Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z byczkiem

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 18:01

problem z byczkiem witam, zakupiłem ponad rok temu byczka na reproduktora od bardzo wydajnej krowy, byczek jak na ponad rok ladnie wyrosniety, problem w tym ze kompletnie nie interesują go krowy. ma ktoś jakiś sposób żeby go pobudzić? szkoda by było żeby takie geny się marnowaly.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z byczkiem Dzisiaj, 05:45
  •  

#2 Share witold19861

witold19861

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo ,sport tylko pilka reczna , i oczywiście Wedkarstwo

Napisany 12 kwiecień 2015 - 18:02

problem z byczkiem

poczekaj moze jak poczuje ruje to wtedy

#3 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 18:10

problem z byczkiem puki co 2 razy był dopuszczany jak krowy miały ruje, tylko wacha krowe nic po za tym, wpuscilem go do kojca z jałówkami to tylko się bodly, nie było opcji zostawienia na dluzej bo by się poprzebijaly. ostatnio dostaje więcej witamin, może czegos mu brakuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 18:13

problem z byczkiem

Ile ma ten byczek ? Jak się od roku nie nauczy to później nie będzie chciał skakać. Czemu nie inseminujesz ? To co teraz na to wydasz zwróci ci się z nawiązką w przyszłości.

#5 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 19:32

problem z byczkiem u mnie nie chciały lapac po sztucznym, a ten byczek jest od matki o sredniej wydajności ok 12 tys l , ma rok i dwa miesiące, wydaje mi się ze się nie nauczy, mam drugiego w tym samym wieku który się nie zastanawia,ale niestety geny słabsze. co do inseminacji to wystarczylo by mi pokryc 3-4 krowy rocznie, bo 2 jaloszki co roku zostawiam, reszta idzie na sprzedaż, za cielaka handlaz mi nie dorzuci tylko dlatego ze jest po inseminacj.dlatego byczek jest najlpeszym rozwiązaniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 20:22

problem z byczkiem Skoro tak to ja bym próbował inseminować najlepsze sztuki na jałoszki a na resztę kupić jakiegoś mięsnego.