Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa seria U od URSUSA

61 odpowiedzi na ten temat

#41 Share SZKOPSSON

SZKOPSSON

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 01 maj 2015 - 09:55

Nowa seria U od URSUSA

@up nie rozleci się takie są światowe trendy Grupa AGCO, Grupa SDF, do nowego roku Grupa CNH oni wszyscy stosują w ciągnikach tej mocy silniki 4 cylindrowe i jakoś to wszystko chodzi już dłuższy czas i ludzie to kupują  

Edytowany przez SZKOPSSON, 01 maj 2015 - 09:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa seria U od URSUSA Dzisiaj, 00:26
  •  

#42 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 01 maj 2015 - 10:04

Nowa seria U od URSUSA wczoraj przeglądałem ofertę i dane techniczne ciągników deutz fahr serii 6 modele 4 cylindrowe czyli 6120.4 - 6160.4 mają właśnie ten silnik co ursus. mało tego mają transmisję marki ZF :D Ursus U-4150 będzie tak jak deutz fahr 6150.4 :)

#43 Share adrian1202

adrian1202

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 01 maj 2015 - 15:33

Nowa seria U od URSUSA

Witam wszystkich:) Co by się nie wydarzyło to i tak jest fajnie że budzi się coś Polskiego ;) Tak na zdrowy rozum to ciężko jest wprowadzić coś nowego także ja się nie dziwie URSUS-owi że zwlekają z wypustem nowych maszyn gdyż nie chcą ponieść porażki już na starcie przez ogromne niedopracowania. Znając polaków to niewielkie podknięcie odbiłoby się echem na długie lata. Jestem całym sercem za nowym URSUS-em i mam nadzieję że uda im się zdobyć zaufanie którym nasi ojcowie darzyli starego URSUS-a. pozdrawiam wszystkich ;)

#44 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 02 maj 2015 - 13:38

Nowa seria U od URSUSA

Nasi ojcowie nie mieli wyjścia:) Raz że cena była dużo niższa niż zachodnich a druga sprawa to dostępność. Myślisz że jakby Twój ojciec miał możliwość w podobnej kasie kupić MF, JD czy DF to dalej takim zaufaniem darzyłby tego Ursusa? Dopracować to muszą montaż i plastiki więc wiele nie mają do spaprania:) 

#45 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 02 maj 2015 - 13:47

Nowa seria U od URSUSA Teraz każdy rolnik kupuje to co według niego jest najlepsze, najtańsze i najładniejsze. Jestem wielkim fanem i miłośnikiem marki URSUS, ale gdybym miał w przyszłości dużo kasy to bym wybrał coś ze stajni marki John Deere (jeżeli chodzi o główny, jeżeli o pomocnika z ładowaczem to C-380 idealny) :)

#46 Share adrian1202

adrian1202

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 03 maj 2015 - 09:29

Nowa seria U od URSUSA

Nasi ojcowie nie mieli wyjścia:) Raz że cena była dużo niższa niż zachodnich a druga sprawa to dostępność. Myślisz że jakby Twój ojciec miał możliwość w podobnej kasie kupić MF, JD czy DF to dalej takim zaufaniem darzyłby tego Ursusa? Dopracować to muszą montaż i plastiki więc wiele nie mają do spaprania:) 

Myślę że masz rację ale czasy były jakie były ;)

Teraz każdy rolnik kupuje to co według niego jest najlepsze, najtańsze i najładniejsze. Jestem wielkim fanem i miłośnikiem marki URSUS, ale gdybym miał w przyszłości dużo kasy to bym wybrał coś ze stajni marki John Deere (jeżeli chodzi o główny, jeżeli o pomocnika z ładowaczem to C-380 idealny) :)

Dokładnie jestem tego samego zdania. Właśnie rozważam zakup pomocnika dla mojej proximy i najprawdopodobniej wybór padnie na ursusa ale pewnie na c-360 gdyż nic większego nie jest mi potrzebne:) Teraz zostało cierpliwie czekać na pierwsze opinie o nich :)

#47 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 03 maj 2015 - 09:51

Nowa seria U od URSUSA

No to życzę tobie Adrian, aby marzenie się spełniło, no i oczywiście aby nowy C-360 (jak go już kupisz) służył tyle co jego starsza wersja. 

Nowe "60-tki" wyjdą do sprzedaży lada moment na dniach, początek czerwca i powinny zacząć pojawiać się u dilerów.

A i pytanie do Ciebie mam jeszcze jedno. Jaki silnik do niego dobierzesz jak już zdecydujesz się na zakup tego modelu? 3-cylindrowy sonalika czy 3 lub 4-cylindrowy perkinsa??

#48 Share adrian1202

adrian1202

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 03 maj 2015 - 16:47

Nowa seria U od URSUSA

Ogólnie mówiąc to jeszcze nie myślałem o tym ale raczej będzie to PERKINS gdyż nic nie wiem o tych silnikach z Indii :( Liczę się z tym że wybór PERKINSA będzie na pewno droższy ale ta firma jest od wielu lat na rynku i to decyduje o jej wyborze.

#49 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 03 maj 2015 - 17:29

Nowa seria U od URSUSA Co do sonaliki. Silnika bym jedynie nie wybrał ze względu na 3 cylindry, ale ogólnie to dobre jednostki napędowe, podobno robią ich 80 tyś rocznie, ale nie jestem pewien bo też tą informację przeczytałem gdzieś na tym forum.

#50 Share Graham

Graham

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 03 maj 2015 - 19:46

Nowa seria U od URSUSA

Ja mam takie pytanie odnośnie tych silników. Silnik 4 cylindrowy nie będzie z turbiną czy będzie bo 3 cylindrowe sonaliki i perkinsa mają. A ten jeden ma o jeden gar więcej więc nie wiem jak to jest z tym bo musi mieć tylko 60 km 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 03 maj 2015 - 20:07

Nowa seria U od URSUSA

Na moje oko, to jeśli ktoś chce Ursusa z 4 cyl. Perkinsem, to ma C-380. W nowej C-360 - 60 KM - 3 cylindrowy silnik każdemu wystarczy. A jeśli jakimś cudem nie, to zawsze można założyć obciążniki na przód. Do TUR-a 3 cyl. będzie idealny - lepszy od 4 cyl.

#52 Share adrian1202

adrian1202

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 03 maj 2015 - 21:04

Nowa seria U od URSUSA

Dokładnie jeśli w moim przypadku dojdzie do zakupu to zapewne będą to 3 cyl. posiadam małe gospodarstwo (25ha) w którym śmiga już proxima 90 stara poczciwa c-360 i c-355 i spokojnie dają radę a nowa c-360 miałaby zastąpić c-355 w pracach pomocniczych więc myślę że c-360 4x4 w 3 cyl. w zupełności wystarczy. 

#53 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 06 maj 2015 - 16:34

Nowa seria U od URSUSA

Widzieliście jak skoczyły dzisiaj akcje marki URSUS aż 3,18 zł

http://www.bankier.p...ml?symbol=URSUS

#54 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 06 maj 2015 - 20:56

Nowa seria U od URSUSA

Zobaczymy czy jutro nie spadną... 2,9 % to wcale nie jakiś super wynik. Chociaż dobre i to bo po ostatnich wzrostach strasznie wszystko wyhamowało

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#55 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 13 maj 2015 - 20:34

Nowa seria U od URSUSA

Coś krucho dzisiaj z tymi akcjami URSUSA znowu spadły poniżej 3 zł http://www.bankier.p...ml?symbol=URSUS

#56 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 13 maj 2015 - 20:49

Nowa seria U od URSUSA

Bo dobrze to już było i każdy zaczął się pozbywać... Spadnie jeszcze trochę i trza kupować :D Ruszają dalej na Afrykę i może nowe modele zaprezentują to będzie szło w górę.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#57 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 14 maj 2015 - 11:24

Nowa seria U od URSUSA Co do nowych modeli Ursusa to skontaktuj się z konsultantem ursus on ci wszystko wyjaśni. Ja napisałem i wiem co nieco. :)

#58 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 19 maj 2015 - 20:29

Nowa seria U od URSUSA

WYNIKI FINANSOWE GRUPY URSUS W I KW. 2015 R.

http://ursus.com.pl/...kspansja-Ursusa

#59 Share Graham

Graham

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 11 czerwiec 2015 - 22:21

Nowa seria U od URSUSA

Do łączy do serii U jeszcze jakiś ciągnik w tym roku bo jestem ciekawy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 13:33

Nowa seria U od URSUSA Być może tak... musimy poczekać.