Skocz do zawartości

Zdjęcie

kradziez ziemi

45 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mateuszrol1990

mateuszrol1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 05:19

kradziez ziemi Witam.Wczoraj pojechalem na poletko dokladnie lake oddalona o jakies 4km od gospodarstwa, chcialem posiac nawoz lecz okazalo sie ze laka jest zaorana i zasiane sa buraki. Co moge zrobic gdzie sie udac jak walczyc ze zlodziejem. Dzwonilem do niego ale on ma to w d... dodam ze choduje cieleta i zostaje bez laki na zime

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kradziez ziemi Dzisiaj, 16:26
  •  

#2 Share DionizyZlotopolski

DionizyZlotopolski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 05:36

kradziez ziemi Ze niby co? takie rzeczy sa jeszcze możliwe toc przecież to nie dziki zachod Jak to twoja działka to policja a jak dzierżawa to do dzierżawcy może coś wie na ten temat

#3 Share Przemek2203

Przemek2203

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, F1,Rolnictwo i wiele innych...

Napisany 22 kwiecień 2015 - 06:15

kradziez ziemi

Twoja łąką? Oram i sieje trawę mając resztę w d....policja nic nie zrobi a buraki będą rosły

#4 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 06:20

kradziez ziemi

do sady z tym a jesli policja nic z tym nie chce zrobić to idź na komendę wojewodzka.

#5 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 06:27

kradziez ziemi

Jak Twoja łąka to orka i siej trawę. Przy okazji na policję przed zaoraniem to może na jakieś odszkodowanie będziesz miał szansę.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#6 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1486 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 06:48

kradziez ziemi

Coś tu ściemniasz łąka oddalona 4 km a Ty wiesz nawet kto zasiał może to nie Twoja łąka bo kto by takie rzeczy robił

#7 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3445 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 22 kwiecień 2015 - 06:53

kradziez ziemi

Napisz  nieco więcej informacji- jeśli liczysz na  sensowne porady 

- zwłaszcza   czyja  to  łąka? jakie masz  do niej prawa? kto  to  zasiał? 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#8 Share DionizyZlotopolski

DionizyZlotopolski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 08:46

kradziez ziemi ale tez mi się wydaje ze zaorac I trawę wsiac Ale policja musi o tym wiedzieć tak jak kolega pisze może odszkodowanie będzie

#9 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 10:12

kradziez ziemi

Coś tu ściemniasz łąka oddalona 4 km a Ty wiesz nawet kto zasiał może to nie Twoja łąka bo kto by takie rzeczy robił

wie kto, przecież napisał ze dzwonil do tego złodzieja, być może ten ktoś się pomylil i zaoral nie ta dzialke, można się dogadać, skoro już posiane sa te buraki to może dac temu co zasial za siew nasienie i orke i po problemie, cielaki zjedza tez i buraki, a jak nie to można sprzedać i za te pieniądze kupic siano, po co odraz niszczyc plantacje

#10 Share Bax

Bax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 10:22

kradziez ziemi narazie nic nie ruszaj na tym polu zgłoś sprawę na policje /o sądu . najlepiej jest ta działkę teraz tak zostawić bo jak wyorasz to nie będzie dowodów a gość może cię oskarżyć ze zniszczył mu plon

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 10:26

kradziez ziemi

Jeśli jest jego pole to jak go oskarży o zniszczenie plonu? Pozostawienie i wezwanie policji daje w tym momencie podstawę do ubiegania się o odszkodowanie. To tak ja by Ciebie ktoś oskarżył ze zniszczyłeś mu plon na swojej ziemi ;)

#12 Share Bax

Bax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 11:08

kradziez ziemi ale kto zasial ma prawo do sprzątaniecia plonu

#13 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 11:09

kradziez ziemi

Nie w tym wypadku.

#14 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 11:14

kradziez ziemi

pierwsze miałem w tym miesiącu podobny przypadek otóż :

w tym roku mieliśmy kontrole a dzierżawimi nieruchomość od ANR dzierżawa jednej działki dwóch dzierżawców są to TUZ z czego drugi dzierżawca nie uprawiam działki od dekady a w tym roku jak wspomiałem kontrola u nas ok. u niego stwierdzili prawdopodobnie zakrzewienie i  zalanie i odtrocili ok.3ha a ten typ wpadł na pomysł o przesuniecie granicy o te 3ha w NASZE :o i to najlepsze ze był jeszcze w ARiMR zalić sie na nas a ja nagrałem co robi jaki był stan pola obok tego koło kolejnych przejazdów zarośli i pojechałem do ARiMR włąsnie on wychodził od kierownika odzdziału itd itp. i WOJNA

--po pierwsze jeśli zaorał łąke i był to TUZ nie moze tego tak sobie zrobić i naraza sie na konsekwencji z ARiMR i liczyc na to iż TUZ w skali kraju mocno nie ubedzie inaczej bedzie musiał doprowadzić do stanu poprzedniego 

-- nagraj zrób zdjecia tego co jest na polu łacznie z jakimś punktem odniesienia STAŁYM jakis budynek stare drzewo słup energetyczny rów itd.

--wezwij policje

-- i jak to nie pomoże idź do ARiMR i objaśnij sutuacje bo inaczej jeszcze wyjdzie na to ze to ty bezprawnie przeklasyfikowałeś nieruchomość

#15 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1486 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 12:06

kradziez ziemi

Chłopie gdzie Ty żyjesz moje pole to robię co chcę łąkę orać poza Natura 2000 też bez problemu żyjemy w wolnym kraju ja bym się nie oglądał pozew do sądu i tyle na łące buraki tak raczej nie urosną

#16 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 13:03

kradziez ziemi

problem teraz będzie kto ma za ta uprawe wziasc doplate,ten pan buraczany mogl już zlozyc, bo w końcu to jemu się należy.

#17 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 14:14

kradziez ziemi

Dzięki, można się uśmiać po tym co napisałeś.... daj więcej szczegółów, bo narazie to komedia jest.

A jeśli to Twoje pole to czym Ty się przejmujesz? Przyjeżdżasz, siejesz nawóz, uprawiasz i siejesz co chcesz, ja nie wiem gdzie Ty tu widzisz problem.... no chyba że pole nie Twoje, to zostaw i jedź do domu.

#18 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 15:32

kradziez ziemi

Chłopie gdzie Ty żyjesz moje pole to robię co chcę łąkę orać poza Natura 2000 też bez problemu żyjemy w wolnym kraju ja bym się nie oglądał pozew do sądu i tyle na łące buraki tak raczej nie urosną

chciało by sie rzec to samo co kolego mi napisałeś 

Chłopie gdzie Ty żyjesz i dalej na wspak  oraj TUZu bo Twoje a przyjdzie czas ze agencja sie dopatrzy i wówczas bedziesz im tłumaczył to co mi nie masz pewnych informacji wiec nie wiem po co był Twój post  niby według Ciebie pole ma 3ha i rzeczywiście tyle ma a ich śmieszny PEG wyliczy mniej i co ? wolny kraj itd. pierdzielisz.

#19 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 16:00

kradziez ziemi

ale kto zasial ma prawo do sprzątaniecia plonu

no to podaj gdzie masz pole, jutro jade siać...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mateuszrol1990

mateuszrol1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 17:39

kradziez ziemi

No komedia niezła. dokladnie to wyglada tak, facet ma dwie łąki w dzierżawie jedna po lewej stronie a druga po  prawej stronie mojej działki(łąki) i poprostu zaoral sobie ciagiem . O tym kto oral poinformowali mnie sasiedzi. rozmawialem z nim to stwierdzil ze dalem mu dzierzawe ze byl u mnie itp.( byl ale chcial zebym mu postawil wiate a rozmowy na temat tej dzierzawy nie bylo i mam 3 swiadkow) nie wiem co gosc ma w głowie . jeszcze dodal ze zaoral to bo nie oplacalo by mu sie holmera sprowadzac do hektara:) jajca

dodam ze dzialka lezy na terenie Natura 2000