Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wiertnica ziemna z napędem hydraulicznym - podłączenie rozdzielaczy ?

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share wsk233

wsk233

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 23 lipiec 2015 - 18:52

Witam, mam pewien problem z układem hydraulicznym otóż mam silnik hydrauliczny 80 połączony z rozdzielaczem 40l kablami 12dn do dwóch gniazd rozdzielacza ale na odcinku między rozdzielaczem a silnikiem na jednym kablu jest dławik 3/8" http://allegro.pl/za...5558794019.html (zamontowałem taki bo akurat taki miałem) a pompa która napędza ten układ to pompa z cyklopa 40l nowa, i problem polega na tym że jak uruchamiam ten silnik to ciągnik ma strasznie ciężko (c330), zdaje sobie sprawę że ten dławik jest do 30l przepływu ale instalacja ta pracuje na obrotach wolnych (ciągnik 1000 obr.) i to samo się dzieje, a jak przykręcam mocniej dławik to ciągnik ma jeszcze ciążej. Piszę bo nie jestem żadnym ekspertem od hydrauliki i nie wiem dlaczego tak się dzieje (przypuszczam tylko że to przez ten dławik), ale sądziłem że takie połączenie nie będzie sprawiało problemów, dodam że silnik pracuje na sucho bez żadnego obciążenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wiertnica ziemna z napędem hydraulicznym - podłączenie rozdzielaczy ? Dzisiaj, 19:26
  •  

#22 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 23 lipiec 2015 - 19:43

podłącz chwilowo bezpośrednio do silnika omijając dławik.......  zdaj relację.  

Powiedz dlaczego chcesz dławić olej do silnika??

#23 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 23 lipiec 2015 - 20:58

Lepszym rozwiązaniem byłby regulator przepływu. Wtedy nadmiar oleju z układu wróciłby do zbiornika nie przeciążając hydrauliki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wiertnica ziemna z napędem hydraulicznym - podłączenie rozdzielaczy ? Dzisiaj, 19:26
  •  

#24 Share wsk233

wsk233

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 07:24

Nie mam takiego nypla żeby pominąć ten dławik ale postaram się coś wykombinować.

#25 Share dragon1

dragon1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Zainteresowania:wszystko

Napisany 29 wrzesień 2016 - 21:43

Witam. Wiem, że temat zapomniany ale ja mam jeszcze pytanie do Pana Ginterpol a konkretnie chodzi o  podłączenie dwóch silników hydraulicznych do jednej pompy hydraulicznej z możliwością płynnej regulacji kierunku i obrotów każdego silnika z osobna. Widzę, że ma Pan szeroką wiedzę z dziedziny hydrauliki i dlatego bardzo proszę o schemat na zwykłych rozdzielaczach suwakowych . Z góry dzięki a jak trzeba to doślę kolejną flaszeczkę. Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 03 listopad 2016 - 17:18

attachicon.gif02.jpg

podłącz zamiast siłownika silnik hydrauliczny..