Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat uprawowo-siewny + siewnik (przeróbka)

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share boczexxx

boczexxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 13 kwiecień 2015 - 21:53

Witam przedstawiam agregat uprawowo siewny własnej produkcji oraz przerobiony siewnik konny :) Pozdrawiam :)

Załączone miniaturki

• DSC_02901.jpg
  • DSC_02891.jpg
  • DSC_02831.jpg
  • DSC_02861.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat uprawowo-siewny + siewnik (przeróbka) Dzisiaj, 15:13
  •  

#2 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 13 kwiecień 2015 - 22:40

Jaki koszt remontu siewnika?

Całkiem ładnie Ci wyszedł.

#3 Share boczexxx

boczexxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 13 kwiecień 2015 - 23:07

siewnik był o szerokości 2.5m tylko że na metalowych kołach więc koszt remontu to 80zł koła i piasty, 250zł gumy i rurki plastikowe, zębatki miałem, skrzynia została troche powiększona, no i reszta to farba i robocizna :)

ale jeśli chodzi o koszt to myśle że max 1000zł bo teraz kupiliśmy 2 skrzynie od siewnika konnego ze złomu za 200zł bo będziemy przerabiać do agregatu ścierniskowego na siewnik do poplonów. Więc wydaje mi się że o wiele bardziej się opłaca zrobić taki niż kupić jakiś niemiecki za 3000 albo rozwalonego poznaniaka, siewnik nie ma żadnych luzów na trybach no i praktycznie niczym się nie różni od typowo ciągnikowego oprócz tego że nie ma skrzyni przekładniowej :)

#4 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 13 kwiecień 2015 - 23:26

Mój wujek też konnego przerobionego na ciągnikowy, ma dwa razem zespawane, na metalowych kołach szerokość jego siewnika to ok 3,5m do stodoły wchodzi na styk.

Też kiedyś myślałem nad konnym i zrobić z tego taki agregat uprawowo siewny. Tylko nie taki jak twój tyko taki że siewnik z kultywatorem połączonym na stałe.

U mnie w okolicy tez są czasem różne sprzęty rolnicze, a najczęściej kopaczki konne. kiedyś też była rapa pługa, siewnik konny kopaczka elewatorowa i inne cuda.

Jak sobie kupię talerzówkę to pomyślę nad siewnikiem do poplonu z siewnika konnego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share bartek4011

bartek4011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 07:49

Agregat uprawowo-siewny + siewnik (przeróbka) Możesz mi podać sposób przerobienia, jakie tryby żeby założyć małe koła.

#6 Share boczexxx

boczexxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 08:48

Ten duży tryb osadzony jest na łożysku i do tego trybu przykręcony jest tryb do napędu koła Tryb ma bodajże 28 zębów, natomiast przy kole tryb ma 13 zębów i połączone to jest łańcuchem. Tryb ten duży jest od sadzarki czeskiej, łańcuch też a ten mały przy kole był dorabiany. Koło ma 50cm średnicy więc trzeba tak dopasować tryby aby przełożenie było takie same. Najlepsze koło gumowe to takie aby miało 54 cm średnicy, wtedy zębatki muszą mieć 30 zębów i 15 zębów. Na złomie samochodowym jest dużo kół dojazdówek więc można jakieś dopasować.U mnie przełożenie nie jest idealne ale żeby wysiew był taki sam to ustawiam po prostu o 2 kreski więcej tryby wysiewające niż jest w tabeli. Pozdrawiam

Załączone miniaturki

• DSC_02851.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share bartek4011

bartek4011

Nowicjusz

• Members
  • Pip