skubiii

Jaką glebogryzarkę wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
akmaly    701

poprostumateo - jaką glebogryzarkę masz na myśli?

Tak jak kolega wyżej napisał - starej konstrukcji UG ( później robił to Akpil ) z przekładnią na środku to bez problemu. 

Nowe z bocznym napędem i ma zupełnie inne noże oraz jest ich więcej. Uprawia nieporównywalnie lepiej i stawia dużo większy opór. U nie 1,6m współpracuje z MF255 i jak wcisnę ją głębiej to fergusonek trochę pierdzi a ma 47 KM ( no penie trochę zdechło ale dużo mocniejszy od 30-stki).

Do 30-tki fajna opcją jest glebogryzarka z japońskich ciągniczków ogrodniczych, można kupić 1,5 -1,6 m, jedynie może być problem z mocowaniem ( tuz ) bo przeważnie trzeba troszkę wydłużyć ale to żaden problem. Jakościowo nieporównywalnie lepsze od tych starych UG, przekładnia kątowa u góry, z boku łańcuchowa i całościowy wał z nożami ( tak jak w np. bomecie ) tylko noże i mocowanie inne. Kupisz sporo taniej i będzie śmigać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Mam tą drugą. Bomet jest droższy ale ma wałek w cenie czyli wychodzi na jedno. Strumyk jest gorzej malowany i ma tylko jedną sprężynę na tylnej przesłonie ( w Bomecie jest to lepiej ). A tak to z grubsza jedno i to samo.

U mnie 1,6 z MF255 ma co robić, najlepiej jakbyś pożyczył sobie i spróbował, może ktoś w okolicy posiada taki sprzęt.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu może być problem bo nikt w okolicy nie ma takiego sprzętu. Bomet 1,6m wg producenta zapotrzebowanie mocy 48KM, natomiast strumyk 1,6m zapotrzebowanie mocy 21KM. Ciekawe skad taka rozbieznosc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Strumyk to garażowy producent, nie brałbym na poważnie tego co piszą. Bomet niby szału nie robi ale zawsze to większa firma, 48KM jest jak najbardziej potrzebne aby w każdych warunkach uprawiać tą maszyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7843

Brat ma bometa 1.6 to trzydziecha mocno stęka a szwagier jesienią kupił strumyka do trzydziestki i mówi że sobie radzi.w bomecie sa większe obroty niż w strumyku ale spojrzeć na budowę tego i tego to samo tylko szczegółami się różnią.jak niema kamienistego pola to będzie chodzić tylko te glebogryzarki są na płozach i ta ploza która będzie szła po uprawionym to się zapada

Edytowano przez stempos1980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skubiii    1

Mam Bomet 1,4. Moje uwagi co do niej to takie, że wał jest napędzany łańcuchem -- już raz udało mi się ten łańcuch zerwać (deska zakopana w ziemi). Druga sprawa to te płozy na których się opiera -- potrafią ciągnąć za sobą zielsko (podobnie jak kopaczka przy kopaniu ziemniaków hehe ;)  )  No ale robotę robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Dzięki temu że jest na przekładni łańcuchowej nie rozwala kątowej co miało miejsce w starych UG. Chyba lepiej wymienić łańcuch nawet z kołami niż robić przekładnię jak w starych.

Można dorobić koła, nawet z tyłu chyba że komuś bardzo przeszkadzają ślady po uprawionym to zawsze jest możliwość odsunięcia do tyłu i zamontowania kół z przodu. W większości japoński są koła z blachy z tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2017 o 21:48, akmaly napisał:

Strumyk to garażowy producent, nie brałbym na poważnie tego co piszą. Bomet niby szału nie robi ale zawsze to większa firma, 48KM jest jak najbardziej potrzebne aby w każdych warunkach uprawiać tą maszyną.

ogólnie jest jakaś większa różnica między bometem a strumykiem  ??? obecnie też byś kupił strumyka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Nie wiem czy jest większa różnica, ponieważ nie mam bometu aby porównać. Wizualnie co da się zauważyć to każdy widzi. Bomet jest lepiej wykonany, lepiej pomalowany, ma lepszą regulację tylnej klapy, w standardzie wałek i te boczne rurki.

Ogólnie są niemal identyczne, najważniejsze elementy są praktycznie takie same.

Bomet jest droższy, ale ma wałek w standardzie, niby niektórzy sprzedają taniej bez wałka ale cena i tak większa niż za strumyka.

Strumyk wybrany ze względu na cenę, uprawia bardzo ładnie, nieporównywalnie lepiej od starej UG, Jedynie co brakuje to kółek, ponieważ w lekkiej, pulchnej ziemi, ciężko utrzymać głębokość na tych płozach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, akmaly napisał:

Nie wiem czy jest większa różnica, ponieważ nie mam bometu aby porównać. Wizualnie co da się zauważyć to każdy widzi. Bomet jest lepiej wykonany, lepiej pomalowany, ma lepszą regulację tylnej klapy, w standardzie wałek i te boczne rurki.

Ogólnie są niemal identyczne, najważniejsze elementy są praktycznie takie same.

Bomet jest droższy, ale ma wałek w standardzie, niby niektórzy sprzedają taniej bez wałka ale cena i tak większa niż za strumyka.

Strumyk wybrany ze względu na cenę, uprawia bardzo ładnie, nieporównywalnie lepiej od starej UG, Jedynie co brakuje to kółek, ponieważ w lekkiej, pulchnej ziemi, ciężko utrzymać głębokość na tych płozach. 

https://sprzedajemy.pl/glebogryzarka-zawieszana-bomet-1-2-1-4-1-6-1-8-2-0-opoczno-2-e30984-nr37684107

http://www.strumyk.eu/page/glebogryzarkagryza-16/

 

mówisz o tych żółtych rurkach bocznych -one mają jakąś ochronna funkcje ??

nie ma jakichś wycieków oleju jak dotąd ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Tak, chodzi o te rurki. One mają niby odsuwać od maszyny np. gałęzie czy pędy, może dobre w przypadku pracy np. w malinach, tylko wg. mnie taka rurka nie wiele daje, ponieważ koła w ciągniku i tak swoje już zrobią, tu należałoby taką rurkę od przodu ciągnika :).

Puki co, nic się nie dzieje, wycieków brak, w kamieniach zdała egzamin ( jak większy kamień to wyrzuca całą maszynę z do góry i nawet na nożach nie ma śladu - tu duży plus ). Ogólnie to dużo nie narobiła się, ale póki co jest ok.

Strumyk ma lepiej rozmieszczone nogi podporowe, od strony przekładni, strona przeciwna jest płaska i nic nie wystaje ( poza płozą ) więc i te ekrany są zbędne - tak przynajmniej na pierwszy rzut oka.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

A ja mam takie pytanie bo znalazłem takie coś i nie wiem czy to dobry wybór. Szukam czegoś w zasadzie do rozrywania darni z zaoranych łąk a przy okazji do ogródka, oraz do innych tego typu zabaw. Nie wiem co będzie lepsze napęd boczny czy centralny. Szukam czegoś po pieniądzach do c 360. Tu link https://m.olx.pl/oferta/glebogryzarka-howard-2-5-tanio-boczny-naped-CID757-IDxF7Uz.html/#position=6&page=9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie czy ma ktoś może namiary na zęby do bron dobrej jakości ? Wiem , że tego jest sporo w necie , ale wolałbym coś sprawdzonego
    • Przez arkady12
      Witam przerabiał ktoś talerzowke famarol 3.2 ciągana z układu x na układ V nie chce tego sprzedawać ale tak męczy z tym robieniem dziur z lewej i z prawej i powstał pomysł obrócenia wałków , ale mówię może ktoś już próbował i da znać czy to zadziałało wgl.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj