Monstergagarin

Ursus 1634 na 15 ??

Polecane posty

Witam Wszystkich.

W tym roku stałem się szczęśliwym ( oby ) posiadaczem premii Młody Rolnik. Mój areał to 15 ha IV - VI na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej. Pole jest strasznie zakamienione co widać na zdjęciach. Zaczynam od przysłowiowego 0. Nie mam maszyn, ciągnika itp.

Na oku mam Ursusa 1634 z 84 roku za naprawdę dobre pieniądze z turem. Ciągnik zadbany od prywatnego rolnika, który rzeczywiście dbał o niego. Ostanie 10 lat w ogóle nie widział on pola, działał tylko z TUR-em z big bagami it ego typu historie.

W perspektywie mam jeszcze parę hektarów do objęcia.

Proszę o opinie , poradę co myślicie o takim wyborze, jakie byście maszyny polecili. Ja osobiście  zamierzam kupić pług 4 obrotówke, agregat uprawowy, opryskiwacz ok 1200 l i rozsiewacz nawozu.

Z góry dziękuję za wszelkie opinie, porady

post-148692-0-38644900-1429625898_thumb.jpg

post-148692-0-97546400-1429625905_thumb.jpg

post-148692-0-34949300-1429625916_thumb.jpg

post-148692-0-72351300-1429625927_thumb.jpg

post-148692-0-71922200-1429625997_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

no wszystko ok tylko ile za ursusa ??? najlepiej kamienie usunąć bo będzie ci się zapychać w agregacie lub siewniku co do agregatu to z wydzwigiem ok 3 m lub 2,7 zależy jaki tam siewnik masz co do rozsiewacza to Amazone lub sukly jakiś bo równo sieją i dużo można na raz zabrać i do 20 m rozsiew mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

Tylko premie można przeznaczyć na max 5. letni ciągnik


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Z 30 % nie trzeba się rozliczać, ale wątpie czy można kupić Ursusa 1634 za około 30 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Może kolega za te 30tys.kupi go, a może ma pieniądze które nie pochodzą z Premi. Mógł by nam tu się trochę więcej wypowiedzieć w temacie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

ciągnik zamierzam własnie kupic z tych 30% z , których nie musze sie rozliczać + swoje zaskórniaki dołoże :). Tak mi doradził mój  doradca , który pisał mi wniosek na młodego rolnika.

Dlaczego model U1634?? ano jak już pisałem znalazłem egzemplarz w dobrym stanie i przystepnej cenie. Dystan jaki musze pokonac do pola od mojego domu to ok 10 km. więc wole mieć troche wiekszy sprzet, żeby nie jeździć tam i spowrotem ( pole mam w jednym kawałku ).

Ze sprzetu, do którego się przymierzam to tak :

agregat  : z Grano - system Vento 3,0 z wałem Packera + hydropak ( sąsiad z kawałka obok taki działa, też na kamienaich i sobie chwali )

opryskiwacz :  Briadzki 1200 l zawieszany ( widziałem go w akcji i włąsciciel go sobie chwali)

pług : myślalem o zwykłej zagonówce na resorach, bo pole jest idealnym prostokątem bez słupów.

 

Co do reszty dalej się zastanawiam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Rozumiem że ten ciągnik będzie jako jedyny? Tak? Nie uważasz że będzie zbyt duży na taki areał w dodatku taki ciągnik z TUR-em jest nie poręczny dużo miejsca do zawrócenia, sporo spali w tym turze ze sprzętem który wymieniłeś to da sobie spokojnie radę 120KM ja osobiście polecił bym coś zagranicznego ale to moje skromne zdanie. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

a powiedz nam , jakie masz doświadczenie pracy w rolnictwie??

 

jak juz to kup jakąś 1224 i jeszcze jakąś 912/385 do opryskiwacza i rozsiewacza nawozów...  jednym ciągnikiem wszystkiego nie zrobisz... no na upartego by zrobił , tylko jak bedzie w zbożu duży ciągnik z szerokimi oponami się zachowywał.. ;) tylko co do wyboru marki i mocy ciągnika to już twój wybór... 

 

Tylko powiedz mi czy tylko te 15 ha będziesz uprawiał bo to raczej za mało... chociaż musiałbyś  co najmniej podwoić ten areał... No chyba, ze masz dodatkowe źródło dochodu ;)

 

Ja uprawiam 50 ha swoich i rodziców, do tego latam po usługach  i sprzedaje płody rolne( słoma, siano. zboże ) dla rolników i na start miałem sprzęty z MR i jeszcze ciągniki i maszyny od rodziców.... to w takiej sytuacji  widzę korzyści z gospodarzenia, gdybym miał tylko te 25ha co mi przepisali na MR to nawet nie myslałbym o dalszym gospodarzeniu... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

To słabo gospodarzysz skoro mówisz że jak byś miał 25 ha to byś nie gospodarzył. Ja jak zaczynałem miałem od rodziców 18 ha i wszystko poszło do przodu.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziękuje za zainteresowanie tematem i odpowiedzi.

1. Gospodarstwo nie jest moim jedynym źródłem dochodów.

2. dlaczego 16??ja już pisałem znalazłem taka w dobrym stanie i cenie. oglądałem też parę 12, których stan nie był najlepsze. albo wymagające dużego doinwestowania, albo odpicowane wyłącznie na sprzedaż no i w cenie o parę tyś. wieksza. Narazie będzie to jedyny mój ciągnik + od teścia ferguson . a Turem się nie martwię bo w każdej chwili mogę go odczepić :)

3. czy 16 nie za duża na taki areał??w perspektywie mam jeszcze do przejęcia parę ha wiec uważam ze zapas mocy moze sie przydać ( takie jest moje zdanie). odnośnie uwag że dużo spali itp. myślę że jednak mając większe, wydajniejsze maszyny zrobię robotę szybciej a w przeliczeniu na paliwo taniej  ( lepiej dużym pykać na małym gazie niż małego zarzynać )

4. Co do wyboru maszyn : opryskiwacz chyba wezmę większy 1500l ciągniony, szerszy agregat , pług 4+1

Nad resztą sie zastanawiam dalej.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Polecam przeczytać: http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/mlody-rolnik-moze-kupic-maszyne-starsza-niz-piecioletnia,55472.html

No i w 1984 roku nie produkowano jeszcze modelu 1634. Bodajże w 1991 roku je wprowadzono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

dla 16 tki agregat 3 metry z pakera i hydro pakiem to max bo przód poderwie bo bez siewnika to i 4 pociągnie pług to 5*40 dobrze idzie znajomy ma a opryskiwacz to ja bym Bieradzkiego nie polecał mam 2 lata lance już zaczynają się składać jakość stali słaba a nie mówiąc o rozwadnianiu nawozu bo wszystkie końcówki zapchane dlatego że za mało filtrów brak odcięcia ostatniej lancy tej krótkiej co ma ok 1 m, sam dokupywałem zawory by odciąć cenowo niby tani ale teraz bym go nie kupił tylko dołożył parę groszy i coś lepszego co to jest 2 lata i pryska ok 10 ha to znajomy ma Pilmeta z 80 lat i pryska i nic się nie po wyrabiało poczytaj opinie o nim  na Agro Foto masz temat tak samo jak byś miał lejkiem nawóz siać a Amazne to lejka tego nowego  nie ustawisz by ci np na 1h /200kg wyleciało bez zmiany dźwigni czy biegu a Amazone ustawiasz np 200 kg i  na1 siejesz spokojnie i co do kg wyleci a to masz rację bo na samą drogę idzie paliwa żebyś 10 ha opryskał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a odnośnie opryskiwacza Briadzkiego cos wiecej mozesz powiedziec??jaka wielkość, jak jest skonfigurowany, szerokość lancy, zawieszany ciągniony itp. jeżeli bym sie na niego decydował to tak na 100% dopłacę za lepszą pompe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

ja mam 400 l zawieszany co do pompy i działania to chodzi tylko gorzej z ramą bo się wyciera na otwieraniu lanc a szerokość to 12m większego nie chciałem bo pola mam długie i wąskie jeszcze zawory wstawiałem by odcinać łącznik lancy myjka za mała długo oprysk zmywa pompa się tłucze jak na 4 jadę drogą więcej jak 1400 obr małe sito bo tylko 6 l nawozu wchodzi a by go rozpuścić to trzeba 30 min jak rozpuszczam odżywkę to w wiaderku bo szkoda czasu i paliwa ma za mało filtrów bo od zaworów do lanc nie ma żadnego a później końcówki zapchane jak masz zamiar więcej jak 20 ha pryskać to daj sobie spokój bo zabiegów jest coraz więcej a ten opryskiwacz jest dobry do 10 ha max ciężko było go ustawić by 1 szosową pryskać by 200 na ha wylatywało ale po 2 latach doszliśmy do tego bo w książce nic nie opisane nie było tylko ogólnie jak bym nie miał styczności z opryskiwaczem wcześniej to za nic na świecie bym nie doszedł do tego jak go ustawić poczytaj opinii o Bieradzkim to zrozumiesz o co mi chodzi brat ma pilmeta 1000 l do ślezy lance 15 założył to niebo a ziemia tam to miesza mu ładnie myjka to zmywa w max10 min 2 wiaderka odżywki i nigdy końcówki nie zapchał bo ma 5 filtrów orginalnie a jest z lat 80 i nic nie pęka dopiero oponę od nowości zmienił w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ArthuR34
      Witam wszystkich,
      wybaczcie jeśli pisze w nie tym dziale- jeśli tak to proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu, dziękuję.
      Mój ojciec jakiś czas temu nabył Ursusa 902 i chciałbym się was doradzić w kwestii wspomagania kierwolnicy, nieposiadania przedniego napędu, miękkie przednie zawieszenie.
      Otóż w wyżej wymienionym traktorze jest fabryczne wspomaganie które bardzo ciężko wspomaga (czasem trzeba dużo gazu dać), zaczynają się pojawiać spore wycieki z serwomechanizmu. Dowiedziałem się od znajomego że nieopłaca się tego regenerować ponieważ już to przerabiał i po roku znowu miał problemy- zastąpił to gotowym zestawem zastępczym jaki można kupić w internecie (siłownik, pompa itp.) i po tym zabiegu może paluszkiem kręcić kierownicą a nie tak jak wcześniej.
      czy już ktoś to przerabiał z was lub wie co i jak taki zabieg przeprowadzić ? Jaki produkt wybrać ? czy oferowane w internecie gotowe zestwy są tej samej jakości/trwałości bo jest lekka rozbieżność cenowa?
      czy moglibyście polecić dobry produkt który będzie służył i pieniądze nie pójdą w błoto?
      czy jestem w stanie zamontować to razem z ojcem?
      Następna sprawa to biegi.
      strasznie ciężko wchodzą (wszystkie cztery- prawa dźwignia) - lewa dźwignia od wstecznego i biegów bolowo-szosowych chodzi bez zarzutu. 
       
      i kolejna sprawa to hamulce, hamulce działają ale wydaje mi się że lewe koło chyba trzyma ponieważ prawe koło zaczęło boksować na trawie podczas ruszenia z miejsca i lekko (20cm) się wkopał w ziemię, ogólnie to w środę kiedy szykowałem traktor na strajk to chciałem nim troszkę pojeździć po wsi ponieważ nie jeździłem jeszcze takim traktorem tylko czasami 60-tką więc musiałem ogarnąć biegi i troszkę się do niego przyzwyczaić ale po tych wszystkich usterkach które w nim zalegają dałem sobie spokój, ale na strajku we Wrocławiu byłem, od początku do końca:)
      pozdrawiam
    • Przez Porfavor
      Witam, planuje obecnie remont silnika w swoim Ursusie 385 i myślałem nad dodaniem do niego turbiny. Wiem, że były już tutaj takie tematy ale te najpopularniejsze które znalazłem mają już swoje lata więc chciałem się spytać dziś jak to powinno waszym zdaniem wyglądać. Ursus 385 jest z rocznika 1976 i z tego co sie orientuje ma w sobie silnik z7501. Na youtube itd widziałem sporo doładowanych turbiną c385 i stąd też taki pomysł by dodać mu trochę mocy. Co by było trzeba powymieniać i czy wgl jest sens tak naprawdę? planowałem dodać na pewno wtedy intercooler i rozumiem, że trzeba by było wymienić wtryskiwacze, słyszałem jeszcze o różnicy na ilości pierścieni na tłokach. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, w zimę będę najprawdopodobniej malował felgi w c385, i pytanie ile litrów farby około pójdzie na przednie felgi z dwóch stron i tylnie od zewnątrz (środek jest zakonserwowany). może ktoś malował i się wypowie
    • Przez Kredkizosi
      Witam koledzy potrzebije pomocy w porównaniu cen a więc do sedna pacjent ursus c385 
      Do zrobienia tuleja przedniej osi zwrotnice ok więc narazie nie ruszamy
      chłodnica bo ma wyciek więc upierał bym się przy lutowaniu bo ta nowa to trochę tandeta
      Na krzyżakach kierowniczych są lizy więc również do wymiany 
      Ponoć są urwane jakieś śruby mocujące chłodnice więc ewentualne wiercenie i wydobywanie gwintów 
      I yeraz pytanie przy takim zakresie prac może kosztować robocizna w warsztacie niezależnym czy to się bierze z godziny czy od dzieła 
       
    • Przez szyszka
      Witam posiadaczy ursusow z chlodnica oleju przekladniowego, chcialbym takowa zalozyc lecznieweim dokladnie gdzie siee wpiac ??? prosze o zdjecia jesli byla by taka mozliwosc . z gory dzieki . a takze Kto ma dodatkowy rozdzielacz hydrauliki zamontowany , w swoim mam tylk odwa gniazda szybkozlacz
      a potrzebuje jeszcze dwa . dzieki czekam na pomocne porady.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj