Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzedam agregat uprawowo-siewny talerzowy Ares TL+Amazonne D8

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Camel81

Camel81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 18:59

Jak w temacie

http://otomoto.pl/of...8-ID15HZFI.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprzedam agregat uprawowo-siewny talerzowy Ares TL+Amazonne D8 Dzisiaj, 22:07
  •  

#2 Share DionizyZlotopolski

DionizyZlotopolski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 16 kwiecień 2015 - 13:11

Sprzedam agregat uprawowo-siewny talerzowy Ares TL+Amazonne D8 ilu konnym traktorem to ciagales?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Camel81

Camel81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 17 kwiecień 2015 - 16:48

Samą talerzówkę "z palcem w..." ciągał Ursus 1222. Później dokupiłem wózek ze sprzęgiem i siewnik i pracował z Ursusem 1224 (bez problemu) a że co roku odmładzam park to później pracował z Zetor 16145, Case 5140, MF2685, NewHolland 8560 na końcu z Case MX150. Najfajniej jeździło mi się z nim Case 5140 (110km) był taki w sam raz do niego. Pracy nie czuł, był krótki i zwrotny, jakoś tak mu pasował ( dyszel skrętny i można "łamać" agregat na 90 stopni przy nawrotach)

Maszyna idzie lekko. Fabryka do samej talerzówki podaje minimalną moc 80km. Zastosowałem wózek zamiast hydropaka bo mam rozrzucone pola w promieniu od 10km o 40km więc jechać po naszych górkach z bujającym się ciągnikiem było mi nie na rękę. Głębokość pracy ustala się na podnośniku choć ja również ustalałem głębokość na bolcach blokujących ustalenie wału - talerze pierwszego i drugiego rzędu były wtedy równiutko nawet gdy pozycja podnośnika na nawrocie inaczej się ustawiła (to jak Ursusy jeździły).

Znajomy pożyczył i ciągał NewHollandem 90km (TD90) bez kłopotu.

On wygląda na potężny ale jest to tylko Ares z Amazonne D8 przez ten wózek wydaje się to kawał klamota ale kompletnie nie obciąża podnośnika bo wiemy jak zestaw na hydropaku się podnosi