Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiszonki

52 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 24 luty 2008 - 21:56

Kiszonki Tak jak w temacie czy przykrywanie kiszonek oponami zdaje egzamin ? czy to jest lepszy sposób jak przykrywanie piachem? 
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiszonki Dzisiaj, 03:19
  •  

#2 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 24 luty 2008 - 22:07

Kiszonki zapewne lżej się odkrywa :rolleyes: U nas w okolicy z początku wszyscy piachem posypywali, ale jak ktoś spróbował oponami to do piachu już nie wrócił... My też :) Różnic w zakiszeniu nie widać. Jedynie kiszonkę z kuku trzeba dokładnie osypać piachem, żeby ptaki nie dziobały <_<

#3 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 24 luty 2008 - 22:10

Kiszonki My sie obawiamy ze już gożej sie zakisi i nie będzie tego zapachu i growy nie będą chętne jeść ;/

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#4 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 24 luty 2008 - 22:15

Kiszonki Gdyby było źle to ludzi by nie przykrywali.... Moim zdaniem to dobry sposób tylko trochę tych opon potrzeba.....
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#5 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 24 luty 2008 - 22:19

Kiszonki no potrzeba ale to chyba lepsza inwestycja niż co rok folia kupisz te 300 opon i na ile lat je będziesz miał a folia co rok ;/

#6 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 24 luty 2008 - 22:22

Kiszonki u nas to jeszcze proszą, żeby zabrać opony z "AUTO NAPRAWY" i przyczepami się wozi....

#7 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 24 luty 2008 - 22:25

Kiszonki Żeby u nas tak było to napewno by sie na próbe jedną kiszonke przykryło oponami ;]

#8 Share thecook

thecook

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 24 luty 2008 - 22:42

Kiszonki

My sie obawiamy ze już gożej sie zakisi i nie będzie tego zapachu i growy nie będą chętne jeść ;/

Niepotrzebnie się obawiasz. Najlepiej przykryć folią, (jak wiadomo białym do góry jak ma ktoś biało-czarną) i na to opony tylko na gęsto, jedna obok drugiej. Jak nie to wiatr może podrywać folię i jest kiepsko. Jak masz ptaki to można na folię położyć taka specjalną siatkę, jest kilku roczna ale ptaki nie robią dziur i tak się opłaca. Piaskiem mozna kryć ylo i wyłącznie w takich małych długich woreczkach, niemcy tak robią. Piach jest kiepski bo niszczy zęby i zalega w żołądkach.
Opony trzeba gromadzić, niby zakłady handlujące powiny je utylizować, ale można z nimi negocjować i je zabrać.

no potrzeba ale to chyba lepsza inwestycja niż co rok folia kupisz te 300 opon i na ile lat je będziesz miał a folia co rok ;/

Opony bez folii?? Chyba sobie zarty stroisz. Musi być folia bo odcina tlen. A zakiszanie to robota bakterii beztlenowych. Jak się do silosu dostaje tlen to Ci zgnije silos. Ja bedziesz tym karmił to podajesz grzyba i toksyny do zołądków i masz ketozę murowaną, żadna wątroba tego nie wytrzma. Dobrze zrobiony silos to podstawa w produkcji mleka. Cena folli przy tych stratach to małe piwo.

Edytowany przez andrzej2110, 25 luty 2008 - 11:17.
łaczenie postów

#9 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 24 luty 2008 - 23:49

Kiszonki no właśnie tak czytam i widzę że @Adik_ziel myślał o przykrywaniu oponami kiszonkę ale bez folii... :rolleyes: . To jest nie realne przecież wszystko spleśnieje(takie są zasady kiszenia, brak dostępu do powietrza..) ja miałem na myśli przykrycie folią i na to opony zamiast np żwiru...

@thecook edytuj posty nie pisz jednego pod drugim....

#10 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 25 luty 2008 - 00:12

Kiszonki w "poprzednich" czasach jeden z PGR'ów z mojej okolicy robił kiszonkę z trawy na 250ha w silos 60m/15m/3m i nie przykrywali tego wogóle.podobno zepsute było na 1,5m...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 25 luty 2008 - 07:52

Kiszonki Nie nie bez foli przecież to nawet nie zakośnie folia zawsze musi byc

A jakie opony najlepiej kupować ? jaki rozmiar ?

#12 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 25 luty 2008 - 08:28

Kiszonki a myslałem... :rolleyes: aby były od samochodów osobowych bo ja wiem 13'-15'.

#13 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 25 luty 2008 - 08:46

Kiszonki u nas już 3 rok folia na pryzmie z kuku przycisnięta jest oponami. według mnie bardzo dobry sposób gdyż nie trzeba męczyć sie z odkrywaniem szczegulnie w mroźne dni.

#14 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 25 luty 2008 - 11:23

Kiszonki ja kuku przykrywam oponami http://www.agrofoto....image28736.html http://www.agrofoto....image29383.html i jest to bardzo wygodne. polecam.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#15 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 25 luty 2008 - 12:44

Kiszonki A jak przykrywacie oponami to nie wchodza wam psy i nie robią dziór??????
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#16 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 25 luty 2008 - 12:53

Kiszonki no mi pod stodoło trochę pies popsuł :rolleyes: ale tej na polu nie. Monza by przykryć jakoś staro folio na te opony ale nie chciało mi sie <_<

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#17 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 25 luty 2008 - 13:33

Kiszonki U nas było przykryte ziemią i na bokach nie było do końca dorzucone i piec wchodził na kiszonkę i porobił dziury i teraz gdzie nie gdzie na boku jest troche spleśniałe. Więc jak przykryjecie oponami to może wam sie tak zrobić.

#18 Share halun20

halun20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 25 luty 2008 - 14:06

Kiszonki My już od wielu lat przykrywamy oponami i nic sie nie psuje.nie stosujemy siatek ochronnych bo nie ma sensu u nas ptaki nie robią szkody ale w tamtym roku wlazły nam szczury.jest to wygodniejszy sposób niż ziemia.

#19 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 25 luty 2008 - 14:09

Kiszonki trzeba mieć wytresowane psy to wtedy pilnują, żeby inne psy nie kręciły się koło pryzmy :rolleyes: a poważnie to kiedyś miałem taki przypadek, że na pryzmie opsypanej piaskiem psom zachciało się dołki kopać. i tam co był piasek była folia porwana a tam gdzie nie było była ok, więc na to nie ma reguły. jakoś przez te 3 lata przykrywania oponami miałem mniej dużo mniej problemów z podziurawioną folią, niż w poprzednich latach gdy przykrywałem piaskiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 25 luty 2008 - 16:49

Kiszonki Bo nasza kisonka ma bardzo strome boki i jak było obsypane piachem to to wszystko spadło na dół i pies jak chce wejść na kiszonke no wdrapuje sie po tej foli i ją dziurawi :angry: