Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-328 most

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Vice_Lord

Vice_Lord

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 25 kwiecień 2015 - 21:10

C-328 most

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów mam takie pytanko z ciekawości:

posiadam c328 (a raczej c330) lecz z 28 został tylko i wyłącznie tyllni most oraz zaczep górny

pyt pierwsze - podczas jazdy (różnie z obciążeniem i bez) nie ma reguły na to podczas zmiany biegu z 5 na 6 jest takie pier***cie tak jak by półoś (tylko w lewym kole prawe spoko cisza) było słychać metaliczne pierdyknięcie metal o metal. (czy tak ma być i czemu tylko w lewym kole? jak sprawdzić oraz jakie mogą byc tego przyczyny)

oraz pyt drugie - podczas jazdy bez względu na położenie drogi niekiedy słychać taki szum (tez z lewego koła siedząc w kabinie) szum słyszalny jest od połowy mocy na 5 biegu i 6 a gdy jadę wolno na 4biegu gdy się wsłucham to słyszę regularne jakby odgłosy hamowania zużytych klocków hamulcowych o bęben obrót kołem i zgrzyt delikatny ledwo słyszalny ale jednak

co o tym myślicie i jak ewentualnie się zabrać za naprawę (nie miałem jeszcze doczynienia z takim ciągnikiem) kupiłem od razu też nowe szczęki hamulcowe jedno przy drugim mozna zmienic dodam że olej w zwolnicach lany nowy ok roku temu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-328 most Dzisiaj, 18:06
  •  

#2 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 26 kwiecień 2015 - 20:59

C-328 most

niewiem jaki masz stan łozysk w zwolnicach - niewiem tez czy sprezyny były Wymienione -ale chyba tak jedno co mi daje w głowe do na mysłu to

szumy mogą być od łożysk zwolnicy - co do tz pierdykniecia doszukiwałbym się jednak juz w mechanizmie róznicowym - jak cos to dzwon

519122293

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Vice_Lord

Vice_Lord

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 26 kwiecień 2015 - 21:29

C-328 most

dzięki niestety wypadła mi jutro naprawa samochodu u wujka więc za traktorek będę brał się we wtorek ale mechanizm różnicowy raczej odpada pamietam jak niedawno wymieniałem rozdzielacz od 330 i wyciągałem hydraulike z pompy na przód to miałem korpus zdjęty i stan różnicówki był wzorowy nawet trybka nie wytarte wszystko stan igła więc bardziej będę szukał w zwolnicach bo to wymieniał mój w/w wujek a z nim to różnie bywa co do słusznej diagnozy moze olej wymienił ale nic poza tym nie obczaił i dzięki kolego za telefon do siebie :)