Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opony

56 odpowiedzi na ten temat

#21 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 25 luty 2008 - 21:53

Opony

Ja sądzę, że radialki wogóle się nie nadają do ciągników które mają stare felgi, np. Ursusy. My mamy już 10 lat radialne w C-360, gdyby nie stare felgi to by się nadawały, ale opona szczypie dętkę i jest ciągle kapeć. A tak wogóle to są oczywiście że lepsze radialne....

może kolego na te dętki założyłeś bezdękowe opony i dlatego ci szczypie?? u mnie w mf z tyłu są radialne dętkowe a z przodu mam założone bezdtkowe tyle że felgi musiałem uszczelniać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opony Dzisiaj, 23:40
  •  

#22 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 25 luty 2008 - 23:02

Opony W swoim JD z przodu miałem 13.6 ale szczypały mi detki to załozyłem nowe 380/70/28 i problem sie skonczył.Teraz planuje wymienic tylne 18.4 na 520/70 bo zaczynaja szczypac chodz bieznika jeszcze 40% ale opona peka ze starosci.po wymianie przednich roznica jest znaczna.zwiekszył sie uciag przedniego napedu i podczas jazdy nie trzesie jak na tych starych.Ja uwazam ze radialki niskoprofilowe to najlepsze opony...tylko ta cena powala.

#23 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze---->NH

Napisany 31 marzec 2008 - 14:48

Opony Ja mam radialne w c-330 i rok jeżdże i nic się nie zużyły

#24 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 08 lipiec 2008 - 16:08

Opony wiadomo ze radialne masz lepszy uciag lepiej trzymaja sie nawierzchni

#25 Share ursus1014turbo

ursus1014turbo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Elektromechanika

Napisany 08 lipiec 2008 - 16:30

Opony Polecam radialne.ale dagonalne nie sa zle, juz tyle lat mam diagonalne w ursusie 1014 i nie starly sie mocno, jedyna wada to ze pękaja, ale uciąg ma dobry:d
Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

#26 Share krystiano35

krystiano35

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 09 lipiec 2008 - 13:24

Opony Ja polecam radialne mamy te opony w ciągnikach i bardzo dobrze sie sprawdzają,znajomy kupił diagnalne i stwierdził że zrobił zły wybór bo jest mniejszy uciąg w polu

#27 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 15 lipiec 2008 - 11:43

Opony ja radialnych nie polecam, co chwila kapcia miałem.

#28 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 15 lipiec 2008 - 13:34

Opony My mamy już radialne 1,5 roku i żadnego kapcia :) A w polu bardzo dobrze się pracuje B) Gdy jeździ się po utwardzonych nawierzchniach też można odczuć większy komfort :)
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#29 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 15 lipiec 2008 - 14:35

Opony Ja mam w moim T 25 radialki od 7 lat i nic nie widać żeby się zdzierały a na jesieni ciągam rozrzutnik z burakami po asfalcie.

#30 Share MFJD

MFJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 30 grudzień 2008 - 13:24

Opony Znajomy kupił do zetora 7211 diagonalne i mówi że wolniej się ścierają i nie buja tak kabiną na szosie jak na radialnych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 15:22

Opony Że mniej buja to możliwe (tylko że bardziej trzęsie :P) ale zapytaj znajomego co ma konstrukcja opasania do szybkości ścierania sie bieżnika? ;)

#32 Share mir36

mir36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 17:50

Opony niezalenie do tego czy kupi radialki czy diagonalne tylko nalezy pamietać aby zawsze było odowiednie ciśnienie w kołach i nie przekraczać dopuszczalnego obciażenia na kołach, znam przypadek że nowe opony po roku użytkowania powchodziły do srodka ,,klocki'' bieżnika co się pożniej okazało ten sprzet pracował z beczkowozem i jak stwierdził producent te opony nie sa przystowane do takich obciążeń i reklamacji nie uznał. ja mam na ciagnikach diagonale i bede teraz na jednym wymieniał i tak kupie diagonali bo miałem radialki i mi się nie sprawdziły.

#33 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 30 grudzień 2008 - 18:07

Opony najlepsze są radialne ponieważ są miękkie dzięki czemu świetnie się prowadzi i nie trzęsie po dziurach

#34 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 14:43

Opony artykul z gazety top agrar 12/08, hmm czy to jakis zart?? nie wiem co te doktory robia, ale powinni wsadzic swoja dupencje i przejechac sie po bruku c330 na diagonalnych oponach to by zobaczyli jak sie odksztalcaja :angry: :P
poza tym caly artykul jest slaby, gdyz nie wytlumaczono dlaczego cisnienie ma tak wielki wplyw na ugniatanie gleby - napisali tylko ze opona sie bardziej ugina, przez co ma wieksza powierzchnie styku, a sa jeszcze inne zalety, duzo bardziej spektakularne :)
chyba wysle @ do top agrar o sprostowanie, znowu :)

EDIT

chyba domyslam sie, ze chodzilo im o to ze rzeba bieznika w oponie radialnej jest usztywniona, dlatego sie mniej odksztalca niz diagonalna, ale wazna jest praca calej opony i mozliwosci jakie sie uzyskuje przy radialkach, a nie sam bieznik, poza tym mam wrazenie, ze sa to wnioski przeniesione z zastosowania takich opon do aut osobowych do zastosowan w rolnictwie ;)

Załączone miniaturki

• topagrar.JPG

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#35 Share kamyk86

kamyk86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 13 styczeń 2009 - 09:38

Opony ja ma diagonalne i nie narzekam kilku gości w wiosce mają na 360 radialki to katastrofa :) odradzają często kapcia łapią i strasznie pękają

#36 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 13 styczeń 2009 - 11:58

Opony Dużo lepsza praca na radialnych , ale trzeba regulować ciśnienie zależnie od obciążenia .

#37 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 21:03

Opony Mam do wymiany prawą tylną oponę diagonalną, było za mało ciśnienia i wszędzie popękała, szczególnie na środku bieżnika. Jest chyba kilkanaście miejsc gdzie dętka jest na wierzchu, dziury są duże, nawet 4-5 cm na 2 cm.
Wcale nie długo pracowały, zaledwie 3-4 lata, bieżnik ma 50 %
Wkurza mnie ta sytuacja, wg mnie jak wymieniać to wymienić przynajmniej z obu stron aby to samo było, a nie żeby każda opona była inaczej zdarta.

Bardzo bym chciał założyć radialną wysoko profilowe do zetorka ale jak czytałem ten temat to mnie zniechęciło brać radialke.

Co do bezdętkowych to przydały by się takie, wentyl szczelny i klej na felge oraz sama opona. Taniej i łatwiej jest taką opone utrzymać, ale nie wiem czy opony są w podobnych cenach jak standard.

#38 Share skrok18

skrok18

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 18:47

Opony Radziłbym kupić oponę zwykłą standartową moim zdaniem najlepsze i "najprostrze" opony. <_<

#39 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 20:14

Opony no ale wiesz, wszyscy zaczęli kupować radialki, chwalą sobie że mają sporo zalet itd.
i właśnie ja też chciałbym mieć radialki,

ale same chęci mam z obserwacji, jak spojrze na lamborgini grand prix z szerokimi oponami radialnymi to mi się podoba a jeszcze lepiej wyglądają szerokie radialki wysoko profilowe przy fendt 312, normalnie aż dech zapiera ;P

i właśnie czy felgi się różnią budową przy różnych ciągnikach? czy to jest aż tak bardzo istotne?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share skrok18

skrok18

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 21:11

Opony Radialki nie musza mieć innych felg wiem bo w 60 mam radialki i felgi są takie same jak na zwykle opony bo przed radialkami miałem zwykłe opony.No a jeszcze radialki mają większy uciąg bo rozkładają się na całą płaszczyznę a te zwykłe jak na twardym gruncie to bardziej biorą grzbietem. Taka moja sugestia. <_< :)