Skocz do zawartości

Zdjęcie

Młody rolnik- Budowa obory

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Unio

Unio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 kwiecień 2015 - 18:16

Witam chciałbym złożyć w tym roku wniosek na dofinansowanie na młodego rolnika i myślę przeznaczyć te 100tyś na budowę obory na opasy i jałówki ponieważ mój tata prowadzi działalność mleczną i mamy pod dostatkiem cielaków. Moje pytanie czy składam wniosek na ogólną budowę obory i później przyjeżdża kontrola i ogląda budynek ? Czy składam wniosek na poszczególne elementy budowy takie jak ruszta, stanowiska, pustaki itp i okazuje się fakturami ? i jeszcze jedno pytanie czy jeśli obora nie będzie zgadzała się z jakimiś unijnymi wymogami mogą mi później odebrać dofinansowanie ? Z góry dziękuje za odpowiedz i proszę również o opinie jak to wygląda jeśli już ktoś przeznaczał dofinansowanie z młodego rolnika na budowę obory.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Młody rolnik- Budowa obory Dzisiaj, 21:36
  •  

#2 Share rolnik19214

rolnik19214

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 13 kwiecień 2015 - 18:30

Młody rolnik- Budowa obory Wiec tak kontroli mozesz sie spodziewac . Wniosek skladasz normalnie jeden a okazujesz sie fakturami i oni cie zliczaja . Jesli obora nie spelni wymagan mozesz miec przechlapane

#3 Share radek879

radek879

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 13 kwiecień 2015 - 18:44

Młody rolnik- Budowa obory Wydaje mi się ze w takiej sytuacji najlepiej by było jakąś firmę wynająć i żeby oni się trzymali tych wszystkich wymogów. A kontrola napewno będzie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Unio

Unio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 kwiecień 2015 - 19:59

Czyli dla pewności do składającego wniosku muszę wcześniej załatwić faktury na te elementy budowy ? a może taka firma mogła by wystawić fakturę na ogólną budowę obory i Ja bym ją dołączył do wniosku ? Myślicie że te wszystkie wymogi są zbyt bardzo skomplikowane na przeciętnych murarzy obór ? Bo taka firma to wydaje mi się że będzie bardzo kosztowna. Może ktoś zlecał już firmie budowę obory na opasy i może się podzielić jakie są to koszty. Wiadomo że to zależy od projektu i innych rzeczy.. ale jeśli ktoś mógłby się wypowiedzieć na ten temat było by fajnie. 

#5 Share slawek1234

slawek1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów
  • Zainteresowania:sport...

Napisany 13 kwiecień 2015 - 21:07

ty się nie martw czy dana firma wybuduje, tylko jak ty się z tego rozliczysz(na przykład;za dany towar płacisz gotówką dostajesz FV ale  agencji to nie wystarcza musisz mieć jeszcze KP lub zaświadczenie że płaciłeś gotówką ,lub     Przyślą ci tabele w których będziesz musiał napisać ile wyszło pustaka,cementu itd chociaż mają to na fakturach) To są tylko dwa przykłady a jest ich wiele,wiem co mówię ponieważ stawiam na MR budynek inwentarskoskładowy a mogłem wziąć sprzęt i już dawno bym się rozliczył,ale wybór zawsze będzie należał do ciebie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Unio

Unio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 09:39

sławek1234 aa do składanego wniosku co musiałeś dodać ? jakąś wycenę ogólną budowy może poszczególnych elementów czy to wszystko biznesplanie ? żeby przyjęli pozytywnie mój wniosek. Wiem właśnie coraz bardziej się zastanawiam nad kupnem sprzętu choć na dany moment bardziej przydała by mi się obora.