Zaloguj się, aby obserwować  
Lukas2909

Problem z pompą Renault Ceres 85

Polecane posty

Lukas2909    4

Od pewnego czasu w moim ciągniku występuję bardzo dziwna przypadłość, otóż mam problem z układem hydraulicznym tj. czasami jak zapalę ciągnik wg nie działa hydraulika (podnośnik, wspomaganie, ładowacz) słychać tylko dźwięk trybów, jakby pompa chodziła na sucho, udało mi się znaleźć doraźne rozwiązanie to znaczy jak poluzuje nakrętkę od rurki wychodzącej z pompy, która dalej biegnie na rozdzielacz (kapka oleju wypłynie, pompa zaczyna pracować, a hydraulika działa). Problem ustaje zazwyczaj do zgaszenia ciągnika, sporadycznie występuje w czasie pracy. Wymieniłem dwa filtry tzn. ssawny i drugi na rurce biegnącej z pompy do orbitrol-a (wkład). Dzisiaj był mechanik nie wie co jest grane, rzekomo jest jeszcze trzeci filtr, osobiście nie mam pojęcia gdzie. Może ktoś z Was miał podobny problem i znalazł przyczynę, będę wdzięczny za każda pomoc, pozdrawiam ;)

 

Ps. Pompa jak już działa to wszystko jest okej, bez problemu podnosi palety cementu, czy nawozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Podobny temat był niedawno przy deutz-fahr okazało sie że była nieszczelność na ssaniu oleju, jakąś opaską niedociągnięta ,albo filtr niedociągnięty lub jakąś śrubą albo wąż czy rurka przetarta i to dość wysoko że nie wycieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na wejściu do pompy rura ssąca jest pewnie przykręcona na kilka śrub tam jest oring I że starości będzie twardy i nie uszczelnienia prawidłowo i zastanawiam powietrze stare węże ssące też mogą być nie szczelne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez BartekCiszek
      witam mam problem a mianowicie pólbiegi nie chca sie przelaczac jak pojezdze troche to wtedy sie przelaczy ale to dopiero po polowie dnia gdy przelacze z polbiegu 2 na 3 to kontrolka przeskakuje jak by sie przelaczyl a zaraz wskakuje spowrotem na 2 to samo z 1 póbiegiem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj