Skocz do zawartości

Zdjęcie

Amazone ZA-M Profis ( z wagą) - jakość wykonania (?)

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share olgierdowyy

olgierdowyy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 19:26

Witam,
Poniżej załączam fotki po odbiorze ww rozsiewacza. Jakość malowania stoi na niskim poziomie - liczne zacieki oraz miejsc juz z obdartą farbą ( wychodząca rdza), a maszyna jeszcze nie użyta.
Czy warto coś takiego reklamować ?
Kolejna sprawa to brak możliwości podłączenia do U-912 tj. cięgna nie wejdą w otwory aby podczepić maszyne. są zbyt szerokie aby się wsunęły na głębokość... Wykląda na to ze kompatybilne są tylko cięgna CBM z hakiem.
Sprzedawca wiedział z jakim ciągnikiem rozsiewacz będzie pracował, ale nie poinformował że wystąpią problemy z podczepieniem...Co w takim przypadku ?
Pare fotek defektów: 

20150419_190529.jpg

20150419_190644.jpg

20150419_190711.jpg

20150419_190722.jpg

20150419_190807.jpg

20150419_190824.jpg

20150419_190759.jpg

20150419_190644.jpg

20150419_190911.jpg

20150419_190849.jpg

sytem zaczepiania - żeby było wiadomo gdzie cięgna wchodzą...

vbig_0.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Amazone ZA-M Profis ( z wagą) - jakość wykonania (?) Dzisiaj, 18:00
  •  

#2 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 20:02

Jestem pod dużym wrażeniem   :unsure:  :unsure:  :unsure: do 912 taki rozsiewacz czy tylko chwilowo ciągnik do rozsiewacza???? 

Z takim rozsiewaczem to tylko 500kg wsypiesz..

Ja też będę reklamował bo mi zaczął rdzewieć a nie wiem czy to prawda że na lakier jest gwarancja parę lat..

#3 Share olgierdowyy

olgierdowyy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 20:44

Amazone ZA-M Profis ( z wagą) - jakość wykonania (?) wczesniej posiadalem i posiadam bogballe l2 plus i ladowalem w niego 1200 kg... wiec mysle ze w tego 1000 kg wsypie rowniez ze spokojem.
912 jest poki co troche dluzej niz chwilowo...
jak tAka reklamacje ugryzc ?
A kolega jest pod wrazeniem tego ze rozsiewacz do u 912 czy tego jak pieknie pomalowali ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mrursus360

mrursus360

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 69 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 21:22

Amazone ZA-M Profis ( z wagą) - jakość wykonania (?) Jak u nas na wsi ursusem rozsiewał 600kg rozsiewaczem to 912 spokojnie pojdzie z 1t bo to jest ciezka seria

#5 Share bezbarwny

bezbarwny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 19:22

Kolego Olgierdowyy

Jeśli chodzi o powłokę malarską...taka jest niestety cena tzw ekologii. Amazone do malowania swoich wyrobów stosuje farby ekologiczne czyli wodne (tak to się chyba nazywa). Z początkiem  tego roku (z tego co mi wiadomo) zobligowani zostali do stosowania takich farb wszyscy producenci maszyn rolniczych - wiem, że to marne pocieszenie, ale wyobraź sobie jak będą wyglądały rozsiewacze rodzimej produkcji. Możesz oczywiście reklamować, ale musisz mieć świadomość, że nawet jeśli rozsiewacz zostanie wymieniony i dostaniesz taki bez odprysków, to one i tak się pojawią...taki już urok ''ekologii''.

Co do niemożliwości podczepienia maszyny... mam taki rozsiewacz ( współpracuje z U1634) i problemów z tym nie ma - chociaż przyznać muszę, że dopasowanie jest na przysłowiowy ''styk'' - być może(z całą pewnością) jest to wynikiem tego, że końcówki cięgieł są kategorii 3. Zamierzałem nabyć końcówki kategorii 2 (ze względu na opryskiwacz - przy rozsiewaczu 3 są nieszkodliwe), ale okazało się, że są krótsze..i to całkiem sporo - zrezygnowałem właśnie ze względu na rozsiewacz. Być może u Ciebie wystarczy wymiana samych końcówek i haki CBM nie będą konieczne.

You Shook Me All Night Long

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share agrofoto

agrofoto

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 2931 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 10:46

Nie wiesz jak ustawić rozsiewacz do nawozu?

Dodaj odpowiedź