mfek3050

Jaka prasa na 1000 balotów?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mfek3050    163

Witam agrofotowiczów.

Wiem że drążę, bo to mój 3 temat o prasach, ale postanowiłem zakupić nową, najlepiej z rotorem i nożami. Prasa jak w tytule, robiłaby ok 1000 balotów rocznie, wałki po zgrabiarce karuzelowej, przez ten rok robiłaby bez noży z mf 3050 70 kM, ale na następny rok planuje zakupić ciągnik 90-100 kM. Myślałem nad case rb344 i unią famarol df 1.8vd i teraz pytanie, czy opłaca się kupować tą case na te 1000 balotów, czy famarolka spokojnie i bez awaryjnie podoła tej ilości bel? Bo nie chce przepłacać na coś, co okaże się, że się nie opłaca. Prasa ma być prosta w obsłudze i budowie, oczywiście ma być mało awaryjna i tania w utrzymaniu.

To którą byście wybrali na te 1000 balotów? Z góry dzięki za odpowiedzi  :D

 

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

ja wybrałem metal fach z562rn niewiem jak inni ale ja jestem zadowolony i spełnia twoje wymagania rotor, noże, centralne smarowanie, siatka bardzo prosta prasa można dobrać w obci mechanizm do zakiszacz a co wazme jak niemiales do czynienia z tego typu prasa serwis przyjedzie na pierwsze uruchomienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

case RB344 jest prostsza w budowie od DF 1.8vd ale czy się opłaca na 1 tys balotów to musisz sam zdecydować, ja robię ok 1,5 tys bel i kupiłem używaną za 30 tys NH 544mc (nie jestem na vatowcem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jeśli chcesz nowa na taką ilość bel to celuj w polskie choć ja osobiście nie jestem zwolennikiem polskich maszyn a po ostatnich wydarzeniach u dwóch znajomych nie kupił bym polskiej prasy choć miałem taki zamiar rok temu kiedy to zmieniłem swoją Claas Rollant 44. I tak szczerze mówiąc cieszę się że kupiłem używaną zagraniczna mimo tego że cena była porównywalna z nową polską.   Tak więc jeśli miął bym już wybrać to wybrał bym tą famarolkę.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja mam class 250 ale do tej prasy trzea ponad 110 koni . Ta prasa bardzo dobrze dobija bele ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bronek    247

a może zastanów się nad pracami Mchale, u mnie w okolicy kilkanaście sztuk juz jest jakiś czas. owszem trochę droższe, ale warte uwagi. kolega miał przed kupnem na testach prasy mchale, John deere, lely i wybór padł na mchale. ciagnik miał przy niej najlżejszy, a zgniot beli był najlepszy, ale wybór należy do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

po pierwsze to ile chcesz wydać na tą prasę i jak kształtują sie ceny tych pras, ile case jest droższy od DFki

 

co do samej prasy to tak najlepsza byłaby mchale ale raz że najtańsza jest ok 40-50 tys droższa od case, to i z ciągnikiem 70 KM kiepsko to widzę ( choć jak widać http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/377077-landini-7550/ wszystko jest możliwe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Nie opłaca mi się kupować mchale, poza tym nie wydam na prasę ponad 100 tyś. Biorę na dofinansowanie. Case była na allegro za 94 tyś. a unia to ponad 70 tyś. Za rok prasa będzie chodzić z ciągnikiem 90-100 kM więc spoko. Czyli famarolka będzie bardziej odpowiednia?

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Moim zdanie tak. Na taką ilość bel to spokojnie. Nie ma co przepłacać. Famarolka będzie to najlepszym rozwiązaniem.

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Ok. Niech tylko jeszcze ktoś się wypowie żeby mieć pewność  ;)

Myślałem też nad feraboli entry 120 ale raczej jest trochę za mała, no i nie ma rotoru  :)

Czyli famarolka? Moim zdaniem ma lepsze wyposażenie od case, bo ma hydraulicznie opuszczaną podłogę i rolkę dociskową na podbieraczu. Niech ktoś się jeszcze wypowie  :P

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżdżąc po klientach zauważyłem, że famarol to dobra prasa, ale dla kogoś kto nie ma ciężkiej nogi. Czyli najlepiej jechać o jeden bieg wolniej i nie przeciążać maszyny. Wtedy posłuży długo. Ale jak komuś zależy na szybkości i wydajności to też da radę, ale maszyna szybko się rozleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jak w każdym polskim sprzęcie niestety.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubazwlkp    1

Jak najbardziej polecam unie. Mam ją od wakacji. Od tamtego czasu zrobiła u mnie ponad 700 balotów. Belki wychodzą bardzo równe i dość dobrze zbite. Wydajność jaką udało mi się osiągnąć w słomie to 45 bel/h. Ciągam ją NH 95KM. Kosztowała mnie 62500 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jeśli chodzi o serwis to zależy gdzie i na jakich ludzi trafisz. Co do sterownika jest banalnie prosty w obsłudze więc tym się nie przejmuj.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Bo rozmawiałem z przedstawicielem samaszu, bo podobno współpracowali z famarolem, to powiedział, że samasz nie chce ich znać a dlaczego to już nie pamiętam.

A w case to pewnie troche bardziej skomplikowany ten sterownik? I pewnie elektroniki więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

wiesz jak to jest jak się przechodzi do innej firmy trzeba swoje chwalić.  Porównując sterowniki można stwierdzić że case już na dzień dobry wygląda na trochę bardziej skomplikowany oraz z większą ilością elektroniki. 

http://www.agromix-mazowsze.pl/img/prasy/RB%20Fixed%20Chamber/Zgnoit%20i%20Monitor/Obraz10.jpg

http://cemarol.com.pl/allegro/photo/famarol_10d/famarol_10d_3.jpg


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

No faktycznie, w case jest dużo więcej tych wszystkich przycisków, nawet nie wiadomo jak ustawić owijanie, a w famarolce już na oko mniej więcej wiem co i jak, tylko ciekawe do czego służą te przyciski F, C i ten z tym okiem.

Czyli podsumowując, famarolka będzie idealna na 1000 balotów, tylko nie przesadzać z prędkością żeby dłużej pożyła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

w famarolce jest jeden przewód hydrauliczny i przez to trzeba przełączyć w sterowniku żeby podnieść lub opuścić podbierak, sterownik famarolki nie steruje ilością owinięć siatki i sznurka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zakupil bym case. Mialem z nia doczynienia, w slomie przy takich wiekszych pokosach to 8-10 km/h mozna spokojnie smigac. Ogolnie bardzo fajny sprzet w obsludze i bardzo wytrzymaly, a polskie jak to polskie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj