Skocz do zawartości

Zdjęcie

mikropompa

84 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 08:33

mikropompa I dało się zmienić środek bez rozpoławiania. Przy okazji remontu silnika ale to juz inna historia...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mikropompa Dzisiaj, 02:39
  •  

#42 Share rakos93

rakos93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 10:50

mikropompa Witam mam pytanie odnośnie mikropompki ponieważ burzy mi olej w skrzyni i myślę ze jest to spowodowane zepsutą mikropompką czy jest to możliwe a może macie inne pomysły????

Edytowany przez rakos93, 02 marzec 2012 - 20:30.

#43 Share CIAPEK1981

CIAPEK1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 20:41

mikropompa Ja miałem taki przypadek, że jak ciągnik kupiłem to wom i wzmacniacz momentu nie działa, a podnośnik jak było chłodniej (jesień, zima) nie chciał działać albo podnośnik drżał (pompa zaciągała raz olej raz powietrze) olej był z bąbelkami. Okazała sie że ściął sie klin na napędzie od mikropompki i nie działała. Pompa podnośnika zamiast zaciagać olej przez tylni most zaciagała powietrze z nie działającej mikropompki. Więc jeżeli kolego mikropompka nie daje ciśnienia oleju to jest tak jak piszesz.
Pozdrawiam

Edytowany przez milanreal1, 07 marzec 2012 - 21:30.
cytowanie poprzedniego posta

#44 Share mataxenon

mataxenon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 12 październik 2012 - 19:34

mikropompa witam. moje pytanie tak jak w tytule jak zmniejszyć ciśnienie na mikropompie bo dochodzi do 13,5- 14 Pa. czekam na odpowiedzi

#45 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 12 październik 2012 - 19:57

mikropompa Trzeba mieć zegar ciśnieniowy do hydrauliki i wpięć pod wyjście oleju z mikro pompki .

#46 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 12 październik 2012 - 20:01

mikropompa Pod rozdzielaczem od sterowania wom i wzmacniaczem (pokrywa skrzyni pośredniej) jest zawór który można regulować. Kolega pisze jakie ma ciśnienie więc już się wpiął w układ i odczytał ciśnienie z manometru.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#47 Share mataxenon

mataxenon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 12 październik 2012 - 20:30

mikropompa hmm wiem gdzie skrzynia pośrednia. ale która pokrywa bo nie wiem, muszę spuścić olej z skrzyni??

#48 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 12 październik 2012 - 20:38

mikropompa Z jakiego powodu chcesz zmniejszyć ciśnienie, jest niewiele większe niż powinno, @Sadek dobrze pisze z tym że zawór jest pod górną pokrywą skrzyni biegów,
skrzynia pośrednia nie ma pokrywy górnej.
Oleju nie trzeba spuszczać,trzeba zdjąć podłogę w kabinie i odkręcić pokrywę w której są dźwignie zmiany biegów.

Edytowany przez ptaszyna, 12 październik 2012 - 20:44.

#49 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 12 październik 2012 - 21:44

mikropompa Jak widać temat prowokacja wszyscy mają za małe ciśnienie a gość ma za duże. Kolego wymiń zawór i problem na pewno zniknie.

#50 Share mataxenon

mataxenon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 12 październik 2012 - 21:52

mikropompa ale ja wogóle nie wiem o jaki zawór chodzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 13 październik 2012 - 19:30

mikropompa

Z jakiego powodu chcesz zmniejszyć ciśnienie, jest niewiele większe niż powinno, @Sadek dobrze pisze z tym że zawór jest pod górną pokrywą skrzyni biegów,
skrzynia pośrednia nie ma pokrywy górnej.
Oleju nie trzeba spuszczać,trzeba zdjąć podłogę w kabinie i odkręcić pokrywę w której są dźwignie zmiany biegów.

Pisząc nie byłem pewien gdzie jest pokrywa.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#52 Share ZO-9

ZO-9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 listopad 2012 - 12:29

mikropompa Posłuchaj mnie kolego. Skąd przyszło Ci do głowy zmniejszenie ciśnienia na mikropompce? Ja mam zegar na stałe i przy zużytej mikropompce ciśnienie wynosiło 8 atm. na 2200 obr., na wolnych miałem 4 atm. i paliła się kontroIka ciśnienia, która się zapala przy spadku poniżej 8 atm. Po wymianie na nową ciśnienie wzrozsło do 14 atm. na zimnym oleju, a na rozgrzanym nie spadnie poniżej 11 atm. na wolnych obrotach. Nic nie było wymieniane, wszystko chodzi jak należy więc, nie kombinuj. Polecam wszystkim zegar stałociśnieniowy, wtedy widać czy uszczelniacze na WOMie, wzmacniaczu, przednim napędzie czy filtry hydrauliki są dobre, bo od razu widać spadek. Pozdrawiam.

Edytowany przez Marcin91, 03 listopad 2012 - 21:54.
Caps Lock, ortografia

#53 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 03 listopad 2012 - 19:34

mikropompa Bardzo dobrze kolego tylko nie krzycz - wyłącz caps lock i edytuj posta.

#54 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 03 listopad 2012 - 20:33

mikropompa No Ja o tym myślałem żeby założyć zegar na stałe w miejsce tego od ciśnienia w układzie pneumatycznym.Tylko nie wiem czy on się nadaje, jest taki sam jak ten od cisnienia oleju.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#55 Share loldek37

loldek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 12:51

mikropompa Moje pytanie dotyczy zetora 12045 przy rozgrzanym ciagniku zolw zajac dziala WOM tez ale przedni naped zaczyna zrywac zapala sie kontrolka od mikropompy,czy do wymiany jest mikropompa czy tez inna przyczyna a i na calkiem wolnych obrotach zolw zaczyna sie samoczynnie zalanczac

Edytowany przez loldek37, 31 styczeń 2013 - 12:52.

#56 Share ursusc914

ursusc914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 13:48

mikropompa Objawy u mnie były podobne. Rozbierałem sprzęgło przedniego napędu, wymieniłem tarczki na sprzęgło kłowe, o ringi, uszczelkę na tłoku i parę innych rzeczy. Elementy uszczelniające gumowe po 20-tu latach zrobiły się twarde i do tego były zużyte.Tarczki były mocno przytarte, przynajmniej kilka od strony tłoka. Przed naprawą kontrolka od zaniku ciśnienia świeciła się bez przerwy na obrotach silnika 1500-1700 obr/min(na rozgrzanym oleju). Teraz po rozgrzaniu oleju w skrzyni kontrolka żarzy się minimalnie tylko na obrotach jałowych silnika. Dodatkowo wymieniłem filtry i uzupełniłem olej do odpowiedniego stanu.
Jeżeli spadek ciśnienia jest po włączeniu przedniego napędu to przyczyny musisz szukać przyczyny w przystawce tegoż sprzęgła.

#57 Share loldek37

loldek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 16:07

mikropompa

Objawy u mnie były podobne. Rozbierałem sprzęgło przedniego napędu, wymieniłem tarczki na sprzęgło kłowe, o ringi, uszczelkę na tłoku i parę innych rzeczy. Elementy uszczelniające gumowe po 20-tu latach zrobiły się twarde i do tego były zużyte.Tarczki były mocno przytarte, przynajmniej kilka od strony tłoka. Przed naprawą kontrolka od zaniku ciśnienia świeciła się bez przerwy na obrotach silnika 1500-1700 obr/min(na rozgrzanym oleju). Teraz po rozgrzaniu oleju w skrzyni kontrolka żarzy się minimalnie tylko na obrotach jałowych silnika. Dodatkowo wymieniłem filtry i uzupełniłem olej do odpowiedniego stanu.
Jeżeli spadek ciśnienia jest po włączeniu przedniego napędu to przyczyny musisz szukać przyczyny w przystawce tegoż sprzęgła.

DZIEKI za podpowiedz tylko umnie kontrolka pali sie rowniez gdy naped nie jest wlaczony wojek poradzil mi zalorzyc sprzeglo klowe ale mechanik mi odradzil stawia na mikropompe ale sproboje rozebrac sprzeglo sprawdzic tarczki i uszczelniacze

#58 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 31 styczeń 2013 - 17:53

mikropompa Weź manometr i wkręć go w miejsce czujnika i zapal ciagnik i zobacz jakie ciśnienie będzie.

Weź manometr i wkręć go w miejsce czujnika i zapal ciagnik i zobacz jakie ciśnienie będzie.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#59 Share ursusraketa

ursusraketa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 16:07

mikropompa a dokładnie jak ten zawor wygląda , jast pod podłogą czy jeszcze coś trzeba odkręcić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 marzec 2013 - 16:32

mikropompa Jest pod podłogą i pod pokrywą skrzyni
Dodany obrazek

Edytowany przez KRISTOFORn, 31 marzec 2013 - 16:33.