aster453

Ursus 4514 zamiast dwóch c360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aster453    26

Ostatnio taka myśl mi przyszła do głowy czy aby nie zamienić dwóch wysłużonych 60 tek z dopłatą na 4514. Co o tym sądzicie ? Czy ten wiekszy bedzie dużo więcej palił ? Myślałem o nim jako pomocniczym główny to proxima 90 plus. Jako że proxa ma tur więc praktycznie jest do wszystkiego w ciągu roku robi ok 400 Mth więc wg mnie sporo podczas gdy te dwa dziadki jedynie pracują przy cyklopie, czasem z mniejszym rozrzutnikiem 4,5 t, opryskiwacz, zielonce przewracanie, podwalanie więc dużo nie mają do roboty...  W dodatku chciałbym do niego  również tura czyli wyręczył bym dziadki w tych mniejszych pracach jak również i  przejął bym od proximy choćby prace związane z turem a nawet zamiennie prasowanie w Unia DF1,2. 

@mf Wiesz to tez sposób można i tak zrobić tez o tym myślałem najwyżej tak tez bym zrobił. tylko czy w ogóle jest sens sprzedawać jedną (czy dwie moze mniejszy sens) i dołożyć i kupić ten pośredni ciągnik ? Czy taki ciągnik srpawdza się w turze np. ?

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

a nie lepiej jedna 60 ta w lepszym stanie zostawić? 4514 fajny ciagnik zależy na jaki areal ale uwierz nawet ma kak w mojm przypadku około 30h 3 ciągniki to jest jdealne rozłożenie prac przynajmniej takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

ja myślę że warto zamienić dwa na jeden, tym bardziej że dla C-360 nie masz już roboty za bardzo, a 4514 ulżyłby Proximie w pracach, a w przypadku ewentualnej awarii będzie drugi na zastępstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

spalanie mniejsze jak w 60 jest no zależy jakie masz ziemie jaka klasa 4514 będzie mało palił ale sprzęt musisz mieć do niego agregat 3 metry pług 3*40 lub 4*35 spokojnie sobie poradzi w transporcie też dużo ci nie spali a do kosiarki to jest idealny i wygoda nie porównywalna do 60 i jest szybszy bo ok 30 śmigasz do opryskiwacza zdejmujesz dolny zaczep i masz duży prześwit i ci nie ugniata do nawozu ok 1 tony można sypać wałka nie musisz zdejmować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

No właśnie max 45 tys jeśli chodzi o o mf myślałem bo to prawie to samo (tak mi się wydaje chyba że jestem w błędzie) jednak za te pieniądze będzie to sprzęt bardziej wysłużony wg mnie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Wysłużony bardziej ale dłużej posłuży:) MF są zdecydowanie lepiej wykonane. Ja bym szukał coś typu 362, 365, 375, 390. MF serii 6xx ma inny most przedni i jego napęd. Poza tym ma podwójną pompę w tylnym moście ( w serii 3xx jest tandemowa pompa z przodu a w moście taka jak w ursusie). Ursus 4512 miał zastąpić C360 na rynku więc 4514 to taka 60-tka 4x4 i nie spodziewałbym się po nim cudów ale dla ciebie będzie jak znalazł. Poszukaj MF 362 lub 365 - czasami ładny w cenie ok 40-tyś się trafi szybko zapomnisz o C360:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

@akmaly no wiesz 4514 to taka 60 jak napisałeś jednak 6 koni więcej i 4x4 a to drugie tyle ciągnika wg mnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

mam 4512 i jest mocniejszy od 60 większą moc i zryw a 4514 jest jeszcze mocniejszy wiec mocowo będzie duża różnica spalanie w lekkich robotach bardzo małe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

mam 4512 i jest mocniejszy od 60 większą moc i zryw a 4514 jest jeszcze mocniejszy wiec mocowo będzie duża różnica spalanie w lekkich robotach bardzo małe :)

 

Możesz wytłumaczyć dlaczego wg. Ciebie 4514 jest mocniejszy od 4512.Przecież to chyba te same silniki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

podobno te nowsze maja gorsze części tak w sklepie usłyszałem i częściej się psuje bo części gorszej jakości ja mam 4512 89r  i sąsiad ma 4512 99 to on robił skrzynie a u mnie śmiga pompę hydrauliczną wymieniał ja nie, nawet tłoczysko od podnośnika bo mu pękło a na podobnym areale robi jak ja nawet pierścienie od sprężarki padły  i sam też mówi że czym nowsze tym częściej się psuły a te 6 koni to nie ma różnicy tak jak w 40stka a 60 tka ale w 4x4 to jest różnica bo czasem by się przydał wyjechać z pola z przyczepą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Bo w tych starszych jeszcze dało się trafić lepsze części z okresu licencyjnego... Zresztą z roku na rok z jakością w Ursusie było coraz gorzej.

 

Wracając do tematu to przy tych pracach Ursus/MF powinien być nawet oszczędniejszy od c 360 i dużo przyjemniej i więcej można nim zrobić. Jedak na takie gospodarstwo jakiś mniejszy i zwinny, trzeci ciągnik by się też przydał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

@akmaly no wiesz 4514 to taka 60 jak napisałeś jednak 6 koni więcej i 4x4 a to drugie tyle ciągnika wg mnie 

C360 ma 52KM. Ma również zupełnie inną charakterystykę pracy silnika i nie będzie aż tak dużej różnicy jaka wynika z KM i Nm. Zgodzę się że jest mocniejszy ale nie jest to wcale taka duża różnica. Co do tych mocy 4512 czy 4514 to nie jest takie proste:) W zasadzie jest to ten sam silnik czyli polska podróbka Perkinsa A4.236 który bez turbo osiąga do 72KM ( np. 5314). Różnica w spalaniu jest w lżejszych pracach i w zasadzie jako że ciągnik ma być pomocnicy to może być to w jakimś stopniu odczuwalne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Bo w tych starszych jeszcze dało się trafić lepsze części z okresu licencyjnego... Zresztą z roku na rok z jakością w Ursusie było coraz gorzej.

 

Wracając do tematu to przy tych pracach Ursus/MF powinien być nawet oszczędniejszy od c 360 i dużo przyjemniej i więcej można nim zrobić. Jedak na takie gospodarstwo jakiś mniejszy i zwinny, trzeci ciągnik by się też przydał.

wiesz posiadam dwie c360 więc jedną mógłbym sobie podarować a drugą zostawić plus proxima 90 będzie oki ... chodzi mi o to żeby odciążyć proxę bo jak pisałem wcześniej robi ok 400 moto rocznie a te dwa to raczej się teraz obijają. A tak ponad 500 600 belek rocznie (siano, sianokiszonka, słoma i lucerna) musi zrobić zwieść i później rozwieść ... :)

 

@akmaly zgodzę się z Tobą jednak nie chodzi mi tutaj o moc a jedynie odciążenie proximy, przejęcie troszkę prac i ekonomiczny silnik przynjamniej podobnie jak c360 .... Sam ostatnio się zdziwiłem gdy zatankowałem proximę do pełna zrobiłem ponad 5,5 ha (cztery kawałki oddalone od siebie ok 1km średnio) AT30 i później zatankowałem ją z powrotem i wyszło mi że spalił niecałe 75 l. A pamiętam jak mnie straszyli nie bierz Zetora bo na cpn nie wyrobisz ale to tak z innej beczki  

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

 Mój ursus jest z 2000r i każdy ursus 4512 ma 60km bez względu na rocznik te 66km to jakies bujdy co na ogłoszeniach np w olx piszą.

z tego co wiem to silniki różnią się tylko tym że 4514 ma więcej pierścieni i większa dawkę paliwa

Ursus 4514 ma 66km 

Edytowano przez agrorobert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

znalazłem kilka ciekawych pozycji na olx 

np. http://olx.pl/oferta/ursus-4514-CID757-ID9Ap2d.html#69da862e38

zastanawia mnie jedno  dlaczego ciągnik z 2003 roku jest tańszy od ciągników które są starsze. Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie ciągnika 4514 czy mają jakieś szczególne wady...

I czy lepiej kupić taki który nie pracował w turze czy to nie ma znaczenia jeśli chodzi o te ciągniki. 

 

@rafal0079 dzięki  no  właśnie w dotychczas odwiedzanych ciągnikach (na zdjęciach) zauważyłem dwie wajchy pod kierownicą i obok siedzenia z lewej stronie jedną wajchę to dobrze czy źle jeszcze nie widziałem na żywo 

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

na rok zbytnio nie patrz bo może mieć 30 lat i będzie chodził a może mieć 5 lat i wszystko do roboty tak jak koledzy pisali jakość części jest gorsza bo te stare to miały licencyjne części czyli lepsze nie wiem jak tam w tych nowszych jest czy mają 2 pompę dodatkową żeby pod siedzeniem nie przerzucać hydrauliki no i skrzynia biegów bez synchronizacji ciężko zredukować z 4 na 3 ale to jest do opanowania i tyle by było z wad tych różnic w koniach to nie zauważysz( jak w ogóle są) tak samo jak w 60 tce a 40stce bo to nie jest jakieś 20 km różnicy a zwracaj uwagę na podnośnik wom jak go zapalisz zmień na hydraulikę i wciśnij kiprowanie jak dobra pompa to głos zmieni a napęd najlepiej podpiąć linkę do czegoś i zobaczyć czy się kręci i zapytaj czy możesz na napędzie jeździć bo większość może tylko do 12 km/godz bo inaczej coś się tam psuje nieraz ktoś zapomniał wyłączyć i popsuł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

nawet nie patrz za ursusem, bo to porażka w porównaniu do tych "wysłużonych" MF w pełni mechanicznych... a jak nie znajdziesz ursusa z dodatkową pompa to się zapłaczesz przy robocie TUR takim dziadostwem. Żebym 5314 nie miał od nowości i mi szkoda nie było to dawno by poszedł w polske. W zasadzie awarii przez 5tys godzin nie miał jakiś większych bo widać dobrze trafiłem ale używki tak jak TY szukasz bym na pewno nie kupił od ursua tylko MFa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Dobrze prawisz lubolt. MF będzie zdecydowanie lepiej wykonany i co z tego że będzie 5-10 lat starszy jak dłużej wysłuży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

posłuży czy nie posłuży to jedno ale mf ma więcej biegów, lepsza hydraulika i zdaje się kabiną cichsza lepiej wykończona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj