Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 5011 przednie półosie

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dawid199303

dawid199303

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 20:30

Cześć, mam problem bo gdy jadę na 5 biegu na wolnych obrotach jest dobrze ale jak rozpędze ciągnik to przednie prawe koło wpada w taki trans, że zaczyna się mocno ruszać na boki tak że cały przód skacze góra dół i kierownicy nie można utrzymać :/ wymieniłem łożysko bo myślałem że to ono jest przyczyną i podczas demontażu się rozleciało, niestety na nowym łożysku jest to samo :/ po lewej stronie na półosi ta zwrotnica do której jest przykręcony drążek od kierownicy ma lekki luz jak z wiekszą siłą nią poruszam rękoma. Dokładnie w maju mija rok jak półosie dawałem do regeneracji a ten ciągnik od tamtego czasu obsiał i opryskał 8ha, to już by coś po tej regeneracji szlak trafił? 

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Zetor 7211

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Zetor/ ZTS
  • 30000.00 PLN
  • 31 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 5011 przednie półosie Dzisiaj, 09:08
  •  

#2 Share asasinator666

asasinator666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe...

Napisany 20 kwiecień 2015 - 22:07

Końcówki drążków nie mają luzów? Może felga zgięta i przez to rzuca; zmień stronami koła i zobaczysz czy to wina felgi.

#3 Share dawid199303

dawid199303

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 06:12

Zetor 5011 przednie półosie dobra wieczorem zamienię i sprawdzę, a nie będzie powodem ten luz na zwrotnicy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share asasinator666

asasinator666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe...

Napisany 21 kwiecień 2015 - 20:49

Podnieś przód do góry tak żeby nie blokować podnośnikiem osi i sprawdzaj gdzie jest największy luz albo coś kiepsko działa i tam szukaj problemu. Znajdziesz na pewno.

#5 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 713 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 20:08

jeśli chodzi o regenerację resorowanej półosi to jak dałeś zwykłe tulejki zamiast oryginałów z teflonem to dość szybko się to wybije szczególnie jak nie dbasz o systematyczne smarowanie.

Może masz już  taki luz na przekładni kierowniczej  ,że koła wpadają w nie kontrolowane  drgania i to  bardziej jest prawdopodobna przyczyna niż luz na tulejkach.

nowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share dawid199303

dawid199303

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 29 kwiecień 2015 - 09:09

Zetor 5011 przednie półosie lekko zjechany klin był bo łączy os z tym czopem co u góry jest do niego drążek przykrecony, no i dwie górne końcówki drążków jeszcze oryginalne ale już wybite tez zostały wymienione i jest już w porządku :-D a do regeneracji to nie robiłem sam tylko oddałem do zakładu bo dawałem od 912 i od zetorka to w 912 prawa półos juz ma luz pewnie dali jakieś zwykle tuleje a powinny być z brązu. dzwoniłem pytałem o oddaniu na gwarancję to dają tylko pół roku a to juz będzie rok jak było regenerowane, no ale co zrobić :-)