JasonWW

Przedłużka do Manometru

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JasonWW    7

Witam mam takie pytanie co do przedłużki do manometru chciałbym w miejsce manometru na rozdzielaczu zamontować przewód około 2m tak abym miał manometr w kabinie ciągnika żeby mieć na oko jakę jest ciśnienie ponieważ w moim cięgniku jest okropnie niewygodne oglądanie się co chwile i prowadzenie prosto ciągnika.

Czy gdybym zrobił taka przedłużkę Manometr by działał ??

jest  możliwe wykonanie takiego czegoś ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

Jest możliwa taka przedłużka i będzie to działać, wężyk musi mieć odpowiednie zakończenia i odpowiednią wytrzymałość z zapasem na ciśnienie jakie tam panuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JasonWW    7

Jest możliwa taka przedłużka i będzie to działać, wężyk musi mieć odpowiednie zakończenia i odpowiednią wytrzymałość z zapasem na ciśnienie jakie tam panuje.

No tak ale pod manometr trzeba wlewać odrobinę oleju to znaczy ze ten przewód muszę zalać cały olejem ?

Co do przewodu to myślę ze powinien dorobić taki gość co robi przewody hydrauliczne na miarę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Zakładaj bez żadnej osłony olejowej bezpośrednio.W starym miałem 15 lat bez osłony olejowej i żył i w nowym po roku też się rozsypała (struchlała) i zatkała manometr i jest bezpośrednio i działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Wystarczy zwykły przewód tekalana fi6 na metry i końcówki do tego.Wszystko dostępnę w każdym sklepie.

Swoją drogą to musisz opanować jazdę do przodu i obserwowanie nie tylko manometru ale każdej dyszy w czasie oprysku.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja mam jakiś wąż gumowy, zaciśnięty opaskami, ale wiadomo to jest wąż. Zwykły wąż bialy z zbrojeniem, taki jak na lancachjest wytrzyma, dobrze żeby był cienki. Tekalan twardy, będzie się ciężko układał, ale można dać 6-9 mm lub nawet wąż z sprężarki ten http://allegro.pl/waz-spiralny-przewod-pneumatyczny-5-x-8mm-10m-i5223035325.html

Przy manometrze mam końcówkę jak w Polskich opryskiwaczach z wkładką olejową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez toma188199
      Witam 
      Potrzebuje opini na temat opryskiwaczy ciąganych 1500l 18 M 
      Biardzki, Promar, Brandi,  jaki z tych wymienionych byłby najlepszy wady/zalety.
      Wersja ma być bogata 
      Pozdr
    • Przez seba66231
      Witam. 
      Potrzebuję porady. Który opryskiwacz wybrać czy amazone czy RAU. Oba w podobnej cenie. Oba z belka 18M. Tylko nie wiem który lepszy. Który tańsze cześć I który bardziej dostępne. Ma ktoś takie opryskiwacze i mógłby się wypowiedzieć na ich temat 
    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj