła ogrodzenia). Takich księży zarówno młodych jak i starych znam sporo. Nie mniej jednak znam też kilku takich, którzy już na pierwszym roku seminarium nie myśleli o tym, jak te studia skończą i na jaki temat będą bronić pracę, lecz o tym na jaką dużą parafię trafią, jakie będą mieli auto i jaka będzie kucharka.

Jest to przykre, ale musimy to przełknąć. Nie mniej jednak ksiądz też człowiek. Ma prawo do tego, by wypić sobie jednego, by mieć auto (w końcu u nie jednego stoją 3 na podwórku i też nikt nie pyta się "skąd na nie miał"), ma prawo do bawienia się na zabawie i ma prawo do wstrzemięźliwości. Wszystko to w granicach rozsądku, a jak będzie dobrym gospodarzem i wokół kościoła ludzie będą go widzieć, że coś robi i nie przewraca się z powodu nadmiaru alkoholu - grosza mu nie pożałują.

- to tak z moich obserwacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

i tyle w tym temacie ,lepiej  nie da sie tego opisać ,coć jestem anty klerom podoba ni sie twoja powiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Ale co z tego ze gdzies sie pojawiaja ksieza i zakonnice normalnie miedzy ludzmi..Skoro sa takimi autorytetami to dlaczego nikt nie powie "pochwalony"gdy przechodza obok na ulicy czemu sa mordowani,napadani...?Takie czasy,ze czlowiek z czlowiekiem sie nie liczy.Dziewczyny sa w stanie zrobic wszystko gdy zobacza faceta w mercedesie.Dla kasy niektorzy sa w stanie zrobic wszystko bez skrupułów i wyrzutów sumienia.Ksieza sa coraz czesciej ofiarami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Ansja, to tak nie do końca. Co chwilę ktoś jest napadany, mordowany itd. W ostatnim roku w promieniu 10km. zabitych zostało 5 osób, z czego 2 dziewczyny (jedna, bo nie chciała oddać telefonu komórkowego, a druga po brutalnym gwałcie), 3 mężczyzn, z których jeden został rozjechany przez samochód (zrobili sobie za nim pościg i na końcu rozjechali), drugiego zastrzelili, a trzeci to staruszek, który został zabity przez gimnazjalistę, bo nie dał mu 50zł. Z kleru nawet w całym powiecie ani województwie nie słyszałem, by ktoś zginął. Nie mniej jednak to jest tak samo, jak z wypadkami. Codziennie mamy setki wypadków samochodowych w całej Polsce, w których ginie codziennie ok. 10-15 osób. Nikt o tym nic nie mówi, bo po co? Ale jak autobus wjedzie do rowu i nawet, jak nikomu nic się nie stanie - zaraz nagłośnione na całą Polskę, a jak samolot jakiś spadnie - nagłośnione na cały świat.

Podobnie jest i ze zwykłymi ludźmi - nikt o nich nic nie powie, chyba że są organizowane poszukiwania, to tylko w najbliższej okolicy. Jak już znajdą nawet trupa - sprawa nabiera wody w usta, bo to nie jest już dla mediów sensacja taka, jak wypadek z udziałem Szydło i pancerny sejciak, który wykoleił ważącą 3,5tony limuzynę, czy taranowanie przez ochronę Macierewicza niewinne osoby, gdzie winna była pogoda (to niech teraz pogoda zapłaci za straty...). Nie wspomnę już o wystrzałach opon w limuzynach Dudy i Gowina, gdzie tak naprawdę codziennie w każdej minucie komuś opona pęka i jakoś nikt nic na ten temat nie mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Teraz sa czasy takie,że czlowiek w całej istocie gdzies znika.Nie liczy sie jest tylko wieczna pogon za dobrem luksusowym.Czlowiek czlowiekowi wrogiem,bo dla pieniedzy jest gotowy zrobic wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
    • Przez kamils1118
      Witam. Czy będąc na ryczałcie i mając konto osobiste w banku spółdzielczym muszę zakładać drugie konto rolnicze żeby dostawać przelewy fakturowe np. za sprzedane bydło lub zboże? Wiem że dopłaty bezpośrednie mogą wpływać normalnie na konto osobiste.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj