Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki oszczędny ciągnik 80km za 60 tys ?

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rolnik1500

rolnik1500

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 10:00

Witam, zamierzam kupić ciągnik około 80km, chce na to przeznaczyć 40-65 tys. Ciągnik będzie pomocniczy a więc do lekkich prac ( siew nawozu, opryskiwacz, zbiór warzyw i transport )  Moje wymagania to rok powyżej 1995, napęd 4x4, EHR, 40km/h i biegi pełzające, rewers (najlepiej elektrohydrauliczny przy kierownicy) no i oczywiście szukam ciągnika oszczędnego. Mógłby mieć TUZa bądź ładowacz czołowy. Ursus, zetor itp. odpada. Głównie biorę pod uwagę te modele:

Massey Ferguson 61x0, 42x5
John Deere 6x10, 6x00 (słyszałem, że pali nie mało)

Deutz-Fahr Agrotron, Agroplus
McCormick CX
New Holland L, TL, TS
Case MX, CX, CS

Koledzy proszę o powiedzenie czegoś na temat tych modeli, który z nich wybrać a który sobie odpuścić. Który paliłby najmniej w lekkich pracach.

Dziękuję i pozdrawiam

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki oszczędny ciągnik 80km za 60 tys ? Dzisiaj, 20:57
  •  

#2 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 10:50

DF Agroplus 85 maska skośna do tura fajny spalanie zależne od obciążenia, nie słyszałem złych opinii od użytkowników . O JD przynajmniej u mnie słychać że są wytrzymałem ale ON sobie nie żałują. NH bym odpuścił sobie kogo nie spotkam a ma NH to narzeka, a jak jeszcze maja tura to sprzęgło już nawet 2 razy było robione, więc szukał bym czego w z Case-ów. Weź może pod uwagę  markę  Renault model w Twoim wypadku Ceres 85 z silnikiem MWM ( nie wszystkie chyba taki miały te młodsze były już z silnikiem od JD )czyli tak zwanym od Fendt-a oszczędne silniki i wytrzymałe.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#3 Share ursus-5314

ursus-5314

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 10:55

Jaki oszczędny ciągnik 80km za 60 tys ? na pewno odpuść sobie case cx, miałem cx80 przez 2 lata, same problemy. a to brak mocy, podnośnik nie działa, skrzynia słaba (często się blokowała) sprzedałem go bo właśnie skrzynia padła, coś z rewersem koszt ok. 20 tys.

#4 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 15 kwiecień 2015 - 11:08

Jaki oszczędny ciągnik 80km za 60 tys ? mam jd 80 km (czwórka z turbo) z turem i na spalanie nie narzekam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share rolnik1500

rolnik1500

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 11:23

Tak wiem jakie to silniki MWM, nie do zaje... i oszczędne przy tym ale jakoś ciągniki Renault mi nie leżą. Zastanawiałem się nad Fendtem 308 LSA z tym silnikiem tylko za takie pieniądze to dość goły jest i mechaniczny cały. A u mnie właśnie NH chwalą, widzę to chyba bardziej zależy od egzemplarza niż ogólnie od marki. JD 6x10 bardzo ciekawe i solidne ciągniki ale z kim nie pogadam to każdy mówi że dużo pali a przy cenach ON zależy mi na niskim spalaniu, tymbardziej że ciągnik będzie robił dużo mtg.

Najbardziej biorę pod uwagę mf, df i mccormicka cx75 bo upatrzyłem fajny egzemplarz a silnik perkinsa więc powinien być oszczędny.

Pozdrawiam

#6 Share Ursusek4514

Ursusek4514

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 16 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 11:40

Jaki oszczędny ciągnik 80km za 60 tys ? McCormick będzie oszczędny, bo w końcu Perkins :p tez zwróć uwagę na DFa, także oszczędny ciągnik. ;)

#7 Share agrorobert

agrorobert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 13:10

Jaki oszczędny ciągnik 80km za 60 tys ? moim zdaniem deutz fahr, massey ferguson lub fendt ale musiał byś dołożyć coś kasy do ładnej sztuki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share ela3225

ela3225

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 18:40