skubiii

Jaką glebogryzarkę wybrać?

Polecane posty

skubiii    1

Witam wszystkich serdecznie. Posiadam plantację malin i chciałbym zakupić glebogryzarkę. Na uwadze mam Unię Grudziądz oraz Bomet. Czy moglibyście mi doradzić, która jest lepsza i mniej awaryjna? Z góry dziękuję za cenne uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlaQ24    147

Jeśli masz wybrać pomiędzy tymi dwoma firmami, wybierz UG. Dlaczego? Według mnie maszyny bometu nie są zbyt solidnie zrobione, może są tanie ale coś za coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skubiii    1

No i w sumie słyszałem, że też łatwiej się zapychają podczas pracy (Bomet). Dziękuję za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Korzystając z okazji że jest już taki temat chciałbym poradzić się w sprawie glebogryzarki. Potrzebuję ją m.in to tego co kolega @skubiii. Najbardziej pasuje mi 1,8m. Przeglądając oferty wpadło mi w oko kilka typów:

1. UG ( ta z przekładnią na środku ) - na plus cena i dostępność części ale z tego co słyszałem to nie są to zbyt żywotne maszyny i średnio uprawiają.

2. Bomet, Strumyk ( z przekładnią na górze i cały wał) - nie wiele o nich wiem, może ktoś ma lub wie coś o nich.

3. Używane zagraniczne Maschio i Krone - trafiają się 1,8m i taka najbardziej mi się podoba, solidnie wygląda.

Poza pozycją nr 1 nie wiele wiem o tych maszynach. Może ktoś coś doradzi. 

Ma to pracować z MF 255. I tu drugi problem czy da radę - na stronie Bometu widnieje informacja że potrzeba 60KM, Akpil dla swojego modelu podaje dla modelu XL 1,7m że moc min. to 50KM. Trochę mi tu coś nie pasuje ponieważ sąsiad ogrodniczym traktorkiem ok 20KM bez problemu ciąga jakąś japońską 1,35m. MF ten miał w fabryce 47KM teraz pewnie trochę padło ze starości. Sprzedawca mówił że tą Krone podpinali do takiego MF i nie miał z nią żadnych problemów. Poradzicie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Podoba mi się ale ile ona kosztuje i gdzie ja dostanę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalRafko    0

W Gorzkowie Koło Bochni, bo on są z mojej okolicy.

Znajomy tam pracuje i mówi że teraz jakieś rabaty mają wiosenne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701
Napisano (edytowany)

Podajcie konkrety a nie że znajomy pracuje i są rabaty:) Sorki ale co mi z takich porad? A co myślicie o firmie Strumyk czyli Solska Fabryka Maszyn Rolniczych? Są chyba najtańszą propozycją ale porównując ją ( w zasadzie tylko z wyglądu ) z glebogryzarką firmy Bomet można wyciągnąć takie wnioski: - gorsza powłoka lakiernicza ( bez porównania, Bomet malowanie proszkowe a Strumyk nieudolne lakierowanie z zaciekami i niedomalowaniami), - tylna klapa delikatna i z jednym dociskiem ( choć nie wiem jak on ma działać jak sprężyna u góry), - dokładność spasowania gorsza choć w przypadku Bometu rewelacji nie ma, - w zasadzie to reszta wygląda tak samo. I tu moja ciekawość bo różnicy ok 400 zł a na lakier w tej klasy maszynach jakoś specjalnie nie liczę, poza tym to identycznie wyglądające maszyny. Ma może ktoś taką? Jak się sprawują?

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalRafko    0
Napisano (edytowany)

szczegóły na http://cellipolska.pl  

 

No to konkrety jest to firma Włoska z 1955 r. a maszyny od nich kupują firmy do prac przy drogach oczywiście rolnicy też.

Jakość i trwałość maszyn jest bardzo dobra, szybkie dostawy części w razie w.

 

Jeżeli Ci to pomoże widziałem jak firma obsługująca E94 wykaszała pobocza kosiarkami bijakowymi tej marki, także chyba o czymś to świadczy jeżeli ktoś kupuje tego typu sprzęt do ciągłego użytku a nie raz w roku skosić 1 hektar kończyny :)

Edytowano przez MichalRafko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

Bomet 1,8m z wałkiem wom 4650 

Strumyk 1,8m bez wałka 4400

 

Gwarancja 12 miesięcy Tel. 664160723 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalRafko    0

Bomet 1,8m z wałkiem wom 4650 

Strumyk 1,8m bez wałka 4400

 

Gwarancja 12 miesięcy Tel. 664160723 

 

To są ceny w zł czy w euro ? Netto czy Brutto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Taką dostałem informację: Do MF255 optymalny wybór to 1,6m. Ceny: Bomet 1,6m - 4490zł, Strumyk 4060zł. Ceny brutto, raczej obie bez wałka ( Strumyk na 100% a Bomet to może źle zrozumiałem). Wałek dopłata 400zł - tylko że to badziewie z kołkiem ścinanym ( na allegrogo.pl za 280zł). Wydaje mi się że lepiej kupić samo sprzęgło za ok 400 zł (taka przedłużka) i zastosować porządny wałek ( a takie posiadam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

u mnie bomet 1,6m 4350 z wałkiem wom. A jeżeli kupisz bez wałka nie masz gwarancji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

A którą byś polecił? I jaka cena wałka do Strumyka. Myślisz że MF255 da radę z 1,8?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Może się komuś przyda. Kupiłem tego Strumyka 1,6 m i to jest max. co pociągnie MF255. Stawia nieporównywalnie większy opór niż stara 1,65 UG. Tylko że jeden przejazd i uprawione że hej. Nieporównywalnie lepiej uprawia. Wizualnie pozostawia wiele do życzenia ale to ma pracować w glebie i tu w porównaniu z tym bometem to raczej to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może się komuś przyda. Kupiłem tego Strumyka 1,6 m i to jest max. co pociągnie MF255. Stawia nieporównywalnie większy opór niż stara 1,65 UG. Tylko że jeden przejazd i uprawione że hej. Nieporównywalnie lepiej uprawia. Wizualnie pozostawia wiele do życzenia ale to ma pracować w glebie i tu w porównaniu z tym bometem to raczej to samo.

 

Witam.

Jak po roku użytkowania, sprawdza się glebogryzarka?

Chciałbym kupić taką też na miejsce starej UG .

Jakieś usterki się trafiły czy działa bezproblemowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Ogólnie to nic się jeszcze nie popsuło choć dużo nie pracowała. Jakość wykonania można powiedzieć średnia ale uprawia bardzo ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sharkII    1

Witam
Szukam glebogryzarki o szerokości 2.3-2.6 m. Znalazlem jedynie akpila xl. Szukam conajmniej dwòch innch firm. Prosze o pomoc

Edytowano przez sharkII

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek8l    1

Czy ktoś się spotkał z taką glebogryzarką? Ma pionowe zęby zamiast kątowych i zastanawiam się jaka jest róznica w pracy takiej glebogryzarki? Niektórzy nazywają ją gruberem ale na yt nie ma pod zadnym hasłem jej działania. Ma być pod agregat do siewu bobiku, które zęby glebogryzarki lepsze?

agregat-bezorkowy-mulczer-gruber-glebogr

Edytowano przez Jacek8l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

To nie gruber ani glebogryzarka. Są to aktywne agregaty podobne do agregatów typu rototiller lub rotosem z tą różnicą że tu są dwa wały obracające sę w przeciwne strony  i dużo więcej zębów. Wg. tego producenta jest to napędzany kultywator:) do pracy z dużymi prędkościami.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7841

Kolego c 330 z glebogryzarką 1,6 radzi sobie bez problemu chyba że na tych długich nożach to już odczuwa-czodzi o zwykłą bo z bocznym napędem już ma co robić na pełnej głębokości bo tam są inne przełożenia i dlatego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie czy ma ktoś może namiary na zęby do bron dobrej jakości ? Wiem , że tego jest sporo w necie , ale wolałbym coś sprawdzonego
    • Przez arkady12
      Witam przerabiał ktoś talerzowke famarol 3.2 ciągana z układu x na układ V nie chce tego sprzedawać ale tak męczy z tym robieniem dziur z lewej i z prawej i powstał pomysł obrócenia wałków , ale mówię może ktoś już próbował i da znać czy to zadziałało wgl.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj