Skocz do zawartości

Zdjęcie

zetor 5748

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wodnik_1974

wodnik_1974

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 16:55

zetor 5748 Witam . w moim zetorku rozleciala sie pompa i nie nadawala sie do regeneracji to w zakladzie regeneracji podpowiedzieli ze od 360 pasuje bez problemu . zregenerowalem wiec od 360 i ustawili ja na wyzsza wydajnosc taka jaka powinna byc . problem sie zaczol z ustawieniem poczatku wtrysku . najblizszy punk jaki uzyskalem wycinajac zabki na zembatce i przestawiajac sprzegielko to okolo 25 stopni wtrysk przed gmp. inne ustawienia to nawet przrstawiajac sprzegielko o jeden zabek daja duze roznice nie do opanowania. pozostaje jeszcze proba kombinacji na rozrzadzie . czy moze ktos przerabial ten temat w podobnym ciagniku i co mozna jeszcze wykombinowac by ustawic poczatek wtrysku na okolo 20 stopni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zetor 5748 Dzisiaj, 01:52
  •  

#2 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 17:23

zetor 5748

witam pewnie masz założone sprzęgło na pompie od c 360 a musi być zetoroskie .

#3 Share wodnik_1974

wodnik_1974

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 19:16

zetor 5748 Jest te co bylo przy starej pompie od zetora i na tym byla stara pompa elegancko bez problemu ustawiana . nawet niemam chyba od 60 . musze poszukac w gratach moze znajde zeby porownac je . Rozebralem juz do rozrzadu . jest ustawiony ok . bede kombinowal na trybie napedzajacym pompe

#4 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 22:35

zetor 5748

Witam 

Przerabiałem ten temat i przyznam ,że z tymi sprzęgiełkami to jest ciężki temat bo jest dużo rodzai.

Zetor taki jak twój oryginalnie ma sprzęgiełko identyczne jak c 360   jak dobrze pamiętam powinno być 6,5 ząbków licząc od podwójnego wcięcia  do klina.  

Są też sprzęgiełka które mają równe 6 ząbków od podwójnego wcięcia do klina. Tutaj o co chodzi i jak to liczyć. http://www.fmix.pl/a...21334/galeria/1

Jeden przesuniecie o jeden zabek to w przybliżeniu 14 stopni, natomiast o pół to wychodzi 7 stopni.  Dlatego trzeba dobrać odpowiednie sprzęgiełko a reszte będziemy mieli do regulacji obracajac pompą wtryskowa.

I te pół ząbka jest własnie twoje brakujące  ustawienie. 

Druga sprawa to taka że pomiędzy zetorem a c 360 jest różnica  o 1 ząbek na wałku , które napędza pompę wtryskową z rozrządu. 

A jeszcze jest opcja ,bo  niektórym pompiarzom nie chce się ustawić początku tłoczenia w pompie wtryskowej poszczególnych sekcji wg instrukcji  co jest ważne i bardzo często  nie robione przez pompiarzy amatorów. 

I wtedy mamy problem i pozostaje opcja piłowania  zamieniania sprzęgiełek i ewentualnie przestawiania koła rozrządu od napędu pompy wtryskowej.

Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#5 Share wodnik_1974

wodnik_1974

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 16 kwiecień 2015 - 06:53

zetor 5748

dziekuje. co do pompy jest robiona przez wysoce specjalizujacy sie zaklad remontowy . nie podaje nazwy by nie robic reklamy . jest jak nówka tylko w starej obudowie . co do ustawien wlasnie na rozrzadzie przestawie bo wiadomo wiecej zabkow na trybie to miejszy kat zmiany . ajuz rozebrane to nim nie stawie pompy to nie skrece rozrzadu . nie bede teraz juz szukał tych sprzregielek . temat uwarzam za wyczerpanyi napewno przyda sie dla innych.

#6 Share wodnik_1974

wodnik_1974

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 16 kwiecień 2015 - 16:46

zetor 5748 Juz zmontowane i cyka jak zegarek . w moim przypadku jest tak ze na rozrzadzie kolo pompy paliwa cofnelem o jeden zab . sprzegielko jest na 6,5 od przerwy do klina i pompa maksymalnie odsunieta od silnika . wtrysk trafia na okolo 21 stopni. nic wiecej nie da sie teraz zrobic . ciagnik zapala i pracuje bez problemu . okaze sie jak pojdzie do ciezkiej pracy jak bedzie chodzil.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 16 kwiecień 2015 - 21:38

zetor 5748

To dobrze ,że sobie poradziłeś z tym ustawianiem.  Jeden ząb na kole od rozrządu pompy wtryskowej.  to w przybliżeniu daje około 8 stopni . 

W tym typie silnika instrukcja podaje właśnie początek tłoczenia  na 21 +_ 1 stopień

#8 Share wodnik_1974

wodnik_1974

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 07 sierpień 2015 - 23:34

zetor 5748

Witam po dłuższej przerwie. Ciągnik zapala bez problemu czy stoi miesiąc czy godzinę  lecz przy ciężkiej pracy jak orka traci moc i czarny dymi jak lokomotywa . Na moje było to za późny wtrysk  lub brak powietrza  bo nie dopala mieszanki . Juz jeździłem z zdjętą rura do kolektora dolotu i nic bez zmian . Trochę mnie to martwi bo przy 360 nie mam problemu z początkiem wtrysku i jest o wiele silniejsza od zetora a powinno być na odwrót . Ciśnienia sprężania zetor ma minimalnie większe także stan silnika ok. W tej chwile cala ta kombinacja daje w łeb skoro początek wtrysku by nie pasował a jest nadal na 21 . Już nie wiem na ile ja ustawić . Jeszcze pytanie czy zwiększona dawka paliwa na pompie dawała by zmieszenie mocy raczej nie . Jeszcze co to sprawdzę  wtryski . Ewentualnie jakie końcówki w moim przypadku założyć bo oryginały kiedyś były na trzy otwory a są na piec założone.

#9 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 08 sierpień 2015 - 10:22

zetor 5748

witam

Silnik tego zetora ma przecież takie same tłoki i cylindry jak c 360 więc  jest tej samej mocy.

Czarny dym to właśnie bogata dawka paliwa (za duża)  lub też nie spala jej z braku wystarczającej ilości powietrza. Dziwne ,ze jest słaby powinien właśnie mieć lepszego kopa gdy dawka paliwa  większa.

Końcówki mogą być te na pięć otworków  -ten sam tłok co w c 360.

Może sprawdź luzy zaworowe czy są odpowiednie. Możliwe jest też ,że wałek rozrządu wyrobione krzywki i słabo otwiera zawory  ale to mało prawdopodobne.

#10 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 924 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 18:56

zetor 5748

mojm zdaniem żle ustawiony rozrząd ale jak nie był ruszany a na starej pompoie było ok to tylko pompa czy problem rozwiązany to napisz co było.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wodnik_1974

wodnik_1974

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 18 październik 2015 - 00:26

zetor 5748

Witam ponownie . Problem rozwiązany wiec tak po kolei ponownie ustawione luzy zaworów tak jak w c360 dalej pompa oddana do kontroli do innego sprawdzonego zakładu była bez zastrzeżeń  i dalej nic bez zmian pozostały wtryski i sie okazało że dwa leją a były w niedawnym czasie wymieniane . Po montażu jakby ręką odjął ciągnik jak marzenie . Szczerze to już miałem dość ale teraz to jest  co powinno być . Pali zawsze bez problemu moc porządna , z przyczepą d47 podwójne borty i ziemniaków z lekkim czubem pod górkę i to nawet  stromą żadnego dymu jakby na wodę chodził a myślę że to już było obciążenie nie małe. Podsumowując całą modyfikacje bez problemu pompa od c360 sie sprawdza tylko potrzeba doprowadzić do ustawienia wtrysku jak jest w zetorze czyli 21 stopni przez kombinacje sprzęgiełka pompy i ewentualne zmiany na rozrządzie jak w moim przypadku. Dziękuje za wszelkie rady

Edytowany przez wodnik_1974, 18 październik 2015 - 00:29.