Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik komunalny Tuber 50 Lombardini

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mietek4444

mietek4444

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 13:59

Witam, potrzebuje ciągnik do prac komunalnych. Czyli odśnieżanie chodników, koszenie trawy jak również do prac w małym gospodarstwie. 

Ciągnik powinien być małych rozmiarów o dużej zwrotności i nisko osadzonym środku ciężkości żeby się nie przewracał na pochyłym terenie np podczas koszenia. Zależy mi też na prostocie budowy. Nie potrzebuje elektroniki i zaawansowanych komputerów. Ciągnik musi być nowy. 

Znalazłem ciągnik Tuber 50 Lombardini. Ktoś z was może miał z nim styczność ? Widział go podczas pracy lub coś o nim wie ? Bo wygląda dość ciekawie tylko pytanie jakiej to jest produkcji i jak wygląda sprawa awaryjności. Proszę was o opinie na temat Tuber 50 jak również inne propozycje.

Poniżej link do Tuber

http://www.agropol-p...s-z-kabina.html

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik komunalny Tuber 50 Lombardini Dzisiaj, 03:19
  •  

#2 Share benek1992

benek1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 15:21

Witam, miałem okazje oglądać ciągniki Tuber u dilera w południowej Polsce gdy kupowałem kosiarkę bijakową. Podobno są produkowane w Chorwacji także raczej nie są Chińskiej jakości. Mi osobiście bardzo przypominają Ursusa C-330 albo 3512. Również mają biegi pomiędzy nogami nie posiadają komputera ani żadnej elektroniki także wszystko wygląda dosyć przyzwoicie i prosto. Z tego co udało mi się znaleźć na allegro wynika że mają dosyć atrakcyjną cenę. Są nie wielkich rozmiarów, moc modelu Tuber 50 jest prawie taka sama jak C-360 a chyba nawet taka sama jak 3512. Do tego dochodzi napęd 4X4. 

#3 Share mgalon

mgalon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 15:51

Mieszkam nie daleko gościa który sprzedaje takie ciągniki i z tego co wiem to kupują je głównie firmy komunalne najczęściej do jakiegoś odśnieżania lub podobnych prac. Są małe zwrotne mają przedni napęd także przy tym się sprawdzają i z tego co facet mówił toi sprzedał już jakieś 30 sztuk a ma je od niedawna. Z awaryjność też nie ma problemu w końcu są proste jak budowa cepa to co tam się może popsuć. Faktycznie podobne to trochę do ursusa 3512 zwłaszcza Tuber 50 tyle samo mocy nawet biegów też tyle samo. Gość jednego miał nawet dla siebie i normalnie nim w polu robił także myślę że nie byłoby z nimi problemu. 

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 kwiecień 2015 - 15:30

Ja posiadam Tuber 50 i jestem z niego zadowolony. Zajmuje się głównie sadownictwem i w tej dziedzinie sprawdza się idealnie. Jest mały zwrotny także nie ma problemu żeby się nim gdzieś zmieścić. Mocy ma prawie tyle co ursus C-360 do tego przedni napęd. Zrobiłem nim ponad 200 mth i jak na razie obyło się bez żadnej awarii. Moim zdaniem przy odśnieżaniu też będzie się dobrze sprawował także polecam. Myślę że w tych pieniądzach nie znajdziesz nic godnego uwagi. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share mietek4444

mietek4444

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 30 kwiecień 2015 - 13:07

Ciekawe jak wygląda sprawa części zamiennych u tego ciągnika i jak z awaryjnością. Może ktoś z was posiada już od dłuższego czasu ten ciągnik  ?

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 maj 2015 - 13:28

Diler od którego go kupiłem twierdził że z częściami nie ma problemu.Ciągnik tani to i części powinny być tanie. Produkują go w Chorwacji także nie musisz obawiać się tego że będą Ci części ściągać z Chin czy jeszcze nie wiadomo skąd tylko z południa Europy. Także pewnie trzeba by poczekać kilka dni. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Easy_Rider76

Easy_Rider76

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 09 wrzesień 2015 - 15:30

Ciągnik komunalny Tuber 50 Lombardini Cóż, jest wiele sytuacji że aby uwiarygodnić jakąś akcję bądź firmę w internecie pisze się sobie komentarze...
ten użytkownik który to zachwalal to bardziej na sprzedawcę wyglądał. Ale wracając do tematu...
moje doświadczenia z włoską motoryzacją to inna, najlepsza bajka.
wszyscy jarają się mocą, że 40, 50 koni, ale ja mam wrażenie że firma która robi te ciągniki nie trafiła z silnikami. Te silniki może nadają się do kosiarek ale nie do ciągników. W ciągniku ważniejszy od mocy jest moment obrotowy, a w nich jest śmiesznie niski, nie ma sensu przyrównać ich do np Zetora, bo niestety ale nawet "Włodek" o mocy 25 czy 30 koni miał wyższy bo 110 Nm. No i te obroty.
Może w sadzie albo w lżejszych pracach polowych się sprawdza, albo jako ciągnik komunalny, ale jako podstawowy ciągnik w małych gospodarstwach. Ciężka sprawa.

Dodaj odpowiedź