Famer21

Big bag na zboża

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Famer21    6

Nie wiedziałem, gdzie o to zapytać, więc postanowiłem w zbożu.. Proszę o przekierowanie, jeśli jest odpowiedniejszy dział.

Pytanie odnośnie tematu. Gdzie kupujecie, kupowaliście big bagi na zboże zaprawione do siania? Jakie macie, jakie polecicie oczywiście wielorazowego użytku :) Na 500kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Ja mam takie http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/lightbox/512768-wieszak-do-big-bagow/ kupiłem po 5zł szt. w skupie prawie newki wysypane nawozy i tyle a są po moczniku mają rękaw wsypowy i wysypowy mam ich chyba 8. Wsypuję bezpośrednio z kombajnu do 7 na przyczepę później z jednego czyszczę wieszając nad młynkiem do czyszczenia z młynka do zaprawiarki a z niej do wolnego ósmego BB i tak aż załatwię potrzebną mi ilość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

ja zapytam kolegi bo sam chce kupic z 10 sztuk takich czyli 500kg dzurkowanych bo takich po nawozach lub innych produktach to mam sporo ale zboze potrafi w nich skisnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Hmm chyba źle się wyraziłem :) Mi chodzi o nowe nie używane big bagi. Nie chce po żadnych innych surowcach, żadne wapno, nawozy inne nasiona takich na allegro pełno po 10zł. Chciałbym 2 nowe big bagi z oryginalnym ładnym lejem zsypowym. Ah i nie na na 500kg, a przynajmniej na 750kg. Do maszyny mi wchodzi 750 pszenicy do siewu na raz. Może być i tona pojemności tylko nowe. Jest wybór, ale jeśli ktoś kupował nówki nie używane to proszę o...cynk :) Potrzebuję na jęczmień, pszenicę, rzepak kupuję w całości, a resztę mieszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W Jaworze produkują, chyba  ponad 30 zł/szt.

Ja też takie używam, ma ich z 30 sztuk, kupowałem używane jak nowe czyściutkie, a 10 było odrobinę przypraw, to wytrzepałem. Żadnych problemów,  a używam do siewnej pszenicy. Praktycznie co roku kupuję nowe bo [przez zimę myszy zrobią swoje  dziurki w  workach, a te stare odstęmpuję kamieniarzom na kostkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Trzymacie zboże od żniw do wiosny w big bagach? Nie mam w tym roku gdzie przechować i nie chce sprzedawać w żniwa i pomyślałem właśnie o big bagach ustawionych jeden na drugi w garażu tylko to co mnie niepokoi to myszy. W zwykłych workach jak stoi to wszystkie prawie pogryzione. Można jakoś sobie z tym poradzić?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Trutka na gryzonie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postaw na zwykłej palecie i nie będziesz miał problemu z myszami. Kolego mi doradził w zeszłym roku i tak zrobiłem. Miałem kilka na paletach i jeden oddzielnie bo palet zabrakło i ten jeden był podziurawiony. Skuteczne i sprawdzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

My stawiamy w workach ok. 300 - 400 ton zboża w workach, na dworze na paletach przykryta dwukrotnie czarną folią budowlaną, czasami stoją nawet do wiosny i nic się nie dzieje, ważne aby suche skosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

300 bb masz na magazynie ze zbożem... ? Jak je napełnialiście z przyczepy?

Edytowano przez Famer21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Przy takiej ilości to sory ale ja bym w pierwszym roku albo magazyn albo silosy postawił. BigBag to tak na przetrzymanie mi się wydaje. Kurde to aż trudno uwierzyć w to.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

300 ton czyli ok. 350 worków. Stoją sobie w żniwa spiętrzone w trzech warstwach. Zależy jak był czas i dwie osoby to worek wieszamy na widłach do palet na turze, do pełna i na przyczepę. A jeśli na polu są dwie osoby to worek stoi już na przyczepie i trzyma się go za uszy.

 

majes : ile kosztuje postawienie magazynu bądź silosów na 350 ton zboża ?? bo worki kosztują 5 tyś. zł i są wielokrotnego użytku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Ah to prosto z rury wysypowej do bb.. No tak, ale to trzeba mieć ludzi na polu żeby ktoś trzymał.. Ja podstawiam puste przyczepy, a odwożę pełne tyle co na pole mam czas być..

Tylko, że BIN, silos też masz wielorazowego użytku.. Nie wiem jaka jest na taki silos gwarancja, ale na pewno dłuższa jak na BB, a po za tym już czas się skraca o większą połowe. Podjeżdasz, zsypujesz do kosza, włączasz (w zależności od transportu) i jedziesz na pole i na polu starczy jedna osoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

kolego ja nie mówię, że bb są lepsze od baterii silosów z koszem zsypowym.

Mówię tylko, że w moim przypadku są z 10 razy tańsze i bardziej ekonomiczniejsze od BIN-ów

 

Też mam dwa silosy 70 tonowe i koszt dostawienia dwóch 70 to jakieś 25 tyś. zł + fundamenty + papiery czyli jakieś 35 - 40 tyś. zł

Do tego nowy przenośnik pionowy 14 mb to jakieś 20 tyś., do tego nowy przenośnik do rozładunku 5 tyś. zł 

 

Czyli na dodatkowa pojemność na 140 ton kosztowałaby mnie 70 tyś. zł w górę.

Worki na 140 ton kosztują jakieś 3 tyś. zł i jedna osoba więcej do ciągnika z turem, koszt w żniwa jakieś 2 tyś. zł

 

Także pod względem ekonomicznym jest z 10 razy taniej

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek52    6

Sypiecie zboże do tego foliowego worka który jest w big bagu czy wyrywacie ten foliowy a sypiecie do samego worka "plecionego"? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

ja pracuje w takiej firmie która zajmuje sie produkcja worków Big-Bag wybór jest ogromny i ja też już kilka lat przechowuje zboża w takich workach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj