agrorobert

kukurydza jaki rozstaw siewnika 70/75/80

Polecane posty

agrorobert    53

Witam!

Wiec tak mam ciagnik 80km o szerokości 203cm i nie wiem czy go zwęzić do 193cm czy zasiać kukurydze w szerszych rzędach 75 co dało by 225cm i ciągnik by się zmieścił w rzędach bez większych strat ale trzeba było by sie i tak "pilnować". Gdy zwiększę rozstaw to będę musiał zwiększyć gęstość i czy to nie odbije sie niższymi zbiorami? Piszcie jakie jest wasze zdanie na ten temat i jak wy siejecie kukurydze z góry dziękuje. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zmień rozstaw na 75, kukurydza będzie miała więcej przestrzeni przez co możliwe że będzie lepiej rosła, :)
Jeśli zmiejszysz odległość ziarka to jedna będzie druga zagłuszać, a po co masz zmieniać odległość ziarka od ziarka, widzę że pewnie chcesz ze 20ton z ha ukosić, stosujesz zasadę jak najgesciej i jak najbliżej, co niestety daje całkowicie odwrotny efekt od założonego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

koledzy, a na jaką maksymalną głębokość można posiać ziarno kukurydzy ?   Posiana na 12cm wzejdzie ?

 
 
 

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Jak ciężkie ziemie to może być problem , średnio to na 5cm, głębiej to tylko jak jest sucho i na piasku.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysrybak    3

Co roku sieje mi usługodawca nowym siewniki co 75cm. Można w tych nowych siewnikach ustawić rozstaw 60cm bo wtedy będzie pasować w opryskiwacz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj