Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fastrac 2150 - brak poziomowania tyl.

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share afamos28

afamos28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 22:03

Fastrac 2150 - brak poziomowania tyl. Witam.

Mam taki oto problem. Nie działa u mnie poziomowania tyl. Rama jest oparta na osi na tych gumach odbojach - Przesyłam zdjęcie.

Sądziłem ze to wina tych małych nazwijmy to siłowników na których ustawia się wysokość może są zastane ale Mozna nimi ruszać góra dół. Jednak nie ma to wpływu na Podnoszenie się ramy. Wyczyscilem za porada jednego z kolegów zawór który jest z boku na ramie ale nie pomogło w sumie był on czysty.

Czy będzie to wina tych bajerów od przepływu w które wchodzą te siłowniki od poziomowania?

Nie sprawdzałem akumulatorów gazowych z tyłu ale nie ma to moim zdanie związku z tym ze podwozie w ogóle się nie podnosi. Najwyżej stałby krzywo. Jeśli się mylę poprawcie.

W załączniku zdjęcie jak jest oparty na ramie, zdjęcie tego zaworu który jest przymocowany z boku a którego xzyscilem i zdjęcie tego bajeru w którego wchodzi siłownik zdjalem z góry ta gumę żeby zobaczyć czy jest ok ponieważ z tego jednego mi cieklo musiało coś na niego spać bo widać ze uderzony.ale ten drugi był ok a i tak nie podnosi. Macie jakieś propozycje jak zdiagnozować co jest przyczyną.

Załączone miniaturki

• DSC_0285.JPG
  • DSC_0284.JPG
  • DSC_0289.JPG
  • DSC_0296.JPG

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fastrac 2150 - brak poziomowania tyl. Dzisiaj, 06:08
  •  

#2 Share DamianKonradTabaka

DamianKonradTabaka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 04:34

Mam w robocie JCB 3230 i oglądałem tego Fastraca , ale jest tak zarąbany błotem, że nie mogę za wiele zobaczyć .Może na dopływie oleju do tych zaworów poziomujących jest elektrozawór który odcina dopływ lub coś takiego?
Najlepiej sprawdź skąd idzie olej do tych zaworów.

Posty połączone Pkt. 1.14 +1 pkt

Edytowany przez SZYMANOX, 19 kwiecień 2015 - 17:51.

#3 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2509 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 17:49

Nie pisz posta pod postem a edytuj go.

Jeśli pomogłem naciśnij Fajne  :)

#4 Share afamos28

afamos28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 19:30

Fastrac 2150 - brak poziomowania tyl. musze podłączyć tam zegar i sprawdzić jakie jest ciśnienie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share afamos28

afamos28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 03 czerwiec 2015 - 21:16

Fastrac 2150 - brak poziomowania tyl. Dla potomnych. Pompa padaka, dodatkowo regeneracja zaworów pozionowania, jeśli Wam ciekna te zawory można kupić do nich te gumki bo właściwie w środku nie ma nic co by się miało zepsuć gumka 40zl a zawór 1200zl

#6 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 10 czerwiec 2015 - 21:20

Ja miałem taki sam przypadek ale odpowietrzyłem pompę (zespolona) i jest ok.

#7 Share arczi123452

arczi123452

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 19:16

Witam,

odgrzeję temat bo mam problem z tylnym zawieszeniem.

Traktor na tyle stoi jak wryty, podnosi się ale jest bardzo sztywny (nie ugina się ani na milimetr), na 99% winne są akumulatory i zawór (akumulatory mam już nowe) ale nie zmieniam ponieważ ciśnienie ładowania akumulatorów z rozdzielacza (zdj.2 pierwszego postu) jest powyżej 180 bar, ciśnienie na blokadę 80 bar (portów nie pomyliłem).

Z tego co się zorientowałem to mam uszkodzony zawór ten ze zdjecia 3, ktoś przedemną go rozbierał i nie wiem czy jest on kompletny, co prawda był w nim zacięty tłoczek, który jest dociskany sprężyną regulacyjną, ale nawet po rozruszaniu go, zawór nie daje się regulować.

Moje pytanie jest takie, czy ktoś posiada może schemat, zdjęcie rozkręconego zaworu, nazwę producenta, albo namiar na sam zawór? cokolwiek? Nie uśmiecha mi się kupować całej kostki zaworowej, bo ona jest sprawna i uważam to za zbędny wydatek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 18:53

Jeśli temat jeszcze aktualny to napisz do mnie na pw.