Bamber310

Wąwolnica czy to prawda z cudami w lubelskim?

Polecane posty

Badylarz    15

Co do krytykowania księży - jak jesteście chorzy a lekarz podły to nadal nie chcecie się leczyć? W większości przypadków zmiana parafii/pójście do innego kościoła na mszę/dobranie spowiednika nie stanowi problemu. Trzeba tylko chcieć a nie zwalać "bo ksiądz jest zły".

 

Trafne porównanie kolego Paweł.

 

Jak posmarujesz podłemu lekarzowi to będzie "do rany przyłóż", to samo z podłym księdzem lecącym na kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Anna prubujesz blysnac erudycją ale tylko ok 1% pedofilii to księża a pozostali to mężowie ojcowie i kawalerów wiec brak celibatu nie uzdrowiska sytuacji a pojedziesz na mszę a tam brak księdza bo akurat musiał z dzieckiem zostać czy do szpitala jechać. To byś dopiero narzekała ze cie poważnie nie traktuje.

Tym pisaniem nie przyciągasz tylko odpychasz.

Za bardzo jesteś zadufana w swoją wspaniałość i szukasz tylko pretekstu by się usprawiedliwć bo co rusz z nowym pretekstem wyskakujesz.

Nie  wierzę ... tylko 1%  pedofili to  księża?  A  jaki procent  Populacji dorosłych mężczyzn  - to księża? co  ty  do  czego porównujesz? 

 

Że księża  są różni  -to  fakt , są tacy  co  nie mają powołania  - tylko dla łatwego życia i kasy są księżmi.

Wujek opowiadał że w jego parafii proboszcz [ jest  2 księży] układał kostkę , murował słupki  ogrodzeniowe , tynkował , malował itp 

W sąsiedniej dość dużej parafii - jest  tam  3  księży- proboszcz  sam kosi  trawniki , widziałem jak malował ogrodzenie .

A   w naszej małej wiejskiej parafii , jest kolejka  do sprzatania kościoła . jak napadało trochę  śniegu  to proboszcz kazał temu co jego kolejka  do sprzatania , codziennie odśnieżać chodnik , ręce mu  do d*py przyrosły :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Znacie taki tekst?

"... nie sądźcie a nie będziecie sądzeni."

 

Proponuję aby każdy przypatrzył się na siebie co źle w swoim życiu robi, a nie tylko interesuje się innymi... 

 

Wesołych Świąt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Anna prubujesz blysnac erudycją ale tylko ok 1% pedofilii to księża a pozostali to mężowie ojcowie i kawalerów wiec brak celibatu nie uzdrowiska sytuacji a pojedziesz na mszę a tam brak księdza bo akurat musiał z dzieckiem zostać czy do szpitala jechać. To byś dopiero narzekała ze cie poważnie nie traktuje.

Tym pisaniem nie przyciągasz tylko odpychasz.

Za bardzo jesteś zadufana w swoją wspaniałość i szukasz tylko pretekstu by się usprawiedliwć bo co rusz z nowym pretekstem wyskakujesz.

Czyżby największy obrońca Ani na forum zaczynał ją gryźć?      :P      :D   Aniu trafiłaś widać w czuły punkt.      :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nie  wierzę ... tylko 1%  pedofili to  księża?  A  jaki procent  Populacji dorosłych mężczyzn  - to księża? co  ty  do  czego porównujesz? 

 

Że księża  są różni  -to  fakt , są tacy  co  nie mają powołania  - tylko dla łatwego życia i kasy są księżmi.

Wujek opowiadał że w jego parafii proboszcz [ jest  2 księży] układał kostkę , murował słupki  ogrodzeniowe , tynkował , malował itp 

W sąsiedniej dość dużej parafii - jest  tam  3  księży- proboszcz  sam kosi  trawniki , widziałem jak malował ogrodzenie .

A   w naszej małej wiejskiej parafii , jest kolejka  do sprzatania kościoła . jak napadało trochę  śniegu  to proboszcz kazał temu co jego kolejka  do sprzatania , codziennie odśnieżać chodnik , ręce mu  do d*py przyrosły :P

Źle to zostało sformułowane - na 100 księży jeden to pedofil, za to badania wykazały że na 100 homosiów jest do 40 pedofili 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Ania powiedziała to co niektórzy myślą a boją się powiedzieć głośno z powodów które opisałem kilka postów wcześniej.No ale niestety takie myślenie jak kolegi Mastera w pewnych kręgach jest nadal popularne bo proboszcz to miejscowy ojciec opatrznościowy i to jest tzw Beton umysłowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zgadzam się z Tobą, to był ten czuły punkt    :)  - niektórzy uważają księdza za świętego, a ksiądz jest po to by nam ludziom służyć, nigdy odwrotnie, oczywiście co niektórym księżom w główkach się poprzewracało i udają paniska, i tu wracamy do punktu wyjścia, kto zrobił z nich świętych? ano ci co uważają go za świętego.     :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2643

@marti Dokładnie ale dla niektórych ksiądz jest swietszy jak papież. Dopóki ludzie tak myślą wiele się w kościele nie zmieni lecz na sczcesie coraz więcej, ludzi zauważa pyche i hipkoryzje księży oczywiście nie mówię o wszystkich bo są jeszcze księża z powołania. Ale widzę po naszym księdzu jak to działa zbiera co kwartał pieniądze na niby remont kościoła, ma od tego kółko różancowe w tym jedna nawiedzona babe która zbiera te pieniądze tylko jak to ogłosi. W nagrodę zabrał trzy panie do ziemi świętej, oraz ma pewnego trochę nieszczęśliwego Pana który co usłyszy na temat księdza albo kościoła to mu donosi. Ludzie by się go chętnie pozbyli lecz to dobry kumpel biskupa i sam powiedział że jest nie do ruszenia a jest już ze 13 lat. Natomiast 2 parafie dalej jest nowy ksiądz który owszem prosi o ofiary lecz widać efekty tych pieniedzy i tu widać różnicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tu sie nie mowi o kazdym.

Spojrz na to innaczej.

Dlaczego coraz mniej ludzie chodza do kosciola?Przez materializm jaki zaczyna panowac przez ksiezy.

Po co ksiedzu 3 auta?

 

A w czym Ci te 3 auta przeszkadzają? :P :P  Nie idziesz do kościoła bo ksiądz ma samochody to po co idziesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

A  tobie nie  przeszkadza że  księża mimo że  żyja na  koszt parafian  - to  kłują  w  oczy bogactwem , przepychem? Papież nawołuje duchowieństwo  do  skromności - jak  to sie ma  do  skromności?

Jak  chcesz wziąć  slub , ochrzcić dziecko , pochować  kogoś - jest cennik I  TANIO NIE JEST ... , do tego  co kwartał w większości parafii zbiórka  datków . 

 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widziałeś ten cennik? Gdzie on jest opublikowany? Nie dasz na zbiurkę dzieje się coś zmusza Cię komornikiem straszy Posiadanie samochodu to nie jest w dzisiejszych czasach bogactwo samochód może mieć każdy . Jeden zbiera znaczki co może jeden kosztować tyle co samochód tyle że nikogo to w oczy nie kłuje


Ta,powie mu co się jej nie podoba to później będzie proboszcz fochy stroił dziecka do komunii nie dopuści albo nie ochrzci.Ja naszemu byłemu powiedziałem przy okazji kolędy że na schody do kościoła zbiera a za schody gmina zapłaciła to ani dowidzenia nie powiedział a jak brałem ślub to problemom nie było końca.Teraz proboszcz się zmienił i początkowo było OK ale po dwóch latach zaczyna się rozkręcać.Nowa RAW4 stanęła właśnie przed plebanią a rynny jak przeciekały tak przeciekają.

 

A dlaczego gmina za schody zapłaciła widziałeś przelewy?


Zapracowany jezeli dobrze pomyslisz to zwroc uwage jakie slubowanie ksieza skladaja zostajac ksiezmi przy wyswieceniu.Maja sluzyc Bogu,dobru wspolnoty parafialnej i kosciola,zyc skromnie,
Proponuje rowniez przeczytac ten fragment ewangelii Mk 10,45.Tam jest duzo napisane.
Moze wowczas zrozumiesz o co mi dokladnie chodzi.

Jezeli idzie sie do kosciola z wlasnej potrzeby i daje sie na tace z wlasnego uznania to ok.A jezeli slyszy sie tylko "dawajcie wiecej,bo jest malo "troche to idzie wlasnie od ksiezy taka zachlannosc pieniadza.
Kazdy pracujacy wie za ile robi pln przez godz i czy otrzymuje kase za nic.
Przeciwko wierze nie mam nic,ale jezeli niby ksieza maja zyc skromnie to niech tak bedzie.wielokrotnie mozna teraz uslyszec co ksieza robia:hazard.burdele,bary,disco itp.
Jestem akurat za tym aby wzniesiono celibat,ksiadz mual prawo do zakladania rodziny i zeby mieli stala pensje.Tak jak w USA.

 

A z czego księża by mieli tę pensję dostać znowu byś krzyczała że podatki musisz płacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

ktoś zbiera znaczki , a ktoś samochody... super porównanie... ksiądz mówí np za pogrzeb dają od 800 itp i taki jest ten cennik. a jest napisane - darmo wzieliście, darmo dawajcie... człowieku na jakim świecie ty źyjesz?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Cennik jest nieoficjalny ale jest, znajomy nie miał chwilowo kasy to ksiądz mu kazał ojca za stodołą pochować - czy to nie jest chore? Niektórzy tego nie zrozumieją bo im mops pogrzeby funduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

To macie pecha. We wsi obok jest bardziej wyrozumiały pleban. 800-1000zł za pogrzeb czy ślub ale jak kogoś nie stać to chętnie rozłoży na raty. Już nawet reklamę w gazecie sobie załatwił dzięki "zadowolonym klientom".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

U nas był ksiądz co sam kostkę kładł na cmentarzu z kościelnym, zniknął szybko - wierni nawet zawiadomienie o zaginięciu złożyli  na policji - okazało się że nie płacił haraczu tym na górze i został zdegradowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aha  pewnie biskup Cię o tym poinformowal czy z plotek się dowidziałeś?


ktoś zbiera znaczki , a ktoś samochody... super porównanie... ksiądz mówí np za pogrzeb dają od 800 itp i taki jest ten cennik. a jest napisane - darmo wzieliście, darmo dawajcie... człowieku na jakim świecie ty źyjesz?

 

Tyle że ty tych słow nie rozumiesz to że np dostłeś z UE dopłaty to też znaczy że żywność ktorą produkujesz darmo oddasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To malutka parafia, kościelny ma kontakt z tym księdzem, wie wszystko i wcale się z tym nie kryje. Chłopie nie boli Cię to że w szkołach dzieci głodne siedzą a księdzu 3 letnia bryka za 150 tys się znudziła? Jesteś moher z armii Rydzyka i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A  tobie nie  przeszkadza że  księża mimo że  żyja na  koszt parafian  - to  kłują  w  oczy bogactwem , przepychem? Papież nawołuje duchowieństwo  do  skromności - jak  to sie ma  do  skromności?

Jak  chcesz wziąć  slub , ochrzcić dziecko , pochować  kogoś - jest cennik I  TANIO NIE JEST ... , do tego  co kwartał w większości parafii zbiórka  datków . 

 

Używasz słów których znaczenia nie rozumiesz słowa papieża tyczą każdego z chrześcijanina

To malutkdne w szkołach a parafia, kościelny ma kontakt z tym księdzem, wie wszystko i wcale się z tym nie kryje. Chłopie nie boli Cię to że w szkołach dzieci głodne siedzą a księdzu 3 letnia bryka za 150 tys się znudziła? Jesteś moher z armii Rydzyka i tyle

 

Widzisz nie znasz mnie a już mnie oceniasz gdzie te dzieci głodne w szkołach? W dzisiejszych czasach głodnych nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Już tyle wymian zdań miałem z Tobą na tym forum że znam Cię doskonale, szczególnie w temacie 500+.... Państwo doić a oddawać kościołowi. Jestem katolikiem ale mam też mózg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Jak ksiądz powie że go noga boli to Staszek sobie na plecy siodło założy i będzie proboszcza woził.Szkoda sobie języka strzępić to pokolenie które teraz dorasta księży od koryta oderwie.Skończy się to tylko kwestia czasu a to już się zaczęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Już tyle wymian zdań miałem z Tobą na tym forum że znam Cię doskonale, szczególnie w temacie 500+.... Państwo doić a oddawać kościołowi. Jestem katolikiem ale mam też mózg 

 

Jesteś katolikiem to opowiedz tu o Bogu co wiesz napisz z 10 linijek chociaż

Wiesz na czym wiara polega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Dorastałem w czasach w których na lekcjach religii uczono nauki Jezusa i Boga a nie Księdza. Zobacz na przestrzeni lat jak zmienia się nauka kościoła - dziś nawet mówią że homoseksualizm to nic strasznego a jeszcze w połowie XX wieku był grzechem porównywalnym z profanacją Eucharystii 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Chłopie popatrz trochę szerzej na świat, naucz się myśleć samodzielnie, trafi się fałszywy prorok i pójdziesz za nim oślepiony prosto w przepaść....Zobacz problem uchodźców - dziś każą nam ich przyjmować i budować im meczety, dawniej kazali by wyciąć w pień ten pogański naród, coś tu jest nie tak .... Kto ma rację ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Raczej wiekszosc ludzi,ktorzy osiagaja jakis dochod to odprowadza podadki.Niestety jednak teraz sa stawki za wiekszosc roznych uslug.Sama prawie cztery lata temu spotkalam sie z tym,ze ksiadz mi powiedzial wprost 1000zl za pogrzeb,bo przeciez jest zasilek pogrzebowy(to nie bylo w mojej parafi).
W tym roku w styczniu gdy placilam gdy pytalam tez za pogrzeb taty to moj obecny proboszcz powiedzial,ze co laska.
Wiec stawki plac zaleza raczej od parafi w kazdej wyglada to innaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
    • Przez kamils1118
      Witam. Czy będąc na ryczałcie i mając konto osobiste w banku spółdzielczym muszę zakładać drugie konto rolnicze żeby dostawać przelewy fakturowe np. za sprzedane bydło lub zboże? Wiem że dopłaty bezpośrednie mogą wpływać normalnie na konto osobiste.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj