Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyposażenie opryskiwacza

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share xUrsusekc330x

xUrsusekc330x

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 11:42

Wyposażenie opryskiwacza

Witam, planuję zakup opryskiwacza, będzie to najpewniej opryskiwacz biardzki 400l 12 m.

Moje pytanie, które do was kieruję, to czy opłaca się wziąć z dodatkowego wyposażenia zawór stało ciśnieniowy, czy jest on bardzo przydatny? Oraz potrójne końcówki typu RSM ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyposażenie opryskiwacza Dzisiaj, 15:19
  •  

#2 Share Slevyn

Slevyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 12:19

Wyposażenie opryskiwacza na ile ha bedzie pracowac to jest glowne pytanie, 400l to jest malo bo rozlozysz die i juz sie musisz skladac. Nie maja tam moze 600l albo 500l przynajmniej 2ha zrobisz jak ustawisz po 250l na ha.

#3 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 13:10

Wyposażenie opryskiwacza

jak kolega chce 400litrów to pewnie obszarnikiem nie jest, pewnie ma małe kawałki, a w sumie jak ma C-330 to i bardzo większego nie zaczepi

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share wojtek554

wojtek554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 17:09

Wyposażenie opryskiwacza ja bym CI kolego doradził abyś zastanowił się nad zakupem opryskiwacza firmy Tad len zamiast białeckiego. Mam taki parę sezonów i jestem bardzo zadowolony. Mocne lance, dobrze pomalowane. Biardzkiego ma znajomy to narzeka na wytrzymałość lanc.
a końcowki do rsm to zależy czy wykonujesz zabiegi rsm, jak nie to niema sensu brac

#5 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 20:35

Wyposażenie opryskiwacza

Zawór stałociśnieniowy- kiedy warto? Wtedy gdy często zamykasz skrajne sekcje np na klinach, lub jak masz wąskie pola, nawet jak nie ma tego dużo to i tak bym brał.

Głowice trójpozycyjne- mając dotychczasowy opryskiwacz, zmieniałeś rozmiary dysz w czasie sezonu? Albo czułeś ten niedosyt że masz tylko jeden rozmiar? Nawozisz RSM'em? Jeżeli nie- to nie bierz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Krzychu13

Krzychu13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 21:14

Wyposażenie opryskiwacza

Zawór stałociśnieniowy to super sprawa nie musisz ciągle regulować jak zamkniesz jedną lance, poza tym to ja mam burego już 10 lat i też nie mam z nim problemu

#7 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:Cześć mam na imię Wojtek i prowadzę z Rodzicami gospodarstwo rolne o pow. 11 ha. Zajmujemy się produkcją roślinną i zwierzęcą, mieszkam w woj. Lubelskim, powiat Lubelski, gm. Bychawa.
    Uprawy które siejemy to pszenica, jęczmień, buraki cukrowe, koniczyna czerwona, ziemniaki. Moje gospodarstwo jest trochę małe ale się rozwijamy i zmieniamy park maszynowy na maszyny nowoczesne i dokupujemy ziemie na ile pozwalają środki finansowe

Napisany 21 kwiecień 2015 - 21:34

Wyposażenie opryskiwacza bierz ze stało ciśnieniowym, jak ustawisz 0,3 atmosfery to po skończeniu pryskania nie musisz już nic ustawiać do kolejnego pryskania ja posiadam opryskiwacz biardzki 400 l 12 m lance i mi wystarczy.

#8 Share xUrsusekc330x

xUrsusekc330x

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 14:02

Wyposażenie opryskiwacza

Opryskiwacz to na pewno będę brał 400l, posiadam ursusa c 330 no i jak kolega wyżej pisał " obszarnikiem " nie jestem, tak więc 400l w zupełności wystarczy :)

Co do tego zaworu stało ciśnieniowego, to czy jeśli pryska się na wszystkich sekcjach opryskiwacza to jest on nadal potrzebny, czy tylko gdy wyłącza się sekcje ?

Co do tych potrójnych końcówek, to nie pryskam żadnymi nawozami RSM, także lepiej będzie jak wezmę zwykłe pojedyńcze ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share kotek0

kotek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 06:57

Wyposażenie opryskiwacza

chłopie daj se spokój z tym rozdzielaczem stałociśnieniowym od biardzkiego on nawet nie leżał przy takim zabacz ile kosztuje z araga pół opryskiwacza potrójne kołpaki to też kpina u nas mają opaskami zabezpieczone żeby sie nie zamykaly u nas pokupili te biardzkigo takie samo g...o jak innych tylko kolor ładniejszy ja mam z renala rama w porządku ale reszta to jak u reszty pompa co roku do roboty a jest tad-len monsum zakręcanie powietrznika porażka rozdzielacz to samo ale kupić dobry rozdzielacz i pompe to koszt ponad 3000tyś to lepi dołożyć i kupić używke z zachodu pozdrawiam

ps wiem ze jak sie przesiadasz z termita na biardzkigo to niebo a ziemia ale to jest tylko pierwsze wrażenie

Dodaj odpowiedź