aga353

maliny letnie opryski i nawożenie

Polecane posty

aga353    0

Witam wszystkich forumowiczów, zaglądając tutaj liczę przede wszystkim na pomoc praktyków, ponieważ wiedzę teoretyczną niby posiadam. Na jesień założyłam matecznik okołu 20 arów maliny letniej laszki. Chciałabym się dowiedzieć jakie nawozy i opryski stosujecie i w jakich terminach. Co jest konieczne , a co w " razie chorób". Na co szczególnie zwrócić uwagę . Jak na jesień rozmnożyć dobrze swój matecznik. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Jeżeli to laszka to przede wszystkim podpory i to solidne. Rośnie nawet powyżej 2,5 metra.

Co do nawozów to ja daję:
1. Saletra amonowa
2. Ogród truskawka-malina
3. Saletra amonowa

Co do oprysków to od grzybka coś na pierwszy rzut zabezpieczającego, a później jak pojawią się pierwsze objawy coś interwencyjnego.

Ja jeszcze stosuję około cztery opryski odżywkami.
1. Jakimś zrównoważonym.
2. Jakiś mikroelementowy
3. Potasowy
4. Wapniowy, jak pojawią się zawiązki pierwszych owoców.

Jak masz jakieś szczegółowe pytania to pisz, bo tak to trzeba by tu książkę napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga353    0

Dzięki serdeczne za informacje. gdybyś mógł jeszcze podpowiedzieć co w jakich terminach stosujesz i może jakieś konkretne nazwy oprysków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Oj, u mnie to z wiosny sadoplon(myślę, że koło 20-ego ruszę), później mythos(pewnie wyjdzie koło 10-20 maja), a później jak jest potrzeba to swith, lub Teodor.Wszystko zależy od pogody. Najlepiej kup sobie program ochrony roślin sadowniczych. Przynajmniej na początku jest przydatny.
Przed kwitnieniem dawałem jeszcze coś od szkodników, ale nazwy już nie pamiętam, w zeszłym roku zabiegu nie było. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikonn21    0

sadoplon jest dopuszczony w ilości 3kg/ha( a przynajmniej był jeszcze w zeszłym sezonie) i w początkowej fazie, gdy rusza wegetacja nie ma wpływu na smak owoców i nie ma raczej szansy ze odloży sie w owocach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

To trzeba by jeszcze u odbiorcy się dowiedzieć. W zeszłym roku był dopuszczony, a jeden z odbiorców w zaleceniach miał zakaz stosowania od zimy do końca zbiorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikonn21    0

musisz rozróżnić zalecenia odbiorcy od tego czy dany ŚOR jest dopuszczony do stosowania, jeśli srodek jest dopuszczony i stosowany w odpowiedniej dawce i terminie tzn ze poziom pozostałości jest na dopuszczalnym poziomie.jeszcze kilka lat temu sadoplon był zalecany w dawce 7kg/ha i został ograniczoieny do nowych norm, a tak na marginesie nie jest to raczej jakiś wyjątkowo skuteczny środek i można go czymś zawsze zastąpić i w ten sposób nie ma problemu czy są pozostałości czy ich nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7
Sadoplon 75 WP nadal ma rejestracje do stosowania w malinie.

A tak na marginesie to jeśli środek jest wycofany z uwagi na pozostałości to na 100% jego ślady będą wykrywalne w owocach.


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga353    0

Program ochrony roślin jak i poradniki mam , dlatego pisałam że wiedzę teoretyczną posiadam. Natomiast dobrze wiem że teoria czasami różni się od praktyki dlatego zależało mi na podpowiedziach praktyków za co dziękuję. Jeszcze jedno pytanie jak poprawnie rozmnożyć swoje sadzonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiek0530
      Witam jakie macie doświadczenie w tej uprawie, oprysk kiedy od ,czego itp. Ile siejecie na ha?
    • Przez Kamkow1
      Witam. Jestem młodym początkującym rolnikiem więc potrzebuję kilku porad odnośnie żyta. 
       
      Mianowicie posialem żyto Serafino które w tamtym roku było brane z centrali.  
      Przedsiewnie dałem 120 kg/h Tarnogranu. Lecz chciałbym się dowiedzieć jaki nawóz oraz w jakiej ilości polecacie na wiosnę  aby plon był w okolicach 6t/h. Oraz jakie środki stosować. 
    • Przez Wixa1988
      Witam proskal ktoś toluron 700sc jakie efekty są ?
    • Przez dominikl95
      Mam pytanie gdyz nie wiem czy rabarbar nawozic potasem i fosforem oraz wapnem jesienią czy lepiej wczesną wiosną,przed ruszeniem wegetacji. Proszę o poradę.
    • Przez szogun170
      Witam, jestem swiezakiem i chce się was poradzić. Chodzi o kolejność i rodzaj nawożenia pszenżyta. Powiedzcie czy jest ok: jesienią dolistnie plonvit + aminokwasy, z początkiem wiosny poprawka aminokwasami z siarczanem magnezu, kolejnie polifoska 21 i potem już  wiem.. chodzi mi o to kiedy siarczan magnezu i czy plonvit mogę mieszać z aminokwasami.. Pozdrawiam
      Ocb
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj