Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z podajnikiem pochyłym

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Szypor

Szypor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 19:57

Witam, mam pewien problem z podajnikiem pochyłym. Otóż wszystkie kombajny mają osłony pomiędzy łańcuchami a w moim ich nie ma. Jedyna moja obawa to kwestia tego czy słoma nie będzie się zawijać na zębatkach albo łańcuchach. Po za tym samo mocowanie hederu jest inne. Wszędzie są bolce skierowane w góre podczas gdy w moim są zupełnie inne (co pokaże na zdjęciach). Dlatego kieruje dwa pytania:

1. Czy słoma będzie się zawijać na tych łańcuchach?

2. Jeśli te osłony są konieczne to jak je zamocować, do czego? 

3. Czy z tego rodzaju zaczepem bywają problemy itp.?

Załączone miniaturki

• DSC02394.JPG
  • DSC02398.JPG
  • DSC02396.JPG

Edytowany przez Szypor, 15 kwiecień 2015 - 17:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z podajnikiem pochyłym Dzisiaj, 20:10
  •  

#2 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 20:53

Nie ma w kombajnach żadnych blach pomiędzy "górnym" łańcuchem, a "dolnym", a przynajmniej w moim Bizonie i Claasie nie widziałem. W Bizonach są zazwyczaj bębny z zębatkami (http://www.raitech.p...69/5269_DSC.jpg) zamiast wałów (ten niebieski wał), ale w różnych kombajnach jest tak i tak.

Te zaczepy to jeśli się nie mylę są od kombajnu Clayson - czyli protoplasty Bizona. Jakiej szerokości masz heder?

Tu zdjęcie podajnika od Claysona: http://img31.olx.pl/...ard-gdanski.jpg

Edytowany przez XMK13, 14 kwiecień 2015 - 21:01.

#3 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 21:41

To jest podajnik bizona Z040 i początki Z050. Z zapięciem jest trochę zabawy ale nic się nie nawija żadna blacha jest nie potrzebna między łańcuchami to znaczy w jednych była w drugich nie ale nic się nie nawijało.Kosiłem za czasów SKR z blachą i bez i nie było problemów.

#4 Share Szypor

Szypor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 14:57

Nie ma w kombajnach żadnych blach pomiędzy "górnym" łańcuchem, a "dolnym", a przynajmniej w moim Bizonie i Claasie nie widziałem. W Bizonach są zazwyczaj bębny z zębatkami (http://www.raitech.p...69/5269_DSC.jpg) zamiast wałów (ten niebieski wał), ale w różnych kombajnach jest tak i tak.

Te zaczepy to jeśli się nie mylę są od kombajnu Clayson - czyli protoplasty Bizona. Jakiej szerokości masz heder?

Tu zdjęcie podajnika od Claysona: http://img31.olx.pl/...ard-gdanski.jpg

To znaczy, że pomyliłem bęben z jakąś osłona. Szerokość hedra to 4,2m

#5 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 15 kwiecień 2015 - 19:30

A któy to rocznik? :) Ja robiłem cały pochyły od A-Z w swoim, mój 1983, kupiony rok temu równo, i  z przodu jest bęben zamiast zębatek, a z tyłu zębatki, a blach wewnątrz łańcucha brak. Ani rzepak ani zboże się  nie zawija, 50ha skosiłem bezawaryjnie. Podłogę w swoim wymieniałem, zębatki, frezowałem i napawałem wałek górny + farba + śruby + łożyska.

Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#6 Share Szypor

Szypor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 20:57

Niestety rocznika dokładnego Ci nie podam, ponieważ tabliczka znamionowa oderwała się, bądź została usunięta przez poprzedniego właściciela.

#7 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 21:21

Zapytam o coś innego, jak prawidłowo powinien iść łańcuch czy jak tu na zdjęciach gdzie wyższa ząbkowana część listwy idzie jako pierwsza czy wręcz odwrotnie jak np. tu;http://olx.pl/oferta...html#907c202573 . Czy ma to jakieś znaczenie czy jest obojętne?

#8 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 03 maj 2015 - 23:25

Większego wpływu nie powinno to mieć , ale chyba najpierw powynna iść krawędz ząbkowana a za nią gładka .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#9 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 04 maj 2015 - 11:11

Pierwsze idzie ząbkowana.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#10 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 07 maj 2015 - 11:43

Czyli mam źle, dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 07 maj 2015 - 20:59

Pierwsza ząbkowana ale u nas było fabrycznie zle założone i chodziło bez problemu.

#12 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 08 maj 2015 - 06:45

Bo to większego wpływu na pracę nie ma. Znajomy też ma odwrotnie i jakiś problemów nie ma. Pracuje normalnie, nie podbija ani nic podobnego się nie dzieje z jakimś większym nasileniem.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#13 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 08 maj 2015 - 11:28

Uff, to dobrze bo już chciałem przekładać a szczerze mi się nie chce. Taki kupiłem ale jak przeglądam ogłoszenia z moim modelem to fakt, wszędzie ząbki idą przodem. Swoją drogą to czasem aż brak słów na tępotę poprzedniego właściciela bo dużo spraw  jest nie tak jak być powinno a mając nowy sprzęt wystarczyło na bieżąco usuwając awarie zachować wszystko w oryginale a nie przy okazji wszystko pieprzyć

#14 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 08 maj 2015 - 13:35

Wiem coś o tym. Przykład, w moim bizonie w skrzyni został młotek z metalową rączką. Poderwało go 2 lata temu w żniwa i wywaliło mi wszystkie tryby, ale kto pomyślał że tam może być młotek...

#15 Share dukat2009

dukat2009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 08 maj 2015 - 20:07

Odnosnie podajnika pochyłego to w moim ZO40 NR FABRYCZNY 24 była blacha pomiedzy łancuchami dwa miesice temu wywiozłem podajnik i pare czesci na złom po kawalku sprzatam po kombajnie który uległ spaleniu dawno temu 

#16 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 08 maj 2015 - 20:19

W SKR były pozakładane i tak i tak i ciągły .W swoim osobiście mam gładki pierwszy ząbek drugi i ciągnie bez problemu.Patrząc w katalogu jest tak jak pisze czyli gładki pierwszy ząb drugi.

#17 Share dukat2009

dukat2009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 17 maj 2015 - 10:26

Witam jak jakies czesci potrzebne sa do kombajnu ZO40 to daj znac bo po woli robie porzadki w  garazu. Mam nawet orginalna nie urzywana os do wytrzasaczów. 

#18 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 23 lipiec 2015 - 21:10

Łożysko muszę wymienić w podajniku za kołem pasowym.Czy można to zrobić bez odjezdzania .Koło mam na pas potrójny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share izolda789

izolda789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 29 lipiec 2015 - 17:38

A orientujecie się może jakie koła zębate (ile mają zębów) idą w tym podajniku na górnym wałku? Jesteśmy w trakcie wymiany tego wałka wraz z trybami i kupiliśmy tak jak było koła z 9 zębami. Teraz mamy wątpliwości bo belki zaczepiają o śrubki mocujące osłony na wałku. W katalogu na rysunku tryb ma 12 zębów ale nie ma opisu i nie wiem czy rysunek jest autentyczny, kombajn kupiony od 2 właściciela więc nie wiadomo czy tak było fabrycznie czy ktoś już tam majstrował. Może macie jakieś zdjęcie, albo ktoś to wymieniał?