Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z pompą Renault Ceres 85

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Lukas2909

Lukas2909

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 19:35

Problem z pompą Renault Ceres 85

Od pewnego czasu w moim ciągniku występuję bardzo dziwna przypadłość, otóż mam problem z układem hydraulicznym tj. czasami jak zapalę ciągnik wg nie działa hydraulika (podnośnik, wspomaganie, ładowacz) słychać tylko dźwięk trybów, jakby pompa chodziła na sucho, udało mi się znaleźć doraźne rozwiązanie to znaczy jak poluzuje nakrętkę od rurki wychodzącej z pompy, która dalej biegnie na rozdzielacz (kapka oleju wypłynie, pompa zaczyna pracować, a hydraulika działa). Problem ustaje zazwyczaj do zgaszenia ciągnika, sporadycznie występuje w czasie pracy. Wymieniłem dwa filtry tzn. ssawny i drugi na rurce biegnącej z pompy do orbitrol-a (wkład). Dzisiaj był mechanik nie wie co jest grane, rzekomo jest jeszcze trzeci filtr, osobiście nie mam pojęcia gdzie. Może ktoś z Was miał podobny problem i znalazł przyczynę, będę wdzięczny za każda pomoc, pozdrawiam ;)

Ps. Pompa jak już działa to wszystko jest okej, bez problemu podnosi palety cementu, czy nawozu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z pompą Renault Ceres 85 Dzisiaj, 23:45
  •  

#2 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 21:09

Problem z pompą Renault Ceres 85 Podobny temat był niedawno przy deutz-fahr okazało sie że była nieszczelność na ssaniu oleju, jakąś opaską niedociągnięta ,albo filtr niedociągnięty lub jakąś śrubą albo wąż czy rurka przetarta i to dość wysoko że nie wycieka.

#3 Share DamianKonradTabaka

DamianKonradTabaka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 22:41

Problem z pompą Renault Ceres 85 na wejściu do pompy rura ssąca jest pewnie przykręcona na kilka śrub tam jest oring I że starości będzie twardy i nie uszczelnienia prawidłowo i zastanawiam powietrze stare węże ssące też mogą być nie szczelne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share krupson

krupson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 23:12

Problem z pompą Renault Ceres 85 ewidentnie kolego masz nie szczelnośc na odcinku ssacym

#5 Share DamianKonradTabaka

DamianKonradTabaka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 04:37

Problem z pompą Renault Ceres 85 poprawiam (tu gdzie napisałem że zastanawiam powietrze ) chodziło mi o zasysa powietrze, słownik w telefonie mi przekręca wyrazy jak nie spojrzę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Lukas2909

Lukas2909

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 22:25

Problem z pompą Renault Ceres 85 Dzięki, za szybkie odpowiedzi jutro biorę się za szukanie ;)