Skocz do zawartości

Zdjęcie

agregat JAGUAR LUX

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wojtek161

wojtek161

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 20:04

agregat JAGUAR LUX

witam posiadam 15ha ziemi ornej i moje pytanie czy taki agregat dobrze uprawi ziemie mam troche gliny na polu ziemia 3-5 klasy ciągnik 75km agregat ma być połączony z poznaniakiem 2,7m prosze o opinie

Załączone miniaturki

• 2.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
agregat JAGUAR LUX Dzisiaj, 21:26
  •  

#2 Share rafal0079

rafal0079

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 21:00

agregat JAGUAR LUX

na pewno lepiej niż bronami szkoda że wału nie ma z przodu ale gożej niż byś miał zwykłym zrobił pomyśl nad zwykłym 3 m ma więcej łap więcej wałków i spokojnie 75km wystarczy do 3 m bo tak jak widzę to nie którzy na glinie robią zwykłym a tym z siewnikiem dodatkowo bo samym nie rozbije jak zaschnie glina

#3 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 10 kwiecień 2015 - 19:05

agregat JAGUAR LUX

Mam takiego, kupiony w grudniu, jak dla mnie dobrze pracuje (zdjęcie pola w mojej galerii), ziemie od IV do IV kl. Nie wiem jak z gliną bo nie testowałem na takim terenie, ale jak nie jest to jakaś super ciężka to powinien dać radę.

#4 Share wojtek161

wojtek161

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 11 kwiecień 2015 - 08:48

agregat JAGUAR LUX

a masz jakiś wał z przodu ciągnika i jaką mocą ciągasz ten agregat lukasz222

#5 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 11 kwiecień 2015 - 18:25

agregat JAGUAR LUX

Nie mam wału z przodu, zupełnie niepotrzebny, bo agregat dobrze wyrównuje ślad ciągnika. Używałem go na polach po orce zimowej, wiosennej i uprawie bezorkowej i póki co do pracy agregatu nie mam zastrzeżeń. Jedyna awaria jaka się zdarzyła, to gdzieś mi po pierwszych hektarach zniknęła jedna smarowniczka na piaście, ostał się tylko gwint ;) Moc niemała bo 150 KM, ale to tylko tymczasowo. Czuć, że ma się zapas mocy, nie wiem tylko jakby przebiegała praca na 4 cylindrach, ale siewnik jak podniesiesz na hydropaku to jest na równo z agregatem, więc nie ma źle.

#6 Share GrzesiekWjcik

GrzesiekWjcik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 15:13

agregat JAGUAR LUX

Zastanawiam się nad kupnem takiego agregatu z hydropakiem 3m do mtz 82 ,posiadam siewnik poznaniaka 3m nie wiem czy da sobie  rade podobno agregat nie jest ciężki.Proszę o komentarz

#7 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 18:32

agregat JAGUAR LUX

Sam agregat 350 kg, udźwig hydropaku określony na 800 kg. Nie wiem jak przy 4-cylindrowcach, ja przy 6tce nie czułem, żeby przód choć trochę odciążało. Na polu jak z zabawką, nawet nie podnosiłem samego siewnika na hydropaku tylko cały zestaw na raz, więc myślę, że i mniejszy ciągnik nie będzie przeszkodą w pracy

#8 Share GrzesiekWjcik

GrzesiekWjcik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 19:29

agregat JAGUAR LUX

dziękuje za opinie lukasz222 , myślę że powinien sobie poradzić ziemie lekkie .

#9 Share proxima64

proxima64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 24 październik 2015 - 07:36

agregat JAGUAR LUX

Panowie a jak myślicie czy proxima 6441 da sobie rade z tym agregatem tylko wersja z hydropakiem  i siewnikiem amazone d7 3m? Zestaw bez zasypu ważył by góra 900 kg. Teraz ciągam agregat 3 m warki przedni wał 30 łap i dwa rzędy wałków z tyłu. Pracuje na 4 biegu szosowym przy skrzyni 6 i radzi sobie bez problemu. Jak myślicie ?

Edytowany przez proxima64, 25 październik 2015 - 11:38.

#10 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 19 grudzień 2015 - 17:10

agregat JAGUAR LUX

Jest tutaj ktoś, to używa ten agregat z siewnikiem o szerokości trzech metrów i ciągnikiem o mocy 75 km?

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 14:32

agregat JAGUAR LUX

Jeśli Cię to jeszcze interesuje to mój wczoraj poszedł pod U-902, szedł trochę mułowato choć praktycznie nie kopcił (może z tym zamulaniem to tylko moje wrażenie, bo cały czas pracuję na ciągnikach z tubro i przednim napędem), w przyszłym tygodniu jak pogoda pozwoli spróbuję go razem z siewnikiem. Mam pewne obawy czy pójdzie na biegu II 2 (najbardziej chodzi o wystartowanie, bo ciągnąc później nie ma problemu), ale jak nie to na I 4 z pewnością.

#12 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 19:39

agregat JAGUAR LUX

Pewnie, że interesuje. Możesz podać z jaką prędkością jechałeś lub z jakimi obrotami i na którym biegu? Napisz też, na jakich glebach gospodarujesz. Ja mam głównie gleby lekkie, trochę bardzo lekkich i trochę średnich, w których C360 z trudem daje sobie radę.

Agregat masz taki, jak wątku (2,7 m) czy szerszy?

Edytowany przez a1fe26c2, 21 marzec 2016 - 08:09.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#13 Share PRIMO

PRIMO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:Nowinki techniczne związane z rolnictwem

Napisany 20 marzec 2016 - 20:01

agregat JAGUAR LUX

tn_jaguar-lux-od-dziekana_173820_198_104 ten zestaw będzie podpięty do Zetora 5211 tylko muszę dociążyć przodek.

#14 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 21:36

agregat JAGUAR LUX

Prędkość to zależnie od poślizgu wyjdzie pewnie w granicach 7-8 km/h, obroty 1800-2000, biegi to głównie II 2, przy równaniu głębszych bruzd, a co za tym idzie głębszej pracy agregatu, żeby nie zdechł przy starcie wrzucałem albo szosową 1 albo polową 4. Sprawa ma się też tak, że musiałbym oddać pompę wtryskową do sprawdzenia bo niedawno go kupiłem a chyba nie jest już w najlepszym stanie, więc osiągi nie są najlepsze, ale daje radę, myślę że i z siewnikiem sobie jakoś poradzi, jak nie będzie lał deszcz jutro, to będzie sprawdzian na świeżej orce całym zestawem

Co do gleb to akurat pracował na IVa/IVb. Mam jedno pole gdzie jest nieco gliny, ale tam go nie wpuszczę prędzej jak po świętach, bo pójdzie na dno jak nic ;)

EDIT: 3,5ha obsiane bez większych problemów, bieg I 4 i nawet nie jęknie.

Edytowany przez lukasz222, 25 marzec 2016 - 18:51.

#15 Share elmichalkw

elmichalkw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 06:45

agregat JAGUAR LUX

Nie uważacie, że lepszym (statecznosc) rozwiązaniem byłby hydropak na 2 siłownikach? Bodajże Tolmet coś takiego robi.

#16 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 15:56

agregat JAGUAR LUX

A czy podnośnik w ciągniku na jednym cylindrze jest mniej stateczny od tego na dwóch? Ilość siłowników nie ma nic do stateczności, to konstrukcja hydropaku, czyli mówiąc ogólnie rama, odpowiada za jego stateczność. Jak jest źle zrobiona to nawet 4 siłowniki Ci nie pomogą. Większa ilość siłowników daje pole do zwiększenia udźwigu, a nie stateczności

#17 Share helus89

helus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 08 październik 2016 - 20:08

agregat JAGUAR LUX

Zastanawiam się nad zakupem takiego Agregatu. Tylko że 2,5m do poznaniaka 2,7 ponieważ planuje zmienić poźniej siewnik na mniejszy. Chciałbym się dowiedzieć jak po pierwszym sezonie użytkowania ? czy są jakieś problemy i czy się nie zapycha ?

#18 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 09 październik 2016 - 11:21

agregat JAGUAR LUX

Jeśli o mnie chodzi to żadnych problemów technicznych z nim nie miałem i nie mam. Nasmarować wał i jechać. A efekty pracy i możliwość zapchania jak w każdym podobnym agregacie/kultywatorze. Tam gdzie w tym roku samosiewy jęczmienia mocno wyrosły i pług na końcówkach dokładnie nie przykrył trochę zielonej masy nawyciągał, ale nie było możliwości żeby tak się nie stało, w końcu to nie brona talerzowa. Przydałyby się 3 rzędy zębów, ale wtedy już inne ciągniki trzeba by pod niego podpinać, także narazie nie ma źle

#19 Share helus89

helus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 09 październik 2016 - 18:26

agregat JAGUAR LUX

A z jakim ciągnikiem współpracuje u Ciebie ? Posiadam Ursusa 4512 i nie chciałbym z tym "walczyć" tylko pracować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów