Skocz do zawartości

Zdjęcie

mf 590 kontrolka oleju

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share cinek765

cinek765

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 kwiecień 2015 - 19:31

mf 590 kontrolka oleju

Witam. Niedawno kupiłem 590 :) W robocie po zagrzaniu, przy ruszaniu (gdy puszczałem sprzęgło) dosłownie na pół sekundy mrugnęła kontrolka oleju w silniku. Zauważyłem to dwa razy. Poza tym kontrolka nie mruga, nie świeci ani na małych, ani na wysokich obrotach. Wydaje mi się, że nie "zdusiłem" wtedy silnika, ani nic takiego. Czy może być to coś niepokojącego, czy po prostu mam paranoje jak każdy nowy właściciel? Oczywiście olej i filtr zostały wymienione.  

Pytanie dodatkowe, przy jakiej temperaturze płynu powinna iść w górę wskazówka?

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mf 590 kontrolka oleju Dzisiaj, 12:33
  •  

#2 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 10 kwiecień 2015 - 19:38

mf 590 kontrolka oleju

Podłącz manometr i się upewnisz co jest grane. Jaki olej wlałeś? Bo jeśli jakiś szajs nie trzymający parametrów to będzie tak się działo przy starym, częściowo wyeksploatowanym silniku

#3 Share cinek765

cinek765

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 kwiecień 2015 - 19:43

mf 590 kontrolka oleju

Wlałem Lotos Diesel, kombajnem latam na tym oleju już parę lat i nic się nie dzieje

#4 Share rafal0079

rafal0079

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 10 kwiecień 2015 - 19:51

mf 590 kontrolka oleju

olej się rzadki się robi a jaki mineralny?? bo niektórzy leją pół syntetyk a ten silnik jest za stary na pół syntetyk  też  tak miałem że jak orałem 2 godz to się świeciła i gasła a silnik był zdrowy  najlepiej manometr i sprawdzić lub czujnik szwankuje bo to też się zdarza ale trzeba uważać kontrolować olej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share cinek765

cinek765

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 kwiecień 2015 - 22:28

mf 590 kontrolka oleju

Olej mineralny. W c360 miałem tak, że jak się zagrzał to kontrolka się świeciła, ale cały czas na niskich obrotach, okazało się że to czujnik. Tutaj tylko tak mignęło i to mnie dziwi. Na biegu jałowym, czy podczas jazdy, na zagrzanym silniku kontrolka, się nie jarzy. Pewnie będę jeździł i poobserwuje czy temat się powtórzy. 

#6 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 12 kwiecień 2015 - 10:36

mf 590 kontrolka oleju moim zdaniem gdy ruszales nie dodales gazu i ciągnik był mocno obciążony i dlatego kontrolka mrugnela w moim mf 255 też mruga ale to wina źle zrobionego silnika u ciebie może być trochę zużyty silnik ale to tylko przypuszczenia jak będziesz robił remont to okaże się co go boli
jesli pomoglem kliknij fajne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 22:13

mf 590 kontrolka oleju Tu nie ma co gdybac tylko sprawdź ciśnienie oleju. Jak będzie ok to zmien czujnik a jak nie to szukaj przyczyny.