Vice_Lord

C-328 most

Polecane posty

Vice_Lord    0

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów mam takie pytanko z ciekawości:

 

posiadam c328 (a raczej c330) lecz z 28 został tylko i wyłącznie tyllni most oraz zaczep górny

 

pyt pierwsze - podczas jazdy (różnie z obciążeniem i bez) nie ma reguły na to podczas zmiany biegu z 5 na 6 jest takie pier***cie tak jak by półoś (tylko w lewym kole prawe spoko cisza) było słychać metaliczne pierdyknięcie metal o metal. (czy tak ma być i czemu tylko w lewym kole? jak sprawdzić oraz jakie mogą byc tego przyczyny)

 

oraz pyt drugie - podczas jazdy bez względu na położenie drogi niekiedy słychać taki szum (tez z lewego koła siedząc w kabinie) szum słyszalny jest od połowy mocy na 5 biegu i 6 a gdy jadę wolno na 4biegu gdy się wsłucham to słyszę regularne jakby odgłosy hamowania zużytych klocków hamulcowych o bęben obrót kołem i zgrzyt delikatny ledwo słyszalny ale jednak

 

 

co o tym myślicie i jak ewentualnie się zabrać za naprawę (nie miałem jeszcze doczynienia z takim ciągnikiem) kupiłem od razu też nowe szczęki hamulcowe jedno przy drugim mozna zmienic dodam że olej w zwolnicach lany nowy ok roku temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

niewiem jaki masz stan łozysk w zwolnicach - niewiem tez czy sprezyny były Wymienione -ale chyba tak jedno co mi daje w głowe do na mysłu to

 

 

szumy mogą być od łożysk zwolnicy - co do tz pierdykniecia doszukiwałbym się jednak juz w mechanizmie róznicowym - jak cos to dzwon

519122293

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vice_Lord    0

dzięki niestety wypadła mi jutro naprawa samochodu u wujka więc za traktorek będę brał się we wtorek ale mechanizm różnicowy raczej odpada pamietam jak niedawno wymieniałem rozdzielacz od 330 i wyciągałem hydraulike z pompy na przód to miałem korpus zdjęty i stan różnicówki był wzorowy nawet trybka nie wytarte wszystko stan igła więc bardziej będę szukał w zwolnicach bo to wymieniał mój w/w wujek a z nim to różnie bywa co do słusznej diagnozy moze olej wymienił ale nic poza tym nie obczaił i dzięki kolego za telefon do siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gege
      Witam wszystkich.
       
      Ciapek stał około 7 lat niczym nie przykryty, ale w garażu. Niestety dach trochę przeciekał.
       
      Ja jestem laikiem i bardzo proszę o podanie co po tak długim czasie zrobić coby odpalił. Oczywscie aku będą nowiusie, kable przygotowałem i nawet podstawki pod aku wyczyściłem . Co jeszcze powinienem zdziałać?
      Olej jest na bagnecie 2/3 mniej więcej. Pokrywe głowicy zdjąłem, nic nie jest pordzewiałe.
      I jeszcze jedno: nie moge odkręcić korka paliwa, jakies sposoby znacie?
       
      dzięki z góry!!
       
      Gege
    • Przez wiesiekkaciak
      Panowie, mam dylemat. Kupiłem używane felgi do C328 (bez gwiazd), które pasowało by wypiaskować i pomalować, żeby jakoś przyzwoicie wyglądały. Tyle że nowe w pobliskim sklepie idzie już kupić za 270 zł szt; wychodzi mi tu 140 zł różnicy na dwóch felgach. I teraz się zastanawiam czy warto  się bawić w odnawianie tamtych? Jaka jest trwałość tych nowych, jeślibym kupił nowe?
    • Przez smerfeta117
      Witam. Czy spasują całe zwolnice z pochwami i półosiami od c335m do c 328? Że by wszystko sie zgralo.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj