Skocz do zawartości

Zdjęcie

Amazone za-f 402 problem

21 odpowiedzi na ten temat

#21 Share daro189

daro189

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisany 19 luty 2016 - 13:00

Amazone za-f 402 problem

dziś siałem saletre z puław i siarczan amonu krystaliczny i odniosłem wrażenie że więcej nawozu leci na tył, niż na boki. Pochylałem rozrzutnik na ciągnik, od ciągnika, wysokie obroty, większa dawka z większą prędkością i nadal to samo. Wiem że ma znaczenie granulacja i siarczan nie doleci na całą szerokość, ale saletra przy idealnych warunkach jakie były powinna dolecieć.

Na zdjęciu powyżej wyszło mi (wg instrukcji i rysunków) że talerz lewy ze zdjęcia jest prawym i analogicznie drugi. I teraz mam tak, że dłuższa łopatka jest tak jakby odchylona do tyłu, czyli bardziej zaciąga nawóz. 

I teraz pytanie - czy zamienić łopatki na danym talerzu miejscami, tak aby krótsza była odchylona do tyłu, a dłuższa bardziej na wprost, czy gdzieś indziej leży przyczyna nierównomiernego rozsiewu? Czy jednak w tym momencie jest założone tak jak należy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Amazone za-f 402 problem Dzisiaj, 17:30
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Amazone za-f 402 problem Dzisiaj, 17:30
  •  

#22 Share Adam12181

Adam12181

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 marzec 2017 - 18:35

Amazone za-f 402 problem Koledzy potrzebuje pomocy mój amazone zaf 402 rozsiewa nawozów strasznie na boki i do ciągnika strasznie leci co może być tego przyczyną proszę o podpowiedź.pozdrawiam

Dodaj odpowiedź